Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Przekonałaś się,że fotografowanie motyli nie jest takie trudne! ;:138 ;:138 ;:215
Ostatnio całe chmary motyli różnej maści tudzież innych bzyków uganiają się wśród kwiecia.Piękne widoki! A mój sąsiad w południe/ jak zwykle/ już zaczął opryskiwać swoją działkę od jakiegoś dziadostwa...Kiedyś już przygadałam , czy im nie żal tych owadów... podobno u nich nie fruwają.. :roll: Szkoda gadać!A na działce bywają codziennie od rana do późnego wieczora bo im w bloku na najwyższym piętrze za gorąco.Więc z powodzeniem mogliby to robić później, skoro mają taką potrzebę... ;:oj
Lilii masz sporo i innego kwiecia także. ;:108 Działeczka kwitnąca i pachnąca! ;:215
Miłego odpoczynku w takim miłym otoczeniu Lucynko! ;:196

;:97
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Ależ piękny ten Twój busz Lucynko ;:215 ;:215 ;:215 , ;:215 zwięrzatka też chętnie pozują ;:63 ,nic tylko sielanka ,oby już wiecej nawałnic nie było i innych szkód.Ja jutro jadę do dzieci na działkę ,mamy zjazd rodzinny a Tobie życzę spokojnego wypoczynku wsród fauny i flory ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Hej Lucynko! te deszcze i ulewy były chyba zbawienne dla Twojego ogrodu. Może część roślin poszła na kompost, ale i tak byłby nadmiar więc teraz jest cudnie...a to zdjęcie moje ulubione, taki busz kocham!


Obrazek

Fantastyczne masz kępy niecierpków, begonii; czy masz je z siewu? Piękna kępa rozwaru, perowskii, lilii, liliowców
... cudnie ;:167 a w dodatku smacznie, baw się dobrze z działkowymi znajomymi, a M musi zarobić na Twoje nowe roślinki i w dodatku czuje się potrzebny więc martwić się możesz, ale nie mów mu o tym.
Zdrówka i sił dla Was, ucałowania posyłam ;:196 ;:196 ;:4
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko wiązówki kwitną przepięknie. Driakiew ma przecudny kolor. ;:oj Dostałam niebieską w prezencie, ale nie kwitnie.
Dobrze, że niewielkie zniszczenia wśród roślin po nawałnicy, na rabatach tego nie widać, pięknie ukwiecone. ;:215
M czuje się potrzebny i doceniany w dawnym miejscu pracy. ;:108 Mam znajomą, która do 83 roku życia prowadziła sekretariat w kancelarii adwokackiej. Praca pozwala na zachowanie jasności umysłu i dodaje sił witalnych.
Nie dziwię Ci się, że mieszkania na działce nie chcesz opuszczać, niech jak najdłużej pogoda sprzyja pobytowi. Piękne otoczenie i spokój. ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko nie ma jak starej daty fachowcy, to byli specjaliści. Nie dziwię się, że M zatrudniono do naprawy, na pewno zna te maszyny sto razy lepiej niż niejeden młody.
Wierzby szkoda, ale jak ktoś ją odpowiednio przytnie to szybko się odrodzi. Wierzba to kruche drzewo i często przy nawałnicach są łamane.
Twój ogródek kipi kolorami, masz pięknie ;:215 Ciesz się jak najdłużej takimi widokami, odpoczywaj na działce. nie martw się na zapas, będzie dobrze ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko takie złamane drzewo to naprawdę przykry widok :cry: ale cóż my możemy poradzić ;:7 Trzeba się cieszyć, że nikomu nic się nie stało. A Twoja działka nic sobie nie robi z przeciwności aury, coraz bardziej rozkwita i pięknieje ;:138
Pomidorki dojrzewają na potęgę, cukinia ma ciekawy kształt a porzeczki - wiadomo ;:333 i smaczne i dekoracyjne.
Mąż na pewno poczuł się mocno dowartościowany, że zwrócono się do niego o pomoc, to oznacza, że jako pracownik był szanowany i doceniany ;:63 A i Ty Lucynko możesz być dumna z męża.
:wit :wit :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko dziękuję w sprawie heliotropa ;:167 Mam już małe doświadczenie i chciałabym jeszcze raz spróbować :wink:
Śliczne masz floksy, lilie, jeżówki i wiele innych, ;:215 których nawet nie znam ;:223
Pieguski uwielbiam, ale pomarańczowego i białego nie udaje mi się kupić ;:223
Krzewuszka i magnolia też i u mnie powtarza kwitnienie :heja
Pozdrawiam serdecznie i miłego wypoczynku na działeczce ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko mimo tych ulewnych deszczy i burz co sieją zniszczenia to masz piękne kwiaty, te lilie śliczne na pewno pachną przecudnie. Życzę Ci dużo słoneczka ;:3 i pięknych kwitnień pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko muszę przyznać że Twój ogródek podglądam od jakiegoś czasu ale jakoś dotychczas nie zostawiłam śladu.
Musze przyznać że całe łany kwiatów robią na mnie ogromne wrażenie. Ulewy o których piszesz na szczęście strat dużych nie poczyniły.
Miłego działkowania życzę
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Fajne deszczowe zdjęcie.Kwiatki pięknie kwitną.Szkoda tej wierzby.W złym miejscu się złamała,gdyby jeden konar to szybko by odrosła.
Świetne ujęcie gołąbków. ;:215
Gomfrena nowy kwiatek u Ciebie.Ciekawy jest.Masz trzy kolory?
Te liście co wiszą na domku to chyba lubią cień.?
Miłego dnia Lucynko.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Złośliwość rzeczy martwych zmusiła nas do opuszczenia działki na kilkanaście godzin. Tuż przed południem skończył się gaz, a ponieważ mamy butlę turystyczną, nigdzie już dzisiaj ani wymienić, ani napełnić się nie dało. Tak więc, by nie umrzeć z głodu, musieliśmy zebrać **** w troki i mimo upału wrócić na chwilę w domowe pielesze.
Cudownie mieszka się w bezpośrednim otoczeniu natury, nawet pomimo niepełnego zadowolenia z tego, co tam się dzieje.
A nie dzieje się tak jak trzeba. Przede wszystkim nie wszystkie rośliny zakwitły, inne kwitną pojedynczymi kwiatkami, a jeszcze inne brzydko wyglądają.
Pomidory, choć pryskane, schorowały się niemożebnie i ostatecznie zmuszeni byliśmy użyć chemii. Wprawdzie większość owoców została uratowana, ale liście już nie i teraz krzaczki prezentują obraz nędzy i rozpaczy.
Ogórki na razie jakoś się trzymają i dość obficie owocują, ale i one wymagały zastosowania silnego środka anty-mączniakowego.
Fasolka szparagowa hojnie sypie strąkami, choć i tutaj nie mogę być zadowolona, bo jedynie tyczna sprawdza się w tym roku.
Karłowa kwitnie wprawdzie, jednak owoców wydaje jak na lekarstwo.
Wczesne maliny już zamknięte w słoikach w postaci soku, późne jeszcze zielone. Czekam też na brzoskwinie, aronię i czarny bez. Jabłek prawie nie ma i już nie będzie, podobnie wygląda sytuacja z jeżynami, a jedyny ocalały krzaczek borówki amerykańskiej wydał aż ... siedem owoców.
W dodatku M jest teraz tak zajęty, że z tyłu działki powstało coś na kształt złomowiska czy magazynu rzeczy nikomu nie potrzebnych. Wraca zmęczony i strasznie śpiący, a ja nie mam ani siły, ani ochoty uprzątać bajzlu robionego systematycznie z dnia na dzień.
Co prawda mnie też chęci do pracy jakoś opuściły. Widzę konieczność zgięcia karku i na tym kończy się mój zapał. Znaczy: jesteśmy po jednych pieniądzach, z tą różnicą, że ja się lenię za darmo, a M tyra za kasę i leniuchuje dopiero po.

Jest mi niezmiernie miło, że pomimo mojej nieobecności pamiętacie o mnie i zaglądacie do mojego wątku.
Z całego serca Wam za to dziękuję. Jesteście Kochane!
;:cm


Ewuniu - jeżeli byłabyś zainteresowana anafalisem, to daj znać, bo u mnie jest go już nadmiar i wczesną wiosną z radością go podzielę.
Aktualnie i ja zaczęłam podlewać działkę, bo jakoś szybko nadmiar wody wyparował i płytszym korzeniom zaczęło jej brakować.
Floksom zmieniłam miejscówkę, a i tak w dawnych miejscach wyrosły, kwitną i teraz jest ich za dużo. Dla nich też będę szukała chętnych.
Buziaki. ;:196

Maryniu - fotografowanie motyli może i nie jest trudne, ale do łatwych też nie należy. Sporo czasu trzeba poświęcić polowaniu na nie. Rzeczywiście w tym roku jest ich wyjątkowo dużo i wcale nie ubywa, a przeciwnie pokazują się całymi stadami.
Mieliśmy sąsiadkę o manierach podobnych Twemu sąsiadowi. Ona też w samo południe potrafiła robić opryski. Na szczęście przekazała działkę synowej i ta przestrzega wszelkich zaleceń, a jeśli czegoś nie wie bądź nie jest pewna, po prostu pyta.Podoba mi się takie sąsiedztwo. Bardzo. ;:303
Część lilii albo mi zgniła, albo nornice zeżarły, ale i tak dużo ich zostało, mimo że ani jesienią, ani wiosną nie dosadzałam nowych cebulek. Pachną przepięknie, szczególnie wczesnym wieczorkiem i raniutko.
Dziękuję, Kochana, za tak miłe memu sercu życzenia. ;:167 Jest cudownie!

Tereniu - powiem Ci po cichutku, że w tym roku wcale mnie ten mój busz nie cieszy tak, jak przed rokiem. Nie wszystkie roślinki prezentują się ładnie i nie wszystkie kwitną. Ogólnie rzecz biorąc, jestem trochę rozczarowana.
U nas na działce też był rodzinny zjazd i wielkie grillowanie w ubiegłą sobotę, powtórzymy to za tydzień, a później jeden z synów przyjedzie spędzić z nami część swego urlopu. Już się doczekać nie mogę, bo przez tego paskudnego covida niemal dwa lata unikał spotkania w zamkniętym pomieszczeniu w trosce o nasze zdrowie.
Pięknie dziękuję za dobre fluidy ;:167 I wzajemnie życzę Ci spokoju i radości ze spotkania z rodzinką. ;:196

Marysiu - trafiłaś w dziesiątkę. Istotnie busz zrobił się taki, że codziennie jeszcze staram się przerzedzać na rabatach. Przede wszystkim niesamowicie urosły niecierpki. Zarówno waleriana, jak i balsamina, zwłaszcza balsamina stworzyła tak wielkie krzaczory, że nie mam wyboru, muszę wyrzucać pojedyncze roślinki, by nie zagłuszały rosnących obok. Balsaminę mam co rok, bo sama się wysiewa, ale nigdy jeszcze nie była aż taka ogromniasta.
Busz kocham, jednak w tym roku bardziej mnie denerwuje, niż cieszy. ;:145
Niecierpki waleriana siałam, begonie rabatowe kupiłam na ryneczku. Rozwar liczy już sobie sporo wiosen. Do tego roku był niską roslinką, w tym roku wystrzelił w górę, podobnie perowskia, która nawet przycięłam, bo pchała się do nieba, a nie jestem pewna, czy by się tam podobała. Lilie po części nie pokazały się po zimie, ale te, które ocalały, dają dużo radości. A liliowce będę musiała ograniczyć, bo zawłaszczyły już prawie całą rabatę. Jedynie pajączki wsadziłam w różne miejsca, dzięki czemu jeszcze trzymają formę i nie zagrażają sąsiednim roślinkom. Dziękuję za miłe słowa. ;:196
Kochana, nam naprawdę kasy nie brakuje. Wprawdzie moja emerytura pokrywa wyłącznie moje zachcianki, ale emowa wystarcza z nawiązką na wszystkie opłaty, zakupy i jeszcze daje się sporo zaoszczędzić. Toteż M nie dla kasy pracuje, a dla przyjemności. Podobno jeszcze tylko tydzień, choć nie dowierzam, bo jego kolega coś tam bąkał o co najmniej dwóch.
Zdrówko przytulam z wdzięcznością, siły też, buziaki odwzajemniam ;:196 i Wam też samego zdrówka życzę. ;:167

Soniu - moje driakwie bylinowe już dawno przekwitły i wydaje mi się, że niebieska przepadła. Jeśli się nie wysiała, to już po niej. Różowa ma się dobrze, a teraz kwiatkami popisują się jednoroczne.
Nawałnice dużej szkody nie narobiły, ale deszcze spowodowały wariactwo wzrostu i rozrostu roślin. Tak wielkich jeszcze nie było na mojej działce. Z tego też powodu zmuszona jestem niemal codziennie jakieś jednoroczne usuwać, by nie zabierały światła rosnącym obok.
Co do M, to nie mam do niego pretensji, choć przez pół dnia czuję pustkę, szczególnie gdy zaprzyjaźnionych sąsiadek brak, bo one zwykle w godzinach popołudniowych urzędują i tylko jedna od czasu do czasu pokazuje się od rana.
Muszę przyznać, że mieszkanie na działce wróciło mi lata wczesnej młodości, które spędziłam na wsi w dość spartańskich warunkach. Po wojnie i ucieczce Niemców rodzice organizowali gospodarstwo praktycznie od zera. Niemcy wszystko wywieźli, zostały tylko budynki, a i one stare, drewniane, kryte strzechą. W ogóle to do dziś zachodzę w głowę, jak rodzice to wszystko ogarnęli, pozwalając mnie i bratu na realizowanie naszych marzeń i ponosili koszty naszego kształcenia. Bardzo nas kochali. ;:167
Dziękuję pięknie za dobre życzenia, które sprawdzają się codziennie. ;:196

Dorotko - masz dużo racji, młodzi fachowcy zwykle mają dużo teorii w głowach, natomiast permanentnie brakuje im praktyki.
Widzę, że wierzba ciągle straszy swoim kikutem i zastanawiam się, kiedy ktoś zrobi z tym porządek.
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem mojej działeczki, a także za dobre życzenia i cieplutko pozdrawiam. ;:167

Halszko - niestety, moja działka też nie szokuje elegancją, raczej budzi sprzeczne uczucia. Z jednej strony cieszą kwitnące roślinki, z drugie martwią te, które nie zechciały zakwitnąć. Na szczęście żyją i jest nadzieja, że za rok pokażą się z tej dobrej strony.
Pomidorki schorowane, ale mają mnóstwo jeszcze zdrowych owoców, a cukinii mam dwie odmiany: kulistą i walcowatą. Owoc walcowatej szybciej rośnie.
M jest rzeczywiście dumny i blady, a ja .. cóż ... brakuje mi go całe przedpołudnia. ;:108

Halinko - ślicznie dziękuję za miłe słowa pod adresem moich kwiatuszków.
Gdybyś chciała pomarańczowego pieguska, to moja lilia tygrysia ma dużo nasion i u mnie sama się sieje. W tym roku kilka takich siewek rozdałam sąsiadkom i nawet im zakwitły.
Moja magnolia nigdy nie powtarzała, a krzewuszka - zdaje się - ma nowe paki. Jest nadzieja na powtórkę.
Bardzo dziękuję za dobre życzenia i pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Alu - dziękuję, kochana, za dobre słowa oraz ciepłe życzenia, które odwzajemniam w całej rozciągłości. ;:167

Kasiu74 - ogromnie milo mi przywitać nową Koleżankę.
Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatuszków oraz za dobre fluidy.
Pozdrawiam cieplutko i zapraszam częściej ;:167

Danusiu - gomfrenę miewałam już wcześniej, w tym roku przypomniało mi się, że istnieje, więc zasiałam i tak się popisała, że wyszły tylko trzy siewki, na szczęście w trzech różnych kolorach.
W doniczkach wiszących rosną różne odmiany tzw. komarzycy, zarówno z obu stron okna i po obu stronach drzwi, dzięki czemu komary omijają wejścia szerokim łukiem i nie dokuczają nam w nocy. ;:63
Dziękuję za dobre słowa i cieplutko pozdrawiam. ;:167


Napstrykałam tyle zdjęć, że nawet połowy nie zmieszczę w dzisiejszym poście. Nic to! Będzie co pokazywać w długie późnojesienne i zimowe wieczory.
Dzisiaj pokażę tylko niewielką ich cząstkę.

ObrazekOcalała jedna jedyna biała lilijka.



ObrazekPokazała się gailardia, choć nie tam, gdzie uprzednio rosła, co oznacza, że się zasiała, a roślina mateczna zniknęła.

ObrazekZakwitły samosiewki ketmii południowej.

ObrazekNiecierpek balsamina.

Obrazekj.w.

ObrazekPrawda, że piękna?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekTygrysówka.

ObrazekDriakiew roczna czarna.

ObrazekDriakiew roczna niebieska.

Dalie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo wcześnie zaczynają kwitnąć ketmie syryjskie.

Obrazek

Obrazek

Nieco odsapnę i zajrzę do Waszych ogródeczków.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit
Driakiew roczna czarna bardzo ciekawa.
Ale ta lilia pełna to już cudeńko.Kilka sztuk tam jej posadziłaś ??

Zdjęć dużo zrobiłaś. Fajnie,a lubię oglądać zdjęcia kwiatuszkowe. Będę przychodzić i podziwiać.
Pozdrawiam i dobrej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko :wit
Życie ciągle płata nam figle i nie zawsze jest kolorowe, ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło :wink: W domu też troszkę trzeba pomieszkać i czasem zajrzeć ,chociażby po to, aby przetrzeć kurze ;:306 Przepraszam za żarcik ;:196
Kochana oczywiście bardzo chętnie przyjmę tego tygryska, bo będzie pewne, że to on tylko jak powiesz co w zamian? ;:167
Wczoraj od sąsiadki dostałam dwa liliowce, a ja ją obdarowałam na razie kępką żółtych tygrysków :tan
Wczoraj trochę popadało i bardzo dobrze, bo bardzo sucho, ale hortensje wyłożyło i największego hibiskusa syryjskiego wygięło do ziemi ;:145 Sama nic nie mogę zrobić, chyba będę musiała go o połowę skrócić, a tak pięknie kwitnie ;:223
Twoje Wszystkie kwiatuszki są cudowne, a ta kępka lilii ;:333 taka mało spotykana
Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli ;:167 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”