Storczyki Czarnej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Prowadzę nocny tryb życia. :wink: 19 - 21 stopni.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Jeśli chodzi o nocny tryb życia to nie dziwię Ci się...obowiązki, praca, forum a do tego jeszcze setki storczyków do ,,ogarnięcia,, :wink: więc kiedy podlawać jak nie nocą :lol:


U siebie mam podobną temperaturę, a jednak obawiam się nocnego podlawania ;:123
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Czarnej

Post »

U mnie temperatura w okresie jesienno-zimowym i wczesno wiosennym przez cały dzień oscyluje w tych wartościach, więc nie ma różnicy czy podleję w dzień czy nocą. :wink:
Zresztą podłoże w zasadzie po niecałym tygodniu w takich warunkach mam suche, ale odczekuje jeszcze trochę i wychodzi mi, że namaczam co 1,5 - 2 tygodnie. :)

Zaznaczę, że nie pamiętam kiedy ostatnio włączyłem grzejnik. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Beatko, nie wiem jakim cudem ominęłam w komentarzach Twój wątek ;:24

Piękne kwitnienia Phalaenopsis, Dendrobium i wciąż wracam do tej cudnej Cambrii o ogromnych kwiatach ze str. 11
Z falenopsisów 'budyniowa' hybryda prześliczna i uwielbiam wszelkie odcienie bieli i écru, a takie m. in. pokazałaś ;:224

Co do przesadzania, to piszesz - 'doniczkę wycinałam godzinę'. To wyobraź sobie jakie przedsięwzięcie jest przy przesadzaniu
15 sztuk lub więcej. U mnie to trwa cały dzień i wybieram taki, żeby M nie było w domu ;:306
Dosłownie pobojowisko w kuchni. Potem dłuuugie sprzątanie...

Korzenie piękne u Twoich pokazanych. I przy okazji - ładne 'paznokietki' u Ciebie :D
W mojej pracy by nie przeszły ;:145
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Beatko ja też zastanawiam się jak mogłam Cię ominąć? To jest chyba niewybaczalne :lol:

Piękne storczyki i piękne zdjęcia ;:167 I to jeszcze w wykonaniu synka. To chyba po prostu muszą takie wychodzić :) Może w przyszłości wciąż będzie lubił robić im portrety, tak jak i się nimi opiekować

Masz Phalaenopsisy w takich świetnych kolorkach. Powtarzam to zawsze, że zwykłe hybrydki mają urok.

A ten, którego przesadzałaś to okaz zdrowia :) Na takie korzenie trzeba naprawdę uważać i powolutku wszystko robić żeby ich nie skrzywdzić.

Mam takiego jednego w 20 centymetrowym wiaderku i też szykuje się przesadzanie... ale to zostawie na lato ;:3

A mi się cały czas przypomina Twój Asiu, kiedy widzę takie korzeniska i od razu mi smutno. To wielka strata, która nawet mnie dotkneła jak to wtedy napisałaś...
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Monnia445 pisze:A mi się cały czas przypomina Twój Asiu, kiedy widzę takie korzeniska i od razu mi smutno. To wielka strata, która nawet mnie dotkneła jak to wtedy napisałaś...
Nie martw się Moniu ;:196 Długo czekałam aż się pozbiera (nawet myślałam, że wcale..). Jednak to silne osobniki ;:211
Zbiera się całkiem nieźle, ale dopiero w hydro tak się stało. Nawet sobie hoduje następcę.
Kiedyś pokażę w swoim wątku. Z przypomnieniem - jak było :)
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Asiu i Moniu :wit Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:196 Odpowiadam troszkę z refleksem szachisty ;:306

Asiu jeśli chodzi o przesadzanie to też wybieram moment, kiedy w domu nie ma mojego M.
Zrzędzi jak baba :;230
Paznokietki na szczęście mogę nosić jakie chce i niezmiernie mnie to cieszy...bo lubię coś na nich zmalować od czasu do czasu ;:224

Moniu mam wielką nadzieję, że moje dzieci też będą miały w swoich domach kwiaty.
U siebie w wątku zapytałaś dlaczego storczyki..co nam to daje?
Od kiedy sięgam pamięcią zawsze w moim otoczeniu były kwiaty.
U prababci zawsze podziwiałam begonie które uprawiała na swoim parapecie, stare odmiany pelargonii i aloesy.
U babci podziwiałam i podziwiam dalej fołki, grudniki, olbrzymią monstere i amarylisy oraz całą masę kwiatów w ogrodzie w takim bardzo naturalistycznym stylu.
W domu rodzinnym mieliśmy hoye, fikusy, monstery i masę innych doniczkowych.
U mnie są storczyki ;:167 I tak już chyba zostanie.

Dla mnie dom bez kwiatów to nie dom ;:173

Pozdrawiam ;:3
Pozdrawiam Czarna :-)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Podpisuję się pod Twoim postem rękami i nogami :D
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Beatko piękne kwitnienia a przede wszystkim piękny i zadbany system korzeniowy :shock: oby dobrze rósł po przesadzeniu ;:138
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Beatko, ja jestem pewna że dzięki Tobie na pewno będą mieć kwiaty :lol:
Bo jak napisałaś to serce dla roślinek jest przekazywane cały czas, z pokolenia na pokolenie. I do tego jeszcze się je wzbogaca o coś nowego za każdym razem.

Dziękuje Ci bardzo, że odpowiedziałaś na moje pytanie. I zgadzam się z tym, tak samo jak Ty że "dom bez kwiatów i roślin to nie dom".
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”