Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Rozchodniki niby takie niepozorne.
A na jesieni cudne.
Zimowity też pięknie wyglądają w kwitnieniu. ;:333
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj HALSZKO!
Tak to róża.W tamtym roku dostałam gałązki od Iwonki i ukorzeniłam.W tym roku zakwitły.Bardzo mi się podobają te puste róże.
Dziś byłam na działce.Pogoda była nawet dobra.Przycinałam różę.Ukorzeniam pędy może coś z niej będzie.
Najgorsze jest to,że jesteśmy w żółtej strefie.Niestety.

ANIU!
Dzięki za odwiedziny.Masz rację rozchodniki teraz wyglądają pięknie.Zimowity już przekwitły,ale zaczynają jesienne krokusy.
Na działce niestety co raz bardziej pusto.Dalie nie wszystkie mi zakwitną.Jednak trzeba je sadzić do donic i podpędzać,żeby zakwitły.


Obrazek

Obrazek
jesienny krokus.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu nie tylko Ty wysiewasz dużo, ja też przesadzam zawsze myślę, a jak słabo wykiełkują nasionka. Później jak mam siew udany to przychodzi zastanowienie co z taką ilością zrobić, gdzie wszystko poupychać :lol:
Brawo za ukorzenienie róż, próbowałam raz, ale marny zerowy skutek.
Z daliami masz rację, trzeba podpędzać i moje nie zakwitną wszystkie, a tak czekam na kwiaty bo to tegoroczne nowości.
My też będziemy w żółtej strefie, czekamy tylko na oficjalną informację. Jak ja pragnę już normalności, spokoju ;:174 bo teraz żyje się w ciągłym strachu i obawie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Widzę,że i cyklamena gruntowego masz Danusiu , ja jakoś nigdy nie miałam a takie ładne i fotogeniczne! I róże z powodzeniem ukorzeniasz.. :shock: ;:215
Pogoda znowu kiepska będzie dzisiaj ale 2 dni były całkiem udane... ;:108 Znów będziemy odpoczywać zamiast pracować na świeżym powietrzu... ;:222

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Dorotko do trzech razy sztuka.Róże łatwo ukorzenić.Dobrze Iwonka mi doradziła,żeby nie cudować z donicami,a posadzić od razu do ziemi i przykryć butelkami.Gałązki do ukorzeniania najlepiej jak są gołe,bez liści.Tnie się na kawałki i wtyka w ziemię.Można użyć ukorzeniacza.
Ja też już mam dość tego wirusa.Każdego dnia jesteśmy atakowani w telewizji informacjami,a to jeszcze potęguje frustrację.Nie wiesz też
czy w bloku ktoś nie jest chory??na kwarantannie.Ostatnio policja jeżdziła z jakąś listą,może sprawdzali tych na kwarantannie? ;:145
Pomimo wszystko życzę miłego ,słonecznego dnia.


MARYNIU
Na cyklamena miałam "chrapkę" od dawna,ale jakoś mi się nie udawało.W tamtym roku pomyślałam"ostatni raz" i udało się,rośnie.

Posadziłam pod papierówką gdzie ma cieniście i raczej sucho.Nawet się rozrasta.
U nas jak na razie pochmurno,ale wybieram się na działkę.Może jeszcze zrobię jakieś zdjęcia.Wczoraj zakwitła mi nowa róża którą przesadziłam latem.Jednak różom też nie każde miejsce się podoba.
Miłego dnia.











Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

danuta z pisze:Róże łatwo ukorzenić.
Wiśta wio... Łatwo powiedzieć. ;:224
Kilka razy próbowałam i ....klapa absolutna! ;:222
Niebieściuchny heliotrop jeszcze bardzo ładny, żółciutka dalijka pełna werwy, różyczka dwubarwna (a może trój...) piękna, a jaki śliczny błękitny krokus! ;:138 ;:138 ;:138 No i rozchodnik cały w rożowościach. ;:303 Cyklamen - do pozazdroszczenia. ;:63 ;:63
Jeszcze kolorowo na Twojej działeczce. ;:215

Trzymajcie się zdrowo i cieplutko. ;:167 ;:167 ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

LUCYNKO!
Jaka klapa,jaka klapa.Może coś nie tak robiłaś?,a może za szybko odkryłaś?Ja tak kiedyś zrobiłam.Róża była ładnie ukorzeniona.Już był kwiecień to pomyślałam odkryję i co?po prostu padła.Wyjęłam z doniczki i okazało się,że korzeń był spory.Jednak najlepiej sadzonkować w gruncie pod drzewami i nie odkrywać do maja.
Chciałam powiedzieć-napisać,że na ostatnim zdjęciu kwitnąca trawa,lecz niestety mało widoczna. ;:124
Jak się okazało jesteśmy w czerwonej strefie. ;:145 .Nie wiem kiedy pojadę na działkę.Dziś poszłam na przystanek,posiedziałam,zmarzłam i wróciłam do domu. :evil: ;:222
Dużo zdrowia dla Was. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu przyznam, że też wiele razy próbowałam ukorzenić róże i nic z tego nie wyszło. Jak długo stały to najczęściej się kończyło sczernieniem patyczków a korzonków ani widu ani słychu :lol:
A Twoje różyczki piękne a dalie to już brak słów ;:138
Zdrówka życzę ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Ależ cudna ta różyczka, Danusiu! ;:138 ;:138 ;:138

Obrazek

U nas też pogoda paskudna. ;:145 Przedpołudnia mokre i zimne, popołudnia słoneczne, tylko już króciutkie, niestety. ;:108
Nie czekam w związku z tym, tylko przygotowuję działkę do zimy, tym bardziej że zapowiadają jeszcze większe chłody i codzienne deszcze. Rabaty w większości już przerzedziłam, poprzycinałam floksy, irysy i liliowce, wyrzuciłam prawie wszystkie dalie i heliotropy. Nie pieszczę się, nad żadną rośliną nie lituję. ;:185 Lituję się nad sobą i robię wszystko, by nie przeziębić się i nie chorować. ;:108 Wolę posiedzieć w ciepłym mieszkaniu niż trząść się z zimna na powietrzu.

Uważajcie na siebie. Czerwona strefa to nie bagatela, łatwo można zetknąć się z kimś zakażonym. ;:108
Zdrówka Wam życzę i spokoju ducha. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

HALSZKO!
To nie wiem dlaczego Ci się nie udają róże z patyczków.Może to te których się nie ukorzenia??
Dziś znowu siedzę w domu .Całą noc chyba lało,bo jest mokro i kałuże. ;:222 Teraz niby słońce wychodzi zza chmur.Nie wiem jak będzie można jechać autobusem miejskim na działkę ,ponieważ mamy od dziś czerwoną strefę,a do wczoraj była żółta.
Miłego dnia.

LUCYNKO.
Ta róża pachnie i nazywa się KRONENBURG.
Ja nic nie przygotowuję bo nie mam jak dojechać.Jak pisałam poszłam na przystanek,posiedziałam,zmarzłam i wróciłam do domu.Od tamtej pory nie byłam.Codziennie w nocy i rano leje.Co z tego ,że teraz wychodzi słońce jak jest mokro.Mam na działce jeszcze sporo do zrobienia.
Każdego dnia mam myśli,czy nie spotkałam kogoś chorego,pomimo,że mam maskę.Wczoraj zwróciłam uwagę facetowi gdzie ma maskę,a on nic tylko ganiał po Biedronce.Ochroniarz też chyba gdzieś się schował. ;:222
Miłego dnia . ;:168


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Danusiu u Ciebie wciąż kolorowo, pięknie ;:3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Witaj KASIU!
Niestety wszystko już przekwita.Wieczorem u nas lało,błyskało i grzmiało.Dziś słońce trochę świeci zza chmur.Chciałabym jutro pojechać na działkę,ale zapowiadają deszcz ,no i ten Cowid.
Oglądałam u Ciebie storczyki,są piękne.Ja mam dwa i tylko rosną w liście.Może stosujesz czosnek do zamaczania doniczek???
Miłej i słonecznej niedzieli. ;:7
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze cz.2 - Warmia i Mazury.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”