Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu przepiękne są Twoje róże, a Eden Rose mnie zauroczyła ;:215
Piwonie śliczne i jeszcze kwitną, ;:333 a u mnie już ich czas minął.
Do Tell cudowna, ale już tylko mogę podziwiać ją u Ciebie ;:138
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, śliczne róże ;:138 , angielki obsypane kwiatami, Eden zachwycająca rumieńcem ;:oj
Pięknie kwitnące bodziszki, uroczy goździk kropkowany, a ta piwonia na ostatnim zdjęciu ;:167 , czy to Gay Paree?
Pięknej pogody na różany sezon ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu cudownie wszystko kwitnie, Twój ogród w niczym nie ustępuje tym profesjonalnym ogrodom...no może wielkością, bo oni mają do obsadzenia hektary.
Masz rację siły wrócą z czasem, dziękuję za przypomnienie o barszczyku. Niestety od zielonych jakoś mnie odrzuciło, może dlatego że covid nadszarpną wątrobę i ograniczam surowizny.
Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu czarujesz różami co roku. ;:215 Nowa piękność Crown Pr. Margareta cudna. ;:oj Jak się zadomowi inne będą mieć piękną konkurentkę. :)
Skalnica z drobnymi kwiatami urocza, pięknie sie komponuje z liśćmi host. ;:138
dziękuję za informacje o Schneeperle. ;:196 Wolałabym jej po raz trzeci nie przesadzać. Dla dwu przewidziałam około 1 metra kwadratowego. ;:173
Miłych chwil w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

W końcu podlało solidnie i leje dziś nadal, ale sucho już było bardzo i deszczyk potrzebny :D

Soniu Crown Pr. M. przesiedziała tamten cały sezon w donicy, bo myślałam nad miejscówką, dopiero na jesieni powędrowała na rabatę, nieopodal jest Docteur Jamain, więc będzie kontrastowo, o ile się zgrają kwitnieniami, bo Docteur lubi wcześniej zakwitnąć, ale zawsze jeszcze jakieś pąki ma później to będzie tłem dla Margarety :D kwiatuszki skalnicy są takie delikatne, po prostu bajeczne ;:167 Metr kwadratowy myślę, że w zupełności wystarczy, ona u mnie nie rośnie szybko, a zawsze można poprzycinać trochę gałązki po kwitnieniu, ja chyba muszę to zrobić z moimi najstarszymi azaliami japońskimi bo się bardzo rozbujały, w sumie to co rok coś tam uszczknę dla zgęstnienia. Dziękuje za odwiedziny, pozdrawiam ;:196

Marysiu dziękuję za uznanie dla mojego ogrodu ;:196 jeszcze by można w nim sporo zmieścić ale czasu mało i zdrowie po covidzie ciągle szwankuje, robi dziadostwo w organizmie, ale trzeba pozytywnie być nastawionym i się nie dawać. Odżywianie i odpoczynek najważniejsze bo zmęczenie długo trzyma człowieka, choć nie wszyscy tak mają, chyba zależy od organizmu. Marysiu dużo zdrówka ;:196 ;:196

Martusiu Angielki potrzebują trochę czasu od wsadzenia żeby pokazać na co je stać, ale ja się w nich zakochałam :D Graham T uwielbiam a on coś marniejszy w tym roku, wiosna zimna i byle jaka i start był ciężki, więc mu wybaczam. Na ostatnim zdjęciu to Ursyn Niemcewicz, piękna Piwonia, sztywna i kolor nieziemski, błyszczy w ogrodzie ;:167 Dziękuje za odwiedzinki i pozdrawiam ;:196

Halinko Eden Rose to kapryśna róża, lubi przemarzać i bardzo bałam się jej sadzić, ale znalazłam chyba dość dobrą miejscówkę dla niej rośnie pod domem od południowej strony, w zacisznym miejscu i kwitnie niezawodnie co rok, sadzona w 2017 roku. Piwonie ostatnimi kwiatami kwitną, ale dziś deszcz je już chyba zniszczy bo leje intensywnie. Do tell jest urocza te pręciki i gra kolorów świetna, nie wysoka Piwonia dość sztywna, polecam :D może upniesz jeszcze. Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Krysiu bardzo miło czyta się Twój wpis, tyle pochwalnych słów ;:180 ;:180 Takie słowa mobilizują do dalszego tworzenia i przerabiania, dziękuję ;:196 Bardzo lubię przebywać w ogrodzie i dłubać w ziemi, i jakoś te kompozycje dość fajnie wychodzą, choć są zakamarki którymi pasowało by się bardziej zająć :oops: Faktycznie to przejście koloru na tym zdjęciu co Ci się tak spodobało jest świetne. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Dziś jeszcze czerwcowe fotki, Róże się rozkręcają co raz bardziej :heja


Obrazek

Ghislaine de Feligonde

Obrazek



Obrazek

NN zakwitła tylko jednym kwiatem ale takim uroczym ;:167


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam i miłych chwil w ogrodach życzę
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu masz cudne kwitnienia nie tylko różane ,ale również piwoniowe. Do tell przecudna i nie dziwię się ze ja tak zachwalasz .U mnie sezon nijaki róże starają się jak mogą oczywiście Angela i Pretty sunrise niezawodne .Elżbietka trochę marniej ,ale ujdzie w tłoku :wink: Edenka cudnie Ci kwitnie to samo Graham czy Jubile celebration ;:167 ;:167 Deszcze skracają niestety kwitnienia. Dzisiaj od rana walczyłam sekatorem i nie tylko, bo chwasty rosną szybciej niż je usuwamy a że mnie ostatnio więcej nie ma niż jestem to mają pole do popisu. ;:224 Miłego weekendu Krysiu ;:196 ;:196 Jak uda mi sie to w poniedziałek zrobię wysyłkę moze jeszcze coś byś chciała ????
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne róże i gożdziki.
Miłego dnia. :wit ;:138
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Lipcowy ogród jest jeszcze różany, choć dużo już do ścięcia, szczególnie po ostatnich deszczach. Nie nadążam z pracami w ogrodzie, trawsko rośnie na potęgę, a i sporo bylin trzeba poprzycinać. Ślimaki też żeruj, chciały się dobrać do mojej fasolki szparagowej -łobuzy :twisted: W końcu zakwitnie mi hortensja ogrodowa jedyna która została resztę wywaliłam,[tą mam o Jadzi Jakuch ;:196 ]Chyba powędrowała w końcu w odpowiednie miejsce. Wsadziłam ją od północnej strony domu pod samym domem i przy rynnie, więc dostęp do wody ma jako pierwsza, strasznie kapryśne są te ogrodówki, nie wiadomo jak im dogodzić :lol: Upały doskwierają i w ogrodzie nie ma kiedy popracować dziś straszna duchota a mam wolny dzień, ale za gorąco na prace w ogrodzie, rankiem tylko podlałam doniczkowe, może wieczorem coś się uda zrobić.

Jadziu U mnie z czasem kiepsko i nie wszystkie królewny zdążyłam już przyciąć, dziś strasznie duszno. Z Jubile C jestem w tym roku bardzo zadowolona pięknie zakwitła i taki zgrabny krzaczek jest, Edenka też ona ma śliczne duże kwiaty, szkoda ze zapachu nie ma no ale wybaczam jej to :) Graham mnie trochę rozczarował, w tamtym sezonie był ładniejszy, dużo gałązek musiałam wiosną przyciąć bo co wypuściły liście to marniały :( może teraz coś nowego wypuści po deszczach. Dziękuję i pozdrawiam cieplutko ;:196

Danusiu ;:196 ;:196

Gąsiennica Ćmy- Znamionówka, bardzo upodobała sobie kwiat Artemisa
Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Eden Rose i Rosarium Uetersen
Obrazek

Cubana
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

:heja :heja
Obrazek

Pozdrawiam Odwiedzających :wit :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Pięknie Krysiu! Zachwycająco. Cóż tu jeszcze można dodać :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu :wit . Wow ale pięknie kwitną Ci róże i nie tylko one ;:138 . Rzeczywiście mamy dzisiaj istną patelnię ;:oj . Osobiście zaszyłam się w domu i jakoś trzeba to przetrwać . Sporo pracy czeka w ogródku ale nic na siłę ;:108 . Twój James Galway wygląda zjawiskowo ;:oj . Mój sadzony wiosną miał ciut inne kwiaty, mniej wypełnione ale może to ze względu na wiek ?? Mam nadzieję, że to nie pomyłka . Pięknie wygląda Twój ogród i strasznie podoba mi się to deskowe ogrodzenie ;:167 , jest bardzo klimatyczne ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ;:oj pięknie, pięknie, pięknie na pewno też pachnąco. Z przycinaniem przekwitłych kwiatów i ja nie nadążam. Upały, duchota przeszkadza, wieczorem można byłoby coś zrobić, ale wtedy atakują komary i inne latające.
Czemu wyrzuciłaś hortensje, ja wiem są kapryśne nie zawsze kwitną, ale ten rok jest dla nich wyjątkowo łaskawy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kryniu!
Ach te twoje śliczne, obficie kwitnące róże.
Pomimo, że moje są ładniejsze niż w poprzednim roku to i tak moim daleko do twoich.
Marzeniem moim jest mieś takie ładne róże.
Pozdrówki zostawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ślicznie kwitły róże, a wiesz może jak nazywa się ta fioletowa, bo ma bardzo ciekawe płatki. Nieustannie zachwycam się bodziszkiem tym bardziej że u mnie podzielony obraził się i odszedł ;:7
Pozdrawiam serdecznie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”