Ogród moją ostoją cz.41

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Nie wiedziałam ,że tyle liliowców masz :shock:
Brawo za uzbieranie takiej kolekcji ;:180
Bardzo piękna biała lilia w towarzystwie zielono - białych liści.
Co to za roślina :?:
Wygląda na fikusa .
Winogronka super :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu masz piękną kolekcję liliowców i lilii ;:215 ;:215
Floksy, jarzmianka, milin ;:333 a winogronka mniam, mniam ;:180
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

:wit
Maryniu pooglądam, pozachwycałam się twoją duża kolekcją liliowcową . ;:180 co jeden to ładniejszy.
Winogronka rosną i już zaczynają apetycznie wylać .To białe czy ciemne winorośle ?
Jeżówki i inne letnie kwitnienia to same radości.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Nie zazdroszczę tych ślimaków. U mnie jak na razi, odpukać jakoś one mniej inwazyjne.
Przepiękne liliowce.
Muszę koniecznie dokupić kilka, bo u mnie w lipcu bardzo mało roślin kwitnie.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witajcie!
Ostatnie dni przypominają koniec lata i początek jesieni...leje w dzień i w nocy. Niebo zasnute czarnymi chmurami ;:oj Kury siedzą w kurniku i nawet kaczki uciekły do swojej budki...jedynie jak jest nadzieja na zapchanie dzioba wychodzą z krzykiem.
A ja jak stary cygan który pytał żony...Kąpiemy stare czy robimy nowe? Tak, tak! zamiast plewić w starych grządkach kupiłam nowe rośliny, pierwsze od kwietnia. Wcześniej były pojedyncze doniczki na osłodę, a teraz jest spory zakup i muszę znaleźć miejsce i siły do posadzenia.


Jagi moja Kochana dziękuję za to porównanie...coś w tym jest ;:108
Cos mi się wydaje, że trzeba z pokorą przyjąć stan jaki jest bo nie tylko wirus mnie pokonał, pokonuje mnie też czas a tego nadrobić się nie da. Czas planować inny ogród inne nasadzenia, łatwiejsze w uprawie, a najważniejsze zapamiętać co się zaplanowało.
Kaczki są przebojem roku, każdy się nimi zachwyca! Zabawne, bezczelne, wścibskie i głośne! Wsadzają dzioby w garnki, wchodzą po schodku do altany i penetrują worki ze zbożem...niczym się nie przejmują.
Jagi może za rok sytuacja się zmienić, pamiętam! że już tak bywało.
Dziękuję i życzę deszczu Tobie i wyschniętym Zielonym Pokojom! Ściskam ;:196

Lucynko trochę nazbierałam tych pięknych kwiatów i gdyby były kwitnące w różnym terminie kupiłabym ich więcej ale wiadomo ogród cieszy jak ciągle coś w nim kwitnie. Teraz czas floksów nastał, ale maja pecha bo deszcz im nie sprzyja. Ciekawe że milin nie chce kwitnąć? ja swojego mocno tnę wczesną wiosną i kwitnie nie dość że obficie to widzę te kwiatki, bo są nisko. Bieluśkie kwiatuszki to mydlnica lekarska mam też różową.
Motylek sfotografowany od spodu i pod słońce, pierwszy raz tak się ustawił ;:177
Te winogrona w tunelu strzał w dziesiątkę, bo są dobre i dojrzewają wcześniej a w ogóle nie przeszkadzają pomidorom.
Lucynko ja też się nie przejmuję że coś nie wyszło po zimie, bo to normalna rzecz. Gdyby tak wszystko rosło co zakupiłam i dostałam to już dawno nie było miejsca na nic ;:306
Cieszcie się wakacjami na działeczce i tylko niech noce będą cieplejsze, bo takie jak u mnie nie sprzyjają noclegom w altance. Trzymajcie się zdrowo ;:196

Aniu po tym jak winogrona zaczęły rodzić dużo owoców przestała kupować winogrona w sklepie, bo mi nie smakują. Te dojrzewające na słońcu mają smak, każda odmiana inny, a te ze sklepu to słodka trawa :D
Liliowce powoli kończą, a lilie jeszcze kwitną bo sadzone później.
Dziękuję i pozdrawiam Cię serdecznie ;:196

Ewelinko tak jest wśród ptactwa domowego, kury też nie ruszą jedzenia jeżeli kogut im nie pozwoli, ale wręcz zawoła do posiłku. Widać znaczenie kury czy kaczki która przedłuża gatunek. Taka co wysiaduje jajka jest najważniejsza, a taka co jajek nie nosi odganiana jest od karmnika.
Koniecznie znajdź miejsce na winorośl, bo nie dość że owoce są pyszne to jest to roślina ozdobna zakrywająca miejsca.
Pozdrawiam serdecznie ;:168

Witaj Musaszi nie wiem kim jesteś, ale dziękuję!

Agnieszko Zbieram je dość długo, a i koleżanki z FO wiedzą że je lubię i powiększają kolekcję.
Biała lilia rośnie na tle Derenia białego Elegantissima ozdobnego nie tylko z liści, ale i czerwonych gałązek zimą. Kiedyś kiedyś dostałam od koleżanki z pracy dwa krzaki i rozmnożyłam je ;:215 po krzewuszkach derenie są moimi ulubionymi.

Halinko dziękuję teraz czas tych pięknych kwiatów więc cieszmy się latem!
Pozdrawiam i odwzajemniam życzenia ;:196

Aniu winogrona to Svenson Red takie między czerwonymi a białymi, o pysznym smaku.
Nie mam jeżówek ale mam rudbekie a one też są śliczne!
Ściskam ;:4

Gosiu i niech tak zostanie, bo ślimaki to utrapienie chyba połowy Polski, gdzie czytam wszędzie są i trudno z nimi wygrać walkę. ;:124 a strat robią bardzo dużo.
Liliowce polecam, bo bezobsługowe a pięknie zdobią i niektóre cudnie pachną.



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Wszystkie jabłuszka potrzaskane gradem

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

zakupy
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę miłego letniego weekendu!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Piękne i rozmaite lilie ,liliowce i floksiki. :D
Zakupy ciekawe ,ale mało widać z reklamówek :;230
Widzę funkię z białymi pasami ,floksa - i tu moja ciekawość do granic możliwości napięta :lol: Cóż to będzie za floks :?:
Piękne zawilce :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu kochana, uciekliśmy z działki przed dzisiejszą paskudną pogodą. Leje jak z cebra od samiuśkiego rana, woda płynie chodnikiem jak rzeka, więc siedzę w domu i czekam na poprawę aury, ;:3 by wrócić na łono natury.
Wprawdzie ostatnie noce były rzeczywiście zimne jak na środek lata, to nie marzliśmy pod puchową kołdrą i dwoma cieplutkimi kocami, ;:185 które na ogół tylko nam przeszkadzały i rano znajdowaliśmy je na podłodze, a w nich zakutaną Misię. ;:306
Nie chciałam siedzieć codziennie do szesnastej w domu, podczas gdy dni, a szczególnie popołudnia są już znacznie krótsze. ;:108 Korzystam ze świeżego powietrza do oporu, pamiętając dłużący się czas w oczekiwaniu na ciepłą wiosnę. Poza tym aktualnie moja działka coraz bardziej zaczyna przypominać obraz jesiennej, tracąc swoją kolorową letnią szatę. Obawiam się zbyt szybko nadchodzącej jesieni, a kwitnące jesienne rośliny straszą, że tak może się zdarzyć. ;:oj
No to sobie pomarudziłam, a teraz pozachwycam się Twoimi pięknie kwitnącymi roślinkami. :tan
A jest czym, bo i lilie cieszą oraz pachną, i floksy nie tylko nie ustępują im ani pod względem urody, ani aromatu, różyczki ciągle kwitną i liliowce cieszą nie tylko kolorem, ale i zapachem, podobnie budleja i wszelkie inne kwitnienia. ;:138 ;:138 ;:138
Pochwal się może, co tam sobie dokupiłaś, nie chowaj zazdrośnie po kątach, plisss..... ;:180

Milin tnę tak samo mocno, rośnie niesamowicie ogromniasty i tylko kwiatuszków skąpi, skąpiradło wstrętne. ;:222
Jedyna z niego pociecha taka, ze tworzy zieloną ścianę, za którą ukryliśmy ogórkowe poletko. ;:303
Mydlnicę wygooglowałam i już wiem, co ona za jedna. ;:333 Nie znałam, dziękuję za info. ;:180

Skoro Tobie też bardziej jesienią niż latem pachnie, to życzę Ci, by lato wróciło i pozwoliło jeszcze długo cieszyć się kwitnącym i owocującym ogrodem, no i dało możliwość wysadzenia do gruntu nowo zakupionych roślinek. ;:215
A nade wszystko niech Wam zdrówko nie przeszkadza w niczym, co mniej lub bardziej lubicie. ;:167 ;:167 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

To ja biegam po łąkach, żeby mydlnicę znaleźć, a wystarczyło wejść do Twojego ogrodu, żeby nazbierać sobie ile dusza zapragnie ;:306 Ale i tak na łąkach w końcu nie znalazłam, tylko na własnym kompleksie działkowym w drodze po wodę do picia i stamtąd wzięłam. Traktowana jak chwast i tak samo cięta kosiarką. Przy drogach krajowych sporo jej wypatrzyłam, ale z takich miejsc nie zbieram, a szkoda, bo wyjątkowo dorodna tam rośnie.
Kaczor jak generał, kroczy dumnie z założonymi na kuper skrzydłami, co już trochę odbiera mu powagi. Ale parka śliczna i jak wiesz, za każdym razem szczerzę się do ekranu, jak je pokazujeszObrazek
Liliowce masz piękne i to nie tylko ulubione przez Ciebie pajączki, ale i te inne, nawet falbaniaste, wszystkie zasługują na uwagę. Jarzmianka chyba kawalera złapała, skoro przyoblekła się w ślubny welon, żeby tylko w nim nie uwiędła w oczekiwaniu ;:306 Sprytnie schowała się biała lilijka, myśląc, że jej nie wypatrzymy wśród pstrych liści derenia, ale i my jesteśmy sprytni, nie takie rzeczy widzieliśmy. Ale wyjątkowo jej do twarzy w tym otoczeniuObrazek
Takiego gradu nie widziałam nigdy i wolałabym nie oglądać. Mój rejon na szczęście jest omijany przez wszelkiego rodzaju kataklizmy, od czasu do czasu jakaś burza nas nawiedzi i na tym koniec.
Dochodź sobie do zdrowia na swoim szaliczku w otoczeniu roślin, pilnowana przez kaczuchy. Zdróweczka, Marysiu ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

:wit Marysiu!
ale u ciebie dużo różnych kwitnień. Różności i cudności w roślinach ;:180
Wszystko mi się u ciebie podoba.
I liliowce przepiękne.I lilie.U mnie tez liliowców coraz mnie.A lilii trochę sadzonych później też kwitnie i w pąkach nawet mam.
Floksy, róże, rudbekie piękne kwitnienia.Piękne lato.
Tylko szkoda,że grad ci jabłuszka poznaczył.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu nie wiedziałam że masz aż tyle liliowców. Piękne są. Jarzmianka zupełnie inna niż moja. No i floksów trochę uzbierałaś. A zakupy skąd? Myślałam że uda nam się w końcu spotkać, bo mieliśmy jechać do Lanckorony, ale chyba nic , tego nie wyjdzie, M chyba nie dostanie urlopu.
Pozdrawiam ;:196
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam pięknie!
Mam za sobą pierwsze nasadzenia w tym sezonie. Może uda się odwrócić sytuację tym bardziej, że zamówiłam też cebule do jesiennego sadzenia i trochę nasion na wiosnę. Nie mam jeszcze siły do przekopywania skrzyń opustoszałych po działalności ślimaków więc nakryłam je kartonami, zobaczymy jaki będzie efekt. Mam zamiar przed wiosną z cudzą pomocą pod warstwę ziemi dać siatkę taka jak pod trawniki, bo nie dość że buszują w skrzyniach ślimaki to jeszcze nornice ;:124 . Lubią pulchną ziemię.
Po ostatnich deszczach i wichurze odkryliśmy, że w tzw polu wyłamana została największa gałąź śliwki uleny. Ratujemy śliweczki przesmażając, bo ile można zjeść ;:306

Agnieszko floksów jest kilka: Flame pro 'Light Blue', 'Flame Light Pink Imp.' 'Early Pink Candy' i 'Cool Water'. Są dwie funkie, bergenia, pantofelnik, gaura, pysznogłówka, dąbrówka (cztery ostatnie miałam ale przepadły), jest żurawka bo wiele poznikało i naparstnica bylinowa skoro te dwuletnie mnie nie lubią. Była szałwia trivolor, ale zanim wsadziłam przepadła ;:145 już drugi raz mam taką sytuację.

Lucynko i u nas lało jak z cebra, a ścieżka zamieniła się w ślizgawkę. Minęło parę dni i posadzone roślinki podlewam, bo upalne dni wysysają wilgoć. Lucynko przekopiuję co napisałam Agnieszce...wybacz "floksów jest kilka: Flame pro 'Light Blue', 'Flame Light Pink Imp.' 'Early Pink Candy' i 'Cool Water'. Są dwie funkie, bergenia, pantofelnik, gaura, pysznogłówka, dąbrówka (cztery ostatnie miałam ale przepadły), jest żurawka bo wiele poznikało i naparstnica bylinowa skoro te dwuletnie mnie nie lubią. Była szałwia trivolor, ale zanim wsadziłam przepadła ;:145 już drugi raz mam taką sytuację.
Udało się posadzić roślinki ale porządków do zrobienie mam tak dużo że sadziłam z wyrzutami sumienia :oops: Jesień to może za dużo ale typowe sierpniowe lato panuje bo w całym ogrodzie pachnie floksami niestety już przekwitającymi a to specyficzny zapach. Coraz to inne róże zakwitają, a krzewuszki powtarzają kwitnienie.
Dziękuję za wszystkie dobre słowa i życzenia ;:196 Mam nadzieje, że już wróciliście na działkę i korzystacie z ocieplenia. Zatem zdrówka i radości z mieszkania wśród przyrody ;:167 ;:4

Iwonko mydlnicę mam białą i różową, wprowadzałam ją dwa razy ale tym razem została i różowa nawet zaczyna się panoszyć ;:306 Ty przy drogach krajowych spotykasz mydlnicę a ja ulubiona przeze mnie cykorię podróżnik (znowu mi zniknęła, ale może gdzieś się wysiała?).
Kaczor jest strasznie bezczelny i ciągle głodny. Zamiast szukać pokarmu na grządkach o mało nie wyrywa mi garnka z jedzeniem dla kur. Mają ogromny ogród z masą ślimaków, dżdżownik i innego dobra a siedzą w domku i czekają aż się pojawię ;:202
Pięknie opisujesz moje roślinki ;:167 Grad zrobił wiele szkód! mnie podziurawił folie w tunelu, ale w gminie ludziom przedziurawił rynny plastikowe.
Dziękuję za dobre życzenia i dodam tylko niech się spełnią, bo siły potrzebne. Pozdrawiam serdecznie Iwonko ;:196

Aniu ciągle coś dokupujemy do naszych ogródków i ciągle nam mało ;:306 Z pewnością jak się napatrzysz na liliowce na FO to nowe pojawią się na wiosnę i u Ciebie :uszy u mnie tak dokupuję hosty, bo tworzę kąciki hostowe.
Odwzajemniam serdecznie pozdrowienia ;:196

Kasiu masę liliowców jeszcze nie kwitło, a kolekcję powiększyła Mira ;:167
Jarzmianki mam trzy czerwoną, białą i taką jakby perłową. Mogę zebrać nasiona czerwonej i rzucisz w ziemię to wyrośnie, a za dwa lata zakwitnie. Floksów mam dużo i więcej bo wyrastają coraz to nowe krzyżówki (ciekawe). Zakupy w Albamarze, bo przysłali ofertę, a teraz dokupiłam jeszcze trochę cebul ale mocno okroiłam zakupy, bo na półce mnóstwo wykopanych cebulek tulipanów i hiacyntów... a widomo gdzieś to trzeba posadzić ;:202
Co się odwlecze Kasiu... Ściskam ;:196

Trochę zdjęć


myślałam, że zniknęły...

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i dzisiejszy wschód słońca


Obrazek

z życzeniami miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam! w przepięknym poranku spowitym wschodem słońca, to szczęście przynosi gdy zobaczy się na powitanie dnia taki widok.
Ogród Twój Maryś tętniący kolorami i zapachami kwiatów przyciąga nie tylko motyle ale i ludzi, jest w całej okazałości taki swojski taki naturalny , choć wiemy ile wysiłku kosztuje żeby tak stworzyć ;:138
A mogę prosić o wyjaśnienie co to jest za roślinka na 13stym zdjęciu. :?: :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj Marysiu spacerkiem zwiedziłam Twój ogród , ale on w pełni tętni życiem co mnie cieszy , bo to znaczy że u Ciebie już wszystko w porządku ze zdrówkiem czego Ci nadal życzę . u mnie susza rośliny już rano mdleją z parnoty , dziś czekamy na deszcz pozdrawiam jeszcze raz ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”