W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Hot Chocolate zawsze mi się bardzo podobała. Przynajmniej na zdjęciach, bo na żywo nie widziałam nigdy. Przymierzałam się kilka razy do zakupu, ale jakoś się nie złożyło. Pewnie już jej mieć nie będę, bo teraz to raczej pozbywam się róż, a nie kupuję. Nie dziwię się, że ją tak lubisz, kolor ma naprawdę wyjątkowy.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, pewnie już zerwałaś kwiaty rukoli? dawno mnie nie było, więc nie mogłam odpowiedzieć
Ja zrywam.
Pietruszka u mnie też wygląda fatalnie. Obcięłam, zobaczymy co z tego będzie
Natomiast żółknięcie cisów nie jest normalne.
Mam to samo. To albo mszyca, albo grzyb. Ja zrobiłam dzisiaj oprysk na jedno i drugie
Szkoda, że nie przeczytałam wczesniej o tych drożdżach
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu Gartentraume śliczna. ;:oj Czekam cierpliwie na zdjęcia Hot Chocolate, ;:65 u Ciebie ma niesamowicie piękny kolor. Nie wiem, czy to zasługa gleby, czy inny powód.
Cisy mogły się jeszcze dobrze nie ukorzenić w gruncie. Nie zawsze to objaw choroby grzybowej, choć tegoroczne opady wielu roślinom zaszkodziły. Jak możesz, to sprawdź pH, cisy nie tolerują kwaśnej gleby.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Róże w tym roku zakwitły na bogato.Gałązki uginały się pod ciężarem kwiatów. Myślę, że wiosenna porcja pod każdy krzak ziemi kompostowej tak pozytywnie zadziałała ;:108

Ed po wiosennym nalocie mszyc rzeczywiście u mnie żadne robale inne się nie pojawiły.
Liście różane bardzo zdrowe jak nigdy.Ostatnio cięłam przekwitnięte róże i podziwiałam ich liście.
Leonardo da Vinci

Obrazek

Dorotko dziękuję, mam trochę różanych krzaczków, kilkuletnie okazy już ładnie wyglądają i tworzą sporo kwiatów.
Mikstura drożdżowa naprawdę się sprawdza. Dzisiaj muszę podlać pomidory drożdżami, bo przez dwa tygodnie nie dostały papu ;:224
Sprawa wierzby?.masz rację Dorotko, ja coś podejrzewam, że to jest to o czym piszesz ;:108
Podoba mi się to drzewko, ale za wiele jest ryzyka z nim.W szkółce jak kupowałam wtedy to pani sprzedawczyni coś mi wspominała o tym gadzie ;:124 .Jednak ja nie brałam wtedy pod uwagę, że mojej to się przytrafi, bo kilka sąsiadów ma i pięknie im kwitną.No trudno, kupiłam w to miejsce inne drzewko na nóżce?.zapomniałam nazwy?

Piano

Obrazek

Wiolu u mnie tak bardzo nie leje, czasem popada, ale nie ma ulew i tygodniowych deszczy.
O tak chwasty i plaga komarów to jest to! Gryzą na potęgę, wczoraj podlewałam u siebie hortensje to mnie nieźle pogryzły.Nawet słońca się nie boją ;:oj
Mascaret ma ciekawe kwiaty i znów tworzy nowe przyrosty.

Obrazek

Iwonko no właśnie czytam, że wiele osób na forum ma dość deszczu. U mnie padał deszcz z tydzień temu.Jutro ma padać, więc dziś jadę działkę skosić.Szybko mi to idzie, więc w godzinkę się uda ;:108
Mary Ann ma niespotykany kolor, tęcza wielobarwna, naprawdę ciekawa odmiana.
Ostróżki już przekwitły, trzeba powycinać to znów zakwitną. Dziękuję Iwonko za życzonka, ja tylko marzę teraz o tym, by mój tato stanął na nogi.

Obrazek

Dorotka na Emily Bronte czekałam z niecierpliwością, chciałam zobaczyć to cudo, wyjątkowa okazała się ta różyczka.Delikatne kwiaty, jasny, budyniowy kolor.Czekam na następne kwitnienie.
Dokładnie, kwiaty trzyma w górze, nie kłania się w dół.

Eyes For You

Obrazek

Wandziu Hot Chocolate ma niespotykany kolor.Mój starszy aparat pokazywał jej rzeczywisty odcień.Teraz nowy aparat też robi jej dobre fotki.Corocznie ładnie zakwita i czaruje swym czekoladowym kolorkiem.

Obrazek

Gosiu cisy jakby przestały żółknąć, podsypałam je dolomitem, bo wyczytałam w sieci, że tak się robi. Niepotrzebnie posadziłam je w ziemi dla iglaków ?to błąd, zła jestem na siebie.
Teraz na jesieni chcę dokupić kilka cisów i już nie popełnię tego błędu.
Kupiłam środek na choroby grzybowe, więc popsikam na zaś, szkoda by mi było moich cisów.
One mają za zadanie ładnie przyrastać.

Obrazek

Soniu nie wiem, czy zdążyłam zrobić fotkę Hot Chocolate w trakcie kwitnienia.Ma ona niespotykany kolor to fakt, ognista czekolada mniam?.Dziękuję za podpowiedź.
Mam kwasomierz i go użyję.No ciekawe, jakie pH ma gleba pod cisami?

Obrazek

Chabry wysiane przeze mnie....kocham ten kolor ;:167

Obrazek

Liliowce zaczynają kwitnąć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bukiet dla mamy ;:167

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój wątek :uszy
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu zaglądam i podziwiam twoje piękne róże. Wszystkie śliczne. Mary Ann dziś mnie zachwyciła.
Ostrożki ładne przycinasz je po kwitnieniu ?
Liliowce też widzę masz ładne.
Figura ogrodowa bardzo fajna. To elfik ? ;:215
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu.
Zasmuciła mnie wiadomość o Twoim tacie. Ciężko cokolwiek napisać bo w takich chwilach żadne słowa nie wydają się odpowiednie.
Mam nadzieję że nastąpi poprawa. A Ty trzymaj się dzielnie, bo silne wsparcie teraz bardzo ważne ;:196
Piękne zdjęcia z działki pokazałaś. Otoczenie oczka ślicznie zaaranżowane. Dalie już takie duże i pięknie kwitną a bukiet cudny ;:167
Bardzo podoba mi się to naczynie w którym jest bukiet :lol:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu mam nadzieję, że z tatą lepiej. ;:168
Chaber ma cudny kolor. ;:oj
Niedobrze, że cisy w ziemi do iglaków, torf dusi korzenie i będą się męczyć. Mam nadzieję, że mieszałaś go z glebą rodzimą.
Spokojnego ogródkowania. ;:196
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu przede wszystkim zdrowia dla taty!!!
Wspaniały pokaz róż. U kolejnej osoby kusi mnie James Galway ;:167
Możesz coś więcej napisać o Gartentraume i Olivia Rose. Szczególnie interesuje mnie trwałość ich kwiatów.
Mascaret idealne połączenie pudrowych barw. ;:167
Leonardo da Vinci u Ciebie przepiękny. U mnie drugi rok, ale jakiś słaby. Niziutki i brak nowych przyrostów. Może mu podleję Twojej mikstury drożdżowej ;:173 Próbowałaś jej na różach?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Koniec lipca się zbliża, lato w pełni?tydzień wstecz przeszła bardzo duża ulewa z gradem.Pomidory, ogórki i wiele roślin zostało poniszczonych.Kiedy przyjechałam na działkę od razu pobiegłam do pomidorów. Nie mają zarazy na szczęście, ale owoce mają w takich dziurkach.Ogórki mimo to rosną i już zebrałam troszkę do słoików.Cukinie rosną na bieżąco.Działka odwiedzana na szybko raz w tygodniu.
Chwasty rosną na potęgę.Ogród żyje własnym życiem.Kotów coraz więcej się pokazuje, jakaś kotka urodziła.Dodatkowo te wszędobylskie komary są tak uporczywe i nie dają popracować ani się pocieszyć chwilą.Wypryskałam się dosłownie cała i nic nie pomogło.Dalej atakują .Nawet przez spodnie tną ech? ;:124

Aniu ostróżki przycinam po kwitnieniu, a one znów po jakimś czasie kwitną, może już nie tak cudnie, ale zawsze wnoszą kolor do ogrodu. Tak figurka ogrodowa to elfik schowany pod koroną magnolii ;:108

Kolejne kwitnienie

Obrazek

Wiolu ja wiem, że w takich chwilach jak choroba ciężka w rodzinie nie da się rozmawiać o życiu codziennym i człowiek popada w smutek i żal. W rozmowach ze znajomymi nie ma już tematów lekkich, przyjemnych.Znajomi przestają się odzywać , to przykre.Ciężko jest, bo mój tato do tej pory przez całe swoje życie był bardzo aktywny. Oczywiście nie poddajemy się i wierzymy w poprawę :uszy
Działka żyje swoim życiem, kwitną liliowce, teraz wiodą prym no i hortensje, które bardzo lubię.
Naczynie niebieskie hehe razem to lubimy prawda :) ?

Obrazek

Soniu tata przez jeden dzień po chemii wstał i pochodził, ale już na drugi dzień bóle powróciły.
Jest dzielny i nie poddaje się, ale ta choroba jest najgorsza na świecie. Odbiera godność :|
Moja córka, a jego wnuczka jest jego największą terapeutką.Razem śpiewają, rozmawiają, lubi opiekować się dziadkiem ;:167
Cisy po podsypaniu dolomitem jakby mają się lepiej.Wypuściły nowe przyrosty.Z troskliwością zaglądam do nich ;:108

Obrazek

Narine dziękuję:) Róże w tym roku naprawdę pięknie kwitły.James Galway bujnie zakwitł i nie złapała go czarna plamistość. To zdrowa róża. Gartentraume i Olivia Rose podobnie utrzymują kwiaty około tygodnia ;:108
Dużo zależy od pogody, bo jak za gorąco to kwiaty szybciej przekwitają.
Leonardo po kilku latach da popis, u mnie to już 10 letnie krzaki.Mam dwa i oba kocham ;:167
Dobrze go przytnij.Mikstury drożdżowej różom nie aplikowałam jeszcze. Tylko obornik granulowany na wiosnę no i ziemia kompostowa wysypana na rabaty.

Obrazek

Przydomowe dalie ładnie rosną w porównaniu z działkowymi...

Obrazek

Zamówiłam internetowo kilka irysów i już posadzone, czekamy zatem do wiosny...

Obrazek

Niski słonecznik...wysiałam pół paczki i sporo wzeszło, zaraz zakwitnie, czekam ...

Obrazek

Dzielżan jak słoneczko...

Obrazek

Kłosowiec

Obrazek

Jedyna jeżówka
Obrazek

Działkowa magnolia z ozdobami...

Obrazek

Obrazek

Floks z gipsówką

Obrazek

Groszek na siatce

Obrazek

Hortensja Annabelle w słońcu

Obrazek

Klon wypuszcza nowe listki

Obrazek

Słoneczny kolor

Obrazek

Nasze zbiory ;:108

Obrazek

Miłego i dobrego lata i dużo zdrówka :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu :wit
Masz bardzo piękne dalijki, róże, do tego ciekawe ,śliczne jeżówki. ;:333
I jakie ciekawe te ozdoby na magnolii .Coś dla ptaszków tam wsypujesz ??
Własne warzywa są najlepsze.
Pozawiadamiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu jak widzę, tak pięknie stojące Anabelki to jestem w szoku. ;:oj
Własne warzywa apetyczne. ;:215
Wnusia mająca dobry kontakt z dziadziem, to skarb. ;:167 Może dać tacie wiele radości w tym trudnym czasie.
Posyłam pozytywne myśli tacie. ;:168
Dobrych dni dla Ciebie. ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

W tym roku same plagi
U mnie komarów na razie nie ma, ale były straszne.
Za to wczoraj u koleżanki nie dało się posiedzieć na dworze.
Co za dziwny rok
Zbiory rewelacyjne
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Przykre jest to, co piszesz o znajomych Aniu... Znam to z autopsji. Choroba jak nic innego w życiu, najskuteczniej weryfikuje przyjaźnie. Ale! Przynajmniej wiemy, kto jest wart naszego czasu.
Zapomniałam zapytać o Twoją dalię - łososiową z różowym środkiem. Znasz jej imię?
Wrócę jeszcze do róż, o które pytałam. Tydzień trwa całość kwitnienia, czy tyle trzyma sie jeden kwiat? Nadają się na tzw patelnię?
Miłego dnia Aniu.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”