Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Post »

Witajcie Kochani!
Rozpoczynam swój wątek w tym dziale, ponieważ postanowiłem zrobić w swoim ogrodzie rzeczkę, mały wodospadzik lub po prostu kaskadę, zobaczymy co z tego wyjdzie, do tego skalniak, i nowe rośliny. Mam mały ogród, ale staram się wykorzystac miejsce w 120% ponieważ bez zmian jak wiecie w ogrodzie, się nie da.

Na początek, prezentuję zdjęcie uchylające rąbka tajemnicy odnośnie nurtu rzeczki. Wpis będzie aktualizowany wraz z rozwojem prac, w których pomaga mi 4-letni synek!


Obrazek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Post »

Masz zamiar zbroić ten beton? Bo obawiam się, że bez zbrojenia ( chociażby siatka ) po pierwszej zimie koryto będzie w kawałkach.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Post »

Szczerze? NIE, bo nie mam o tym zielonego pojęcia, ale jakoś folia za mną nie przemawia.. a może jednak będzie lepszym rozwiązaniem, no nie wiem jeszcze pomyślę.

Z drugiej strony w rzece będą kamyki zasłaniały czy to bęzie beton czy folia, więc nie jest aż tak istotne co zastosuję. Ale wydaje mi się teraz że w przypadku mojej niewiedzy odnośnie zbrojenia betonu, będzie lepiej jak użyję grubej folii :)
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Post »

Żadna mądrość. Nie wiem jakiej długości ma być ta Twoja "rzeczka". Ale ogólnikowo to jakieś 0.7 mm rozszerzalności betonu ( a więc i kurczliwości ) na każdy metr koryta. Niby niewiele, ale wystarczy żeby beton pękł. Normalnie nikt się tym nie przejmuje ( szczelina ledwo widoczna ), ale jeśli chodzi o wodę to zniknie szczelność. Albo użyj folii, albo zrób 2,3 kaskadki, gdzie beton nie będzie się łączył, a tylko zachodził jeden na drugi. Będzie to nawet ładne wizualnie i słuchowo.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Post »

Temat zmienił się w oczko wodne z pewnych względów, prośba do administracji o zamianę nazwy tematu na "Oczko wodne Kamila". Szczegóły i relacja juz niebawem :)
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Post »

Trwa praca nad budową oczka wodnego z małą kaskadą, efekty, niebawem.

Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Post »

Cały czas kombinuję, przerabiam kaskadę, nie ma być "cudnie" i "pokazowo" lecz "MA MI SIĘ PODOBAĆ" Chcę tu sobie siedzieć i medytować, słuchać ptaszków i plumkania wody. Ach... już niedługo.

Tak to teraz wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Budowa trwa, czekam na filtr i pompę do kaskady. W oczku mam nie wiem... 300 - 500 litrów wody.

Zastanawiam się nad rybkami: KARPIE KOI chciałbym dwa ale nie wiem czy oczko nie jest za małe, i widze że ciężko je zdobyć lub są bradzo drogie.

Pozdrawiam!!
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rzeczka, wodospad, skalniak Kamila

Post »

Hm! Oczko 500 l i głębokość raczej niewielka. Co zrobisz z tymi koi w zimie? Podasz w galarecie na Wigilię? To jednak karpie, jak by się nie nazywały, i będą szybko rosły. Chyba że zrobisz oczko ogrzewane! Można wrzucić kabel grzejny i woda nie zamarznie.
To by było jednak ciekawe; oczko - podgrzewane i z roślinami tropikalnymi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”