Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Śliczne fotki! Takie słoneczne i radosne. Patrzę na Twoje zawilce wielkokwiatowe i zastanawiam się co stało się z moimi. Przecież kiedyś miałam ich mnóstwo... Wilczomlecz mirtowaty też mam :) Podoba mi się, ale jednocześnie złości że się tak rozsiewa. Ładne te iryski Burgeois.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Izo Zawilców białych mam z roku na rok wiecej, bo się rozsiewają, natomiast te od Ciebie jeszcze pączków nie mają, czy one są późniejsze?
Z wilczomleczem radzę sobie, obcinam pędy z kwiatostanami zanim nasiona dojrzeją. Irysek pytał czy znalazłoby się dla niego miejsce u Ciebie ;:306

Chyba ostatni rzut oka na tulipany, bo po tych ekscesach pogodowych nie wiadomo co z nich zostanie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit
I po Ogrodnikach i zimnej Zośce ... szkód za wiele nie narobili, choć jedną lilię mi załatwili na amen ;:223
Większość host jeszcze w kłach, ale te co się pospieszyły też trochę dostały po liściach ;:174
Miejmy nadzieję, że to koniec chłodu.

Pokazał się nowy irysek, tym razem wyższy
Obrazek

I jeszcze takie zaczynają kwitnąć.
Obrazek
Właściwie to nie wiem do jakiej grupy je zaliczyć, czy do syberyjskich ;:7

Obrazek

Obrazek
Może będą borówki :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

U mnie też bez większych szkód, choć prognozy były kiepskie.
Widzę, że dużo różnych odmian tulipanów masz. Lubię to wiosenne szaleństwo kolorystyczne. Mam wrażenie, że ostatnie ciepłe i mokre zimy nie służą tulipanom...
Serdeczne dzięki za dobre chęci, ale iryski odm. Burgeois już u mnie rosną od kilku lat. Zakwitły ciut później niż u Ciebie. Ten błękitny należy do botanicznych. To iris lactea Jest śliczny! I ten jego kolor ;:oj Tego bym chętnie przygarnęła ;:224 Oczywiście temu żółtemu niczego nie brakuje. Też jest śliczny! Jest z grupy średnich czy wysokich?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

No, no ten irys to jest rewelacyjny. Śliczności ;:63 ;:63
Lilaki pięknie kwitną.A ja mam jedyny , przesadzany, mizerny walczy o byt.I daleko pod lasem.Kilka kwiatków.Nawet nie bardzo czuć zapach.
Ale mus było go przesadzić z poprzedniego miejsca.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Ta pogoda mnie dobija. Kto to widział, żeby w maju było tak zimno ;:14 a to przecież już końcówka maja. Moja piwonia majowa ciągle w pąkach a późniejsza różowa to chyba za miesiąc zakwitnie :wink:

Obrazek

Rododendron też dopiero pokazał kilka pękających pąków a drugi młody Nova Zembla nawet śladu koloru jeszcze nie ma ;:185

Obrazek

Irysy, powojniki nie przejawiają chęci do kwitniena,
Jedynie orliki stanęły na wysokości zadania i ratują honor ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jedyny nazwany Rose and Ivory

Izo dziękuję za identyfikację mojego iryska :tan Mam go już bardzo długo, chyba ze 30 lat i zawsze był nn. Kilka lat temu postanowiłam go podzielić i chyba za głęboko go wsadziłam bo przez kilka kolejnych lat nie zakwitł ani jednym kwiatkiem dopóki go trochę nie wyciągnęłam. Od tej pory nie marudzi i ładnie kwitnie. Chętnie Ci wyślę kępkę. A ten żółty to średni. Póki co zakwitł jednym kwiatem ale w zeszłym roku go dzieliłam i gdzies powinien być ;:7 Jak się objawi to też mogę Ci dać kłącze. Tulipany w tym roku wyjątkowo długo kwitły. U mnie to trochę taka zbieranina, bo zawsze jesienią skuszę się na kilka torebek a cebulki z poprzednich lat też w większości ładnie kwitną, tyle, że się trochę mieszają i już nie ma takego efektu.

Aniu dziękuję w imieniu iryska :lol: Jeśli chodzi o lilaki, to trochę na wyrost powiedziane, bo to maleńki krzaczek o wysokości 1,5 m, który ma tylko kilka kwiatów, ale jest nadzieja, że urośnie ;:65

Obrazek

Jeszcze parę fotek z mojej ulubionej rabaty pod świerkiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jeszcze pochwalę się moim małym sukcesem. Pod koniec kwietnia stwierdziłam, że moja żurawka Delta Down po kolejnej huśtawce pogodowej straciła ostatnie młodziutkie listki i zostały same kikuty ;:223
Bez większej nadziei ją wyrwałam i wtedy zobaczyłam u nasady tych wydłużonych pędów maleńkie żywe kiełki, zaczątki listków. Wsadziłam cztery na wpół martwe pędy do doniczki i po miesiacu mam trzy młode żurawki DD i nadzieję na czwartą ;:138

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Szkoda by było żurawek.Mają taki ładny kolor listków.Wydaje mi się,że Twój pierwiosnek to Franczeska.
ładne orliki.U nie też już kwitną.Ten nowy irysek też bardzo ładny.Chyba on jest takiego średniego wzrostu? ;:306

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

No nareszcie od wczoraj zrobiło się trochę cieplej i słonecznie ;:138
Miejmy nadzieję, że ogród wreszcie ruszy, bo jak na razie nic spektakularnego się w nim nie dzieje, nie licząc rosnących wyścigowo chwastów. Jak oglądam zdjęcia sprzed dwóch lat z przełomu maja i czerwca, to wprost nie mogę uwierzyć - róże, piwonie, powojniki, dzwonki, irysy, margaretki a nawet jeżówka rozwijała pierwszy kwiat. A w tym roku same pączki i to małe. A jeżówki mają na razie same liście ;:174 Za to bezdomne ślimaki mają używanie ;:223 Po stwierdzeniu, że mi skonsumowały pędy dalii, niektóre chryzantemy i zabierają się za liliowce odłożyłam na bok moje sumienie ekologiczne i poczęstowałam je niebieskimi cukierkami.

Danusiu, żurawki mają się nieźle, dwie większe sadzonki rosną już na stałym miejscu dwie jeszcze pielegnuję w doniczce. Porównałam pierwiosnka ze zdjęciami z netu i faktycznie wygląda na Franceskę, dzięki za naprowadzenie ;:196 Masz rację, żółto-biały irysek jest średniego wzrostu :D

Piwonia zakwitła w tym roku bardzo skromnie (nie patrzcie na chwasty :oops: )
Obrazek

Obrazek
Pierwszy i na razie jedyny kwiat powojnika Ville de lyon

Obrazek
Arabella też dopiero zaczyna

Obrazek

Obrazek
Orliki jeszcze dają radę

Obrazek
Z braku innych kwiatów dobre i śniedki :D

Hosty, choć w większości zwyklaczki, coraz bardziej cieszą ;:215

Obrazek Halcyon

Obrazek ?

Obrazek
Undulata Mediovariegata

Obrazek Stiletto

Obrazek Stained Glass

Obrazek
Lakeside Little Tuft

Obrazek Regal Splendor
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Podziwiam różne piękne hosty ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Haliszko! masz ładne hosty.Ja też dziś zrobiłam zdjęcia mojej kolekcji.Widzę,że znasz nazwy host.Ja nie znam ani jednej.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Aniu, Danusiu :wit
Dziękuję za uznanie choć moja kolekcja host jest jeszcze skromna. Nazwane mam głównie te funkie, które kupowałam w porządnych sklepach gdzie wiedzą co sprzedają. Wiele mam też od znajomych i te przeważnie są nn :wink: Niektóre próbowałam oznaczyć tu na forum, wstawiając fotki do wątku identyfikacyjnego z różnym skutkiem. Nawet dzisiaj wstawiłam tam zdjęcie, ale na razie nikt się nie odezwał.

A może Ty Aniu, lub Ty Danusiu rozpoznacie tę dużą hostę wydaje się, ze dość popularną o niebieskawym odcieniu liści?
Obrazek

Obrazek Patriot (prawdopodobnie)

Obrazek So Sweet

Obrazek
Tę zidentyfikował forumowy ekspert Andrzej jako Winter Snow Musiałam jej obciąć kilka wierzchnich lisci przymrożonych przez ostatnie przymrozki ;:223 a była już pięknie rozrośnięta.

Obrazek
Młodziutka Winter Snow, którą dostałam jako gratis, ale nie bardzo przypomina tej pierwszej :roll: Może dorośnie :wink:

Obrazek
Nn z wymiany

Obrazek
Kupiona jako Queen Josephine ale to chyba nie ona

Obrazek
Queen Josephine
drugie podejscie :D

Obrazek
Something Different a te kiełki obok to hosta babkolistna, nie wiem czemu tak marudzi ;:7

Obrazek
Whirlwind Tour u góry zdjęcia opanowana przez zmutowane pędy, u dołu rozdzielona.

Obrazek
Na koniec moja terminatorka weteranka ;:138
Cały dzień wystawiona na słońce, jest nie do zdarcia ;:333 Też u mnie bezimienna.

Dziś było na zielono ;:306
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Łał :!: Piękną masz kolekcję host. I do tego większość nazwana. Jestem pod wrażeniem.
U mnie też jakoś słabo z kwitnieniem. Maj był wyjątkowo zimny i wszystko jest dość mocno opóźnione w porównaniu do zeszłego roku. Ślimakom wypowiedziałam bezwzględną wojnę, łącznie z chemią czyli jak to ładnie nazwałaś - niebieskimi cukierkami. Jest ich mnóstwo i są w stanie wszystko zeżreć.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Piękne te twoje hosty
1 to może sieboldina Elegans ?? Albo Blue angel ??
2 to na pewno Patriot ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”