Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Flood te suchory pozbawione życia obetnij trochę poniżej, przy zdrowym badylku, resztę możesz zostawić. To jaki kształt datury chcesz zachować zależy tylko od ciebie, ja lubię krzaczaste formy, niektórzy formują coś w rodzaju palmy czyli na jednym pniu parasol więc nie musisz więcej ciąć jeśli nie chcesz.
Ela151 ja bym przycięła co nieco te cieniutkie badylki nad rozwidleniem ale to też twoja decyzja.
Madman084 tu też sugeruję obcięcie martwych gałęzi. Nie wyglądają mi na żywe, zdrewniałe tylko uschnięte. Jeśli się nie mylę to obetnij całość. Jeśli nie masz pewności to możesz odcinać po kawałku od góry.
Moje powoli wypuszczają liście. Przydałoby się im więcej światła ale nie mam gdzie przenieść a aura wciąż chwiejna.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
flood
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 12 gru 2017, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Dziękuję, LadyK, za odpoweidź. Takie pytanie uzupelniające, jeśli Ty, czy ktos mnie naprowadzi.
Czy jeśłi mimo młodych pędów, wszystkie na górze rośliny - ściąłbym nisko, powiedzmy na pół ,etrze - to roślina jeszcze odbije z nowymi pędami? Boję się eksperymentu, bo pierwszy raz mam pędy przed "sezonem"
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Odbije, ale szkoda teraz mocno je ścinać. Jak obetniesz poniżej rozwidlenia Y - to będziesz długo czekał na kwiaty.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
flood
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 12 gru 2017, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Jeden to już pąka wypuścił, na chudej wodzie, przy oknie... ;:oj
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Czy ktoś z was wysiewał nasiona Brugmansji ? Chciałbym zamówić sobie nasionka,ale czy one łatwo wschodzą?
Pozdrawiam Marcin :)
flood
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 12 gru 2017, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ja już gdzieś pisałem - z allegro, mimo opisu mialem same datury jednoroczne, skuteczność 50%.
A chinskiego portalu, od polecanego, podobno sprawdzonego sklepu - ZERO na kilkadziesiąt
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ja wysiewałam 3 lata temu - nasiona chyba od Legut. (jak coś to mogę dokładnie sprawdzić, bo mam gdzieś zapisane w moim zeszyciku). W opakowaniu było 5 nasion z czego 3 wykiełkowały. Rośliny jeszcze nie kwitły (nie przyłożyłam się do nawożenia, ale w tym roku mam mocne postanowienie bardziej o nie zadbać). Na razie są jeszcze łyse, bo stoją na nieogrzewanym poddaszu, gdzie temp. jest niewiele wyższa niż na dworze - teraz ma być ciepło to pewnie ruszą.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Ja wysiewałam tylko jednoroczne, pełne fioletowe, łatwo wykiełkowały. Nasionka dostałam od brata zebrane samodzielnie więc były świeże. Zdjęcia umieszczałam tutaj. Niestety nowe nasiona nie zdążyły mi dojrzeć. Wiem, że forumowicze wysiewali także brugmansje, nie wiem czy ktoś nie pokusił się nawet samodzielnym zapylaniem, sama kiedyś miałam ochotę popróbować czy udałaby się jakaś krzyżówka ale na chęciach się skończyło.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Moje już na tarasie.
Obrazek
AleksandraTm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2020, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Witam
Ponad tydzień temu zauważyłam maleńkie pąki kwiatowe. Niestety nic się z nimi nie dzieje, nie rosną, jakby stały w miejscu. Czy jest szansa, że rozwiną się z nich kwiaty? Jak mogę pomóc roślinie?
Mam również pytanie odnośnie częstotliwości podlewania przy takiej pogodzie jak teraz - podlewać po trochu codziennie? Czy lepiej bardziej obficie, ale raz na dwa dni?

Obrazek
NIESIA82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 kwie 2016, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Może te pierwsze pąki zrzucić. Mi z pierwszych został jeden. Właśnie dziś zakwitł.

https://imageshack.us/i/pnjevrFcj
Torbal
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 kwie 2020, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Witam wszystkich,
co zrobić ze świeżym pędem wyrastajacym bezpośrednio z ziemi?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Datura/Brugmansja - pielęgnacja/porady praktyczne - 5cz. (od 05.2015 - nadal ...

Post »

Jeśli chcesz mieć roślinę o krzaczastym pokroju to zostaw. Jeśli wolisz mieć na jednym pniu to zetnij.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”