Ogród Kamila sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Witam serdecznie szanownych forumowiczów ogrodników!

Rozpoczynam sezon 2020! - tym razem pod lampą, pierwszy raz, zdobywam doświadczenie.

Pomidorki, papryka, arbuz. Zobaczymy co z tego wyjdzie!


Obrazek
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Hej! Trochę się chyba pośpieszyłeś z pomidorami i arbuzem :wink: . Ja także przygotowałam sobie regał doświetlający, jednak na razie tylko papryki i miechunkę wysiałam. Z pomidorami wstrzymam się jeszcze kilka tygodni, bo one na ogół kiełkują szybko i zanim temperatura pozwoli na wysadzenie ich w folii, wyrosną wielkie krzaczory i do tego zakwitną. Co takiego będziesz wysiewać, prócz wymienionych?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Hej Kamilu ! Ja u siebie mam pod lampą sałatę wysianą i goździki ogrodowe, zobaczymy co wyjdzie z tego ;) Jak Twój bambus? Przy takiej ciepłej zimie nie pokazuje już przypadkiem nowych kłów? :P
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Zapisuję się w Twoim wątku :wink:
Przejrzałem Twoje wcześniejsze wątki i mnie zaciekawił Twój ogród :wink:
Na arbuzy może rzeczywiście trochę wcześnie ale i tak trzymam kciuki za powodzenie w uprawie :)
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

arameic ----> noooo, to będę obniżał półkę, ogólnie chciałem przetestować tę lampę czy jest ok, bo jeżeli tak to kupię jeszcze ze dwie. A to że zakwitną to chyba nic złego?. Czy jest to problem i później będą gorzej owocowały na zewnątrz ?. Nie mam aż na tyle doświadczenia więc proszę o poradę.
Arbuz w ostatnich 2 próbach nie wyszedł mi, 2x brakło czasu, dlatego próbuję już teraz. Mam całe lato go w pełnym słońcu a mimo to mi się jeszcze nie udał.

max1232 --->
bambus, hmmm.. podziwiałem ostatnio jak bardzo wyrósł. Super jest to forum, sam oglądałem swoje relacje i widzę zmiany, bambus myślałem że stoi w miejscu, a wychodzi na to że jest ogromny. Czy ma nowe kły nie wiem ale sprawdzę to i dam znać. Mam też od jesieni na tarasie w 2 doniczkach wersję drzewiastą. Liczę że za 2-3 lata będzie mega urokliwy. Bambus jest drogi, ale chcę go mieć duuuuużo, bardzo duuuuużo :)


sauromatum ---> dziękuję za obecność i miłę słowo, ruszam zatem do twojego ogrodu !! ;)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Wpisuję się do wątku, bo wcześniejsze części tylko czytałem :wink:
Widzę, że wiosna już u Ciebie zawitała :D Arbuzy wysiałeś o wiele za wcześnie. Ja sieję w połowie kwietnia w doniczki w nieogrzewanym tunelu foliowym. Przerośnięta rozsada długo stoi w miejscu zanim zacznie rosnąć, więc w kwietniu posiej jeszcze raz :uszy
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Kamilu, przygotowanie rozsady pomidora od wysiewu nasion do wysadzenia sadzonek trwa około 70 dni, a doświetlanie skraca ten czas o około dwa tygodnie, więc bezcelowe jest trzymanie rozsady w doniczkach dłużej, niż potrzeba. Oczywistym jest, że nieprawidłowo ukształtowany system korzeniowy będzie utrudniał pobieranie składników pokarmowych roślinom, co może skutkować mniejszym plonem oraz podatnością na choroby. No chyba, że posiałeś 10 sztuk, dasz im później duże doniczki i odpowiednie papu :wink: . Tak, jak wspomniał wcześniej Julian - przerośnięta rozsada długo się adaptuje, więc jeśli ten wysiew był tylko na próbę, z resztą jeszcze się trochę wstrzymaj. Jeżeli chodzi o doświetlanie, mamy tu na forum wątek poświęcony tylko temu zagadnieniu, warto przeczytać od deski do deski, jest tam mnóstwo przydatnych informacji. :wink: :D
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

No więc tak wyglądał mój bambus w 2018 roku:

Obrazek

Obecnie zmienił rozmiary na poniższe:

Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Pogoda do bańki, chciałoby się wyjść do ogrodu coś porobic, zaplanować a tu się nie da. Zrobiłem kilka foteczek. W planach na ten rok jest ściana skalna z wodą, ale co z tego wyjdzie.... się okaże :).

Doniczki czekają na warzywka. W tym roku planuję ogórki, pomidory i arbuza. Na tarasie w osobnych doniczkach papryka.

Obrazek

Bambus rośnie! I w tym roku planuję kolejne sadzonki. Może ktoś z forumowiczów ma nadmiar i chciałby odsprzedać??

Obrazek

Słonecznie , zapowiedź wiosny:

Obrazek

Eukaliptus radzi sobie całkiem dobrze, wsadziłem go jesienią do ziemi w ogrodzie. Chyba nic mu nie jest :)

Obrazek

Lawenda

Obrazek

Bez

Obrazek

Rabata w cieniu, brzydka zimową porą

Obrazek

Paulownia ma się chyba dobrze

Obrazek

Bez

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Pewnie w tym roku bez ci zarośnie i zasłoni ogrodzenie.
Skrzynie świetne.
Wiosna juz idzie, idzie.. :wink:
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

W tym roku mamy bardzo sprzyjającą pogodę dla egzotyków w gruncie . Mam eukaliptus Gunni, ale szkoda by mi było go wsadzić do gruntu .
Bambus sporo urósł w rok :D Ja mam cztery odmiany od jesieni zeszłego roku, ciekawe jak będą rosnąć .
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

I ja zapisuję się w nowym wątku i z niecierpliwością będę czekać na olejne relacje.

Życzę udanego sezonu :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród Kamila sezon 2020

Post »

Kamil jak Twój eukaliptus sobie radzi? Jestem bardzo ciekaw czy jeszcze żyje !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”