Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Piękne chryzantemki. A ta pomarańczowa Halszko szczególnie mi się spodobała ;:333 ;:333 Marcinki i u ciebie zaczynają kwitnienia.
Piękny liliowiec. I zawilce.
Te letnio jesienne sa inne i piękne. Ja mam 2.
Cudny ten nowy hibiskus.Taki majtkowy, ale pełny i cudny ;:108 ;:108
Pozdrawiam ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

JAKIE PIĘKNE CHRYZANTEMKI RÓŻOWE I żółte, czy to może pomarańczowe?
Te liliowiec teraz kwitnie? ;:oj
Zawilce są jesienne i wiosenne.Ja teraz kupiłam sobie białego.Różowy pojedyńczy mam,ale strasznie mi się rozrasta.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit :wit
No to mamy jesień a właściwie babie lato. Pogoda piękna, słoneczna, nie ma upału .... cudownie. W ogrodzie mnóstwo kolorów .... chciałoby się aby tak bylo jak najdłużej :D
Aniu te chryzantemki z wcześniejszego zdjęcia https://www.fotosik.pl/zdjecie/e2d79466db568c7c i parę innych dostałam od Izy ;:196 bardzo ładnie się rozrosły więc gdybyś chciała ..... :D
Dzięki za ciepłe słowa ;:196

Danusiu dziękuję za pochwały ;:167 miło czytać takie słowa :tan
Pytasz o liliowca - to był pierwszy kwiat na nowym pędzie, jeszcze ma kilka pąków. Mój zawilec jeszcze młody, niezbyt rozrośnięty, pierwszy raz zakwitł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko zawilec szybko się rozrasta, u mnie już w nadmiarze i muszę je ewakuować, natomiast te białe ni czorta...tworzą zwartą bryłę i ani myślą się rozrosnąć.
Podglądam Twoje chryzantemy ...już zaczynają kwitnąć. Ja swoje mam od naszego forumowego Zibiego, miały być jednoroczne a one kolejną zimę przetrwały i będą kwitły.
Dalia jaką okazała....na przyszły rok będzie porządną kartą do wsadzenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Krysiu też mam kilka sadzonek chryzantem od Zibiego, ale dopiero mają pączki (kupiłam je wiosną na grupie Fb) Dwie z tych sadzonek prawie doszczętnie zostały obżarte przez ślimory zanim się spostrzegłam i osłoniłam je przeciętą butelką ;:223 Te pewnie już nie zakwitną, ale może przetrwają do wiosny :wink: Czy swoje od Zibiego jakoś okrywałaś na zimę?
Solar jeszcze się trzyma, tylko obcinam przekwitnięte kwiaty i pokazują się nowe pączki.
Obrazek

Ta dalia to jest dziwna, jej pierwszy kwiat wyglądał tak :D
Obrazek

Jeszcze kwitną cynie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z prognoz wynika, że to póki co koniec ładnej pogody - przed nami tydzień opadów :wink:
Miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko chryzantemy już pięknie kwitną. ;:oj U mnie dopiero pąki.
Odmianowe zawilce jesienne bardziej chimeryczne od wiosennych, ale piękniejsze. Różowy śliczny.
Jesień nieuchronnie nadchodzi, ale ostatnie ciepłe dni jeszcze pozwoliły na cieszenie się kolorami w ogrodach. :tan
Pozdrawiam ;:3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko ja jak dostałam sadzonki od Zibiego to powsadzałam w doniczki i miałam je na oku ;:306 jak podrosły i dobrze się ukorzeniły to dopiero poszły do gruntu. W tym roku nie dokupywałam ale z poprzedniego prawie wszystkie przetrwały, mam lepsze i gorsze. Co to oznacza wyjaśniam....są takie które jak wystartowały po zimie rosły tak jak chciały i są takie które po wystartowaniu i nabraniu pewnej wysokości uszczykiwałam czubki i te są znacznie ładniejsze. Niższe, zagęszczone tworzą fajną kulę, natomiast te nie uszczknięte poszybowały wyżej i już mniej atrakcyjne.
Ja swoje Cynie już zlikwidowałam i chyba nie będę wysiewała....podobały mi siem tak sobie ;:306
EJJJ TY jakie masz zastrzeżenia do tej dalii...ona pewno każdy kwiat będzie miała inaczej ubarwiony, zwróć uwagę a zachwycisz się nią nie jeden raz.
u mnie też już po pięknej jesieni, dzisiaj pada ale u mnie deszcz potrzebny to się :tan :tan

pozdrawiam wieczorową porą
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie wieczorową porą :wit

Soniu, te kwitnące chryzantemy to wczesne odmiany. Najwcześniej u mnie zakwita Solar - bywa, że i w końcu czerwca, choć w tym roku przez uszczyknięcie im czubków znacznie opóźniłam kwitnienie. Mam też dużo odmian jeszcze w pączkach, niektóre zakwitają pod koniec października, mam nadzieję, że zdążą w tym roku.

Krysiu, widzisz i to był mój błąd, że takie małe sadzoneczki wsadziłam wprost na rabatę na pastwę tych bezdomnych paskud, a w tym roku bylo ich wyjątkowo dużo ;:223 Człowiek uczy się całe życie... ;:7
Moje niektóre chryzantemy należą do niskich samokrzewiących i tym nie trzeba uszczykiwać czubków a inne rosną jak chcą, bo sie boję, że nie zdążą zakwitnąć. Muszę przyznać, ze chryzantemy to moja wielka miłość od kilku lat. Pierwsze kupowałam u Teresy (jatra) jednej z dwóch forumowych specjalistek chryzantemowych. A potem już poszło - wymiany, darowizny sąsiedzkie, próby zimowania cmentarnych. Każdy sposób dobry na zdobycie nowej odmiany :tan

W ogrodzie już coraz bardziej jesiennie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jesiennie ,ale jeszcze ładnie.Sporo kwitnie,a chryzantemy jeszcze długo będą kwitły.Ja mam parę chryzantem.Będę musiała postarać się o więcej,żeby jesienią było bardziej kwieciście.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jesiennie i ciągle pięknie.
Śliczne dalie. Ta dziwna podoba mi się.
Kwitnące cynie wnoszą tyle koloru.
Mosty już z jesiennymi akcentami .
I u mnie też .
Oby jeszcze długo nas ciepła jesień cieszyła . Czego i tobie I sobie życzę :)
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Danusiu, Aniu :wit :wit fajnie, że zaglądacie ;:180 Dziękuję za pochwałę moich jesiennych rabat. Będzie ładnie dopóki pierwszy przymrozek nie zwarzy co bardziej wrażliwych roślin. Miejmy nadzieję, że to nie prędko nastąpi.

U mnie od paru dni pada i końca nie widać, nawet nie chce się wystawić nosa do ogrodu, żeby cyknąć jakieś fotki. No to sobie wymyśliłam zajęcie :D
Pojechałam na ryneczek, kupiłam 10 kg węgierek i będą powidełka ;:138

Obrazek

A po kilku godzinach ...
Obrazek

To mój sposób, żeby nie stać przy kuchni i pilnować aby się nie przypaliły ;:333

Pozdrawiam cieplutko ;:196 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Nigdy nie robiłam powideł... To wielogodzinne smażenie mnie odstraszało. Twój sposób wygląda zachęcająco ;:138 Rozumiem, że nie trzeba mieszać :wink: Może i ja spróbuję
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Izo :wit Ja tak smażę powidła od wielu lat. Jest to bardzo wygodne. Garnek stoi na siatce, więc nie ma obawy, że się coś przypali. Ja kilkakrotnie włączam i wyłączam piekarnik przez 2-3 dni. Od czasu do czasu mieszam, ale rzadko. Gorące wkładam do słoików, zakręcam i gotowe :D
Naprawdę polecam.

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”