Ogród moją ostoją cz.41

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Hej Maryś, u mnie podobnie biało ,wilgotno i tak smutno bez ptaków,ogród w podwórku usnął.
aby do wiosny i do nowych kwitnień . ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj Marysiu
Tęczowy zachód słońca przebił wszystko ;:138
Super fotka ;:180
Genialnie udało Ci się uchwycić jaskrawe barwy. :D
Pięknie wygląda też szadź na roślinach - elegancja ,Francja :lol:
Właśnie ,ciemierniki mają już pąki ,muszę od Ciebie obejrzeć.
Korsykański chyba ,ma pęd kwiatowy :!: :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, z remontami bywa różnie, najczęściej wyskakują niemiłe niespodzianki. :oops: Pewnie wszyscy je znamy z autopsji. ;:108
Życzę Ci szybkiego uporania się z niedogodnościami i zakończenia wszelkich prac związanych z remontem jeszcze przed świętami. ;:168
Pochwal się, Kochana, jakich nasion nawrzucałaś do koszyka. ;:180
Mam podobnie z tymi roślinnymi zakupami, dlatego ostatnio w ogóle nie wchodzę na strony szkółek czy sklepów handlujących roślinami ani nasionami. ;:185 Znam siebie i wiem, że nie oparłabym się pokusom. ;:124
Niestety, u mnie baśniowych zimowych krajobrazów jeszcze nie było. ;:131 Wprawdzie wczoraj w nocy śnieg pobielił okolicę, ale rano już tylko gdzieniegdzie jakieś białawe plamy się ostały. ;:222 Ciągle czekam.
Fluidy pełne zdrowia dotarły i dobrze się mają, dzięki. ;:180 ;:196 Niech i Was nie opuszczają. ;:167
Dobrego weekendu, Marysiu. ;:3 ;:3 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam!
Rano jeszcze było biało, ale w dzień słońce przebiło się przez chmury i tak grzało, że stopiło sporo białych ozdóbek. Trzyma lekki mrozik, ale w prognozie widzę święta na plusie i tylko nocami lekki mróz.
Ze śniegu też nici.

Tereniu u mnie w zasadzie to co na zdjęciach to wytwór mrozu i wilgoci, bo jako takiego śniegu to tyle co kot napłakał. Ale było biało i było ładnie :D Kurki to tęczówki czernichowskie, które kupiłam kiedyś na targu i wzięłam namiary na miejscowego hodowcę. Dokupiłam latem, bo tak je polubiłam że pewnie zostaną w mnie na jakiś czas. Są przeurocze, płochliwe jak przepiórki i co prawda młode noszą malutkie jajeczka, ale mi to nie przeszkadza.
Dziękuję Tereniu i Tobie dużo zdrówka i miłego weekendu ;:196

Bożenko a u mnie pełno ptaszków, ale ja już sypię słonecznik do karmników. Mieszkam między lasami więc sikorki i dzięcioły u mnie cały rok...a wróbelki i mazurki robią tyle hałasu :D A o wiośnie już marzę ;:196

Agnieszko dziękuję, dziękuję ;:168
Ciemierniki i u mnie już od miesiąca pierwsze kwitną, pozostałe maja pąki a korsykański też ma pąki i kiedyś to go nawet okrywałam, bo przy dużych mrozach lubiły omarzać i do końca zimy były brązowe ;:174 Cuchnący też się ładnie prezentuje ;:215

Lucynko tak, tak remonty bywają różne i tomy opowieści o nich powstały. Jest nadzieja że wreszcie będzie koniec.
Lucynko aż się wstydzę przyznać ile nawrzucałam do koszyka nasion, ale i zauważyłam że mocno podrożały. Nie wiem i ocenię jak przyjdą, bo w tej firmie pierwszy raz zamawiałam. To już nie pierwsze zamówienie, wcześniej z irysami żyłkowymi też przyszło parę torebek, było kilka torebek ciekawych odmian pomidorów, papryk i ogórków, a dla Doroty która jest w szponach nałogu zamówiłam tytoń ;:219 a teraz coś mnie oślepiło i poszłam na całość zamawiając nasiona kwiatków, warzyw w ilości jakiej na pewno nie wysieję długo, bo wiemy ile miejsca zajmują rozsady przygotowywane w mieszkaniu. Jak przyjdą to napiszę na pw, bo kilka jest bardzo oryginalnych to może się podzielę :uszy
Ten śnieg to takie marzenie senne, bywa ...znika i częściej go nie ma niż jest ;:306
Dziękuję i Wam dobrego weekendu i zdrówka przede wszystkim ;:196

A żeby na bieżąco pokazać jak było jeszcze rano to wstawię parę zdjęć nim białe zniknie!



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słońce nie przebiło się przez chmury, ale księżyc tak ładnie świecił!


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Najbliższe dni wg prognoz będą ponure, ale bez mrozu to nie będzie co fotografować ;:177

Miłego weekendu!
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, ale piękny krajobraz. A kury na śniegu boskie. My mieliśmy jeden dzień i po śniegu.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

:wit Cudnie zimowo. ;:215 Jeszcze więcej śniegu niż u mnie.
No pięknie. Ech,że by takie piękne zimowe i białe święta byly :D
Nawet kurki też czarno-białe zgrały sie z krajobrazem.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Białe ubranko bardzo zdobi otoczenie :D
Kury wyglądają super na tym białym.
Nie przepadam za śniegiem ,ale patrząc na prognozy z kalendarza na zimę to by się przydał roślinkom :D
Wczoraj właśnie wyciągnęłam ciemiernika z jasnozielonym pędem kwiatowym wraz z doniczką - Z. hodował w doniczkach wkopanych.
No i dobrze ,jak piszesz bo tam wiatry zimne a przy domu cieplej i łatwiej przykryć. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, jak pięknie wygląda ogród w zimowej szacie! ;:138 ;:138
Uwielbiam takie krajobrazy. ;:303
U mnie pewnej nocy poprószyło śniegiem, pomyślałam: wstanę raniutko i zrobię fotki. Wstałam i ... zobaczyłam pojedyncze białe plamy, głównie na dachach samochodów na parkingu. ;:222 ;:306
Kochana, naszej choroby nikt nie jest w stanie wyleczyć. Wyobraź sobie, że przyszła do mnie sąsiadka i poprosiła o znalezienie stronki z roślinami (ona nie korzysta z komputera), potem z nasionami i tak sobie oglądałyśmy, oglądałyśmy, a z tego oglądania zapełnił się nam koszyk w jednym ze sklepów online. Dopiero po potwierdzeniu zakupów zaczęłyśmy się zastanawiać, po co nam to było. ;:7 ;:oj ;:112 A jutro kurier ma przywieźć. Teraz będę się modlić, by M zdążył wybyć do swoich gołąbków, bo ........... :oops:
Mam nadzieję, że Ty mądrzej wybrałaś, poczekam na prezentację zamówienia, a tymczasem zdrówka i słoneczka życząc, buziaki ślę. ;:167 ;:167 ;:3 ;:3 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu piękne zdjęcia w zimowej szacie ;:333 Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu kurki wydają się zdziwione śniegiem. Szkoda, że już go nie ma, ale nie ma też mrozu, tzn u mnie, bo u Ciebie to chyba jest niewielki?
Chryzantemy w zeszłym roku też obcinałam, i miały małe kopczyki z trocin.
A gdzie zrobiłaś zamówienie?
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam!

Zima odpuściła i nawet słońce zaświeciło ;:3

Justynko kurki szybko przekonały się do zimowej aury. Od tej strony jest zacienienie, ale od drugiej wypuszczam je na trawkę. Mieszkasz w innej strefie klimatycznej :D

Aniu Wszystko w tonacji czarno-białej, ale święta niestety co czytam to raczej w błotku :? Im bliżej świąt to cieplej :wit

Agnieszko Zdecydowanie wolę w zimie śnieg i lekki mróz...ale kto mnie o to pyta ;:306
W otwartym terenie zdecydowanie zimniej i to u mnie głównie z powodu mroźnych wiatrów. Ciemiernikom lekka zima w niczym nie przeszkadza, gorzej jak je pokryje marznący deszcz wtedy kwiaty brązowieją. ;:202

Lucynko ogród chwilę był w białej szacie, ale ponury bo bez słoneczka, potem przyszło słońce wszystko się topiło ale wyglądało cudownie ...jak w brylancikach. Teraz zapanowało błoto i tylko rano przy lekkim minusie da się chodzić bez ryzyka.
Masz rację chorujemy już tyle lat i poprawy nie widać...chyba że na gorsze dzięki FO ;:306
Gdzie tam kochana mądrzej! wybierałam tak jak Wy a teraz wiem ze nie wszystko zdążę znowu wysiać i zapasy urosną! Ale co tam jak nam ma to poprawić humor, a humor to zdrowie a to najważniejsze! Pozdrawiam serdecznie i zdrówka Kochana ;:196

Halinko szata spłynęła a ogród taki jakiś ...chciałoby się robić porządki, ale trzeba poczekać :lol: Ściskam i trzymaj się zdrowo! ;:196

Kasiu zostały jakieś marne resztki śniegu, ale i to pewnie stopi się bo deszcz zapowiadali.Oj, nie będzie białych świąt. Mrozik jest niewielki szczególnie rano.
Zamówiłam różniste nasiona w Sklep-Nasiona :uszy

A oto zdobycz kolekcjonerki nasion! Ach te wspaniałe kolorowe pachnące torebeczki ;:306 ;:306

Obrazek

Byle do wiosny
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Maria litości..szyje sobie ukręce ;:306 , takie ciekawe zakupy a nic nie pokaże tylko rzuci i rozrzuci w nieład :wit
Czy tam po prawej widzę kawałek arbuza na zdjęciu???
Ja dzisiaj dla gimnastyki zwoziłam ziemię z kretowisk do kopczykowania róż; ale jeszcze sporo zostało do zwiezienia; jestem wdzięczna kretom za ich krecią robotę... tylko kurczę daleko.. ale one takie kulturalne że nie wejdą w ogród... i oby tak zostało :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Igo jest tego tyle, że wstydzę się pokazywać wszystkie (ok.50 torebek) ;:306 Tak jest arbuzik Klondike - późny (chcesz?) oczywiście jak jeden się udał to tym bardziej mnie zainspirował ;:306 Są warzywka i kwiatki, których wiadomo opisy mnie skusiły :D
Brałam kiedyś ziemię z kretowisk do kopczykowania, ale jednak moja ziemia jest zwięzła i ciężka nawet ta z kretowisk. Moje wchodzą w ogród i ostatnio uparły się na zatrwian bylinowy ;:14
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”