Ulubione storczyki Art :) cz. 4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joasiu, dałaś czadu. Podoba mi się najbardziej ta z pracy, hybryda.
Epicattleya Plicaboa, a ta też jest piękna. Jak będziesz sprzedawać maluszki od equestris, pamiętaj o mnie ;:333
Wszystkie kwitnienia zachwycają. Ja mam teraz malutko miejsca, a zapadłam na hojową chorobę ;:306 ale catleje to bym chciała mieć nowe.
Czy Ty swoje traktujesz jakoś szczególnie?
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Gratulacje.

Piękne kwiaty.
Jak prowadzisz hybrydę cattlei że Ci tak ładnie zakwitła?
Grzegorz
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joasiu, czapki z głów!!! Powiedz, jak to się stało, że phalaenopsis ma zdrowe liście? Mam taki problem z pH. bellina.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Justynko, Grzegorzu, pytacie o katleje - jeśli to nie jest jakaś odmiana botaniczna o specyficznych wymaganiach, tylko hybryda
to po pierwsze jasne i w miarę ciepłe stanowisko zimą + ruch powietrza (mikro-wentylacja). A latem na świeże powietrze (u mnie balkon)
Oczywiście chronić liście przed bezpośrednim słońcem. Nawożę jak falenopsisy.
Niektóre katleje (te, które mi marniały) mam w hydro. I to je odratowało.
Ta wielkokwiatowa pokazana na zdj. i również moja C. mossiae rosną w korze.

Reniu, liście ratowałam traktując raz na jakiś czas Bioseptem i tak naprawdę, to roślina sama walczy potrzebuje dużo czasu
żeby stopniowo się tych zmian pozbywać. Ja zapewniam jedynie dobre warunki.
Mam jeszcze jedną hybrydę o pokroju i wyglądzie liści bardziej podobnych do belliny. Miałam już moment "nad śmietnikiem"...
Ale powstrzymałam się, bo ładne były korzenie. Zmiany jeszcze są, ale też stopniowo zanikają. Zrobię Ci fotkę w wolnej chwili.

Pominęłam przy wstawianiu zdjęć Phal. happy Fang Sir. Też mnóstwo pączków opadło :?

Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joasiu, dziękuję. Mam dwie katlejki, więc będę je tarasowała w lato ;) Kupiłam nn, ale to chyba hybrydy. Marzy mi się białą, ale nigdzie nie mogę trafić. Jedna z nich miała nią być, ale okazała się inna.
Pozdrawiam - Justyna
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Dziękuję za wskazówki ;:196 Moja bellina też ma zdrowe korzenie. Biosept mam , będę działać :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Asiu
Zacznę po kolei czyli od paphio , jak Ci wiadomo ja ich nie lubię ... powód nieznany, tak po prostu mam . Niemniej jednak uwielbiam wszystko co piegowate więc Twój paputek załapał się na moje ochy bo rzeczywiście ładny z niego gość ;:oj

Plicaboa ;:196 - jakie to super uczucie móc spełnić czyjeś marzenie ...kto ich nie ma , my wariaci storczykowi szczególnie . Najważniejsze ,że zdrowa roślinka i mogłaś zobaczyć jej kwiaty i się upewnić ,że to ona.Jak wiesz zakup jej spad mi jakby z nieba a wcześniej już miałam umówioną wymianę za właśnie paphiopedilum delenatii na kawałek plicaboa, wymiana nie dojdzie do skutku ale delenati obiecałam więc oddam bo dla mnie słowo droższe pieniędzy.
Maikai ...och ile ja się nawzdycham, do moich a mam już prawdopodobnie 3 i żadna ;:185 cóż czekam może kiedyś się zlituje.
No i celebensis - to z kolei jest moje marzenie nie wiem dlaczego ale urzekły mnie te filigranowe kwiatuszki i to ,że jest ich tak dużo.
Tak jak Ty rozdajesz equestris tak ja Rainbow Dance ono jest fantastyczne, moja duża się wyeksploatowała i teraz tworzy nowe przyrost, ale maluszki które posadziłam jesienią już też mają pączki

Cześc 2
MM widzę ,że u Twojego podobne listki do mojego jakieś takie bez życia mi się wydaja , jedno sobie obiecałam ,że jak padnie to juz nigdy nie kupię uważam ,że do 3 razy sztuka a to jest 3 egz. właśnie. Bardzo go lubię szkoda ,że nie tworzy keiki.
No cattleya to jak na królowa przystało jest cudowna , te ogromne kwiaty co tu dużo mówić jest przepiękna.
pH Lius Triprince Yellow Lip zawsze podobała misie ta ważka.

pH. Batman ma śliczne te kwiaty a jak na dokładkę są woskowe to już więcej nie trzeba do szczęścia.

Czy Liodoro kwitnie na keiki czy tylko fotka tak zrobiona ? mój ma pęd ale paków nie produkuje na tą chwilę.
Asiu ja odnoszę wrażenie patrząc na liście pH hybryda że to są ślady po wciornastkach, raczej w tą stronę bym się skłaniała niż ,że to grzyb. Może opryskując na szkodniki i on był pryskany stad mniej tych wżerów.Jednak mogę się mylić.
Lata mamy teraz takie ,że u mnie co roku jest inwazja tego dziadostw zresztą sama pamiętasz jak byłaś u mnie ile ich było. Może spróbuj zagazować

No i wisienka na torcie pH. Fang Sir jaki on jest słoneczny , dla mnie obłędny kolor .
;:167
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Jak u cb się miewają podopieczni :) wnet ładna pogoda będzie :) :wit
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joasiu, teraz w końcu wzięłam się za przesadzanie moich phalenopsisów i tych dwóch katlejek. Korzeni prawie nie miały, więc zobaczymy co z nich będzie :shock:

Wczoraj doszła do mnie, nowa jak dla mnie roślinka, Ludisia discolor. Była w ziemi, podpowiedz jak ją przesadzić? w ziemię, korę, kulki?
Pozdrawiam - Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”