W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2009r cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
szafir44
500p
500p
Posty: 537
Od: 28 paź 2008, o 19:21
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Halinko przyszłam do Ciebie z rewizytą.OGRÓD piękny tylko pozazdrościć i nie tylko
ogrodu wszystko jest takie cudowne i ta przestrzeń ogrodu to nie to co
mój ogródek( ROD) ale cieszę się z tego co mam, bo jak się mieszka na 4 piętrze
na dodatek bez balkonu jest tak ważne aby choć skraweczek ziemi
zagospodarować sobie i zrobić azyl osłonięty od sąsiadów ( tych nie miłych)
Jukę też masz dorodną,ładne krzewy,zresztą wszystko masz piękne
Na pewno będę Cię często odwiedzać.
pozdrowienia Małgorzata
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Aniu, miło mi służyć doświadczeniem i życzę powodzenia. Krzewy bardzo łatwo się ukorzeniają, szczególnie liściaste, a ile potem radości jak się podziwia własnoręcznie wyhodowaną roślinkę.
Ukorzenionymi roślinkami chętnie się z Tobą podzielę i nie tylko ;-)

Zosiu, zakupy robię w agrosadach i szkółkach ogrodowych, których w Sączu sporo i są dość dobrze zaopatrzone. Lubie widzieć co kupuję ;-)

Irenko, jak tylko bukszpan dwukolorowy się ukorzeni, to będzie dla Ciebie - zapisałam :lol:

Małgosiu, dziękuję za odwiedziny mojego ogrodu i miłe słowa :)
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Asiu, dziękuję za informację :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Grandiflora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 823
Od: 21 paź 2008, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Halina Kwak pisze:Jadziu, ja już sobie przyrzekłam, że w tym roku ostatni raz poprzesadzam i tak już zostanie, będę tylko pilnowała, żeby się za bardzo nie rozrastały. Przez to ciągłe przesadzanie, to nie wiem gdzie co wsadziłam i w jakim kolorze - totalny bałagan mam w ogrodzie :-/
Jak będziesz sadziła bylinki, to pamiętaj, żeby niskie sadzić przed wysokimi i w odpowiedniej odległości od krzewów - ja o tym nie myślałam :-( i dlatego będę miała w tym roku sporo roboty.
Halino ,nie gniewaj sie ,ale sie usmiałam jak to przeczytałam ,ja sobie dokładnie takie same przyrzeczenia robię co roku,najgorzej jak nie zaznaczę gdzie posadziłam cebulki,zapominam o nich i ciesząc sie że mam jeszcze troche miejsca,zaczynam kopać pod nowe nasadzenie ,a potem płaczę nad rozpołowioną łopatą cebulą .
Zobaczylam twoje trawy ,też o nich myślę ,zazdraszczam ,że masz juz takie duze :shock:
pozdrawiam , Lucyna
w ogrodzie , w domu
moje róże
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Halinko, Jadziu.........wypisz wymaluj ja mam tak samo. Nie potrafię zmienić tego już od paru lat...bo sama nie wiem jak do tego się zabrać. Na początku z braku doświadczenie...wsadzałam gdzie popadło. Teraz gdybym chciała pogrupować i powsadzać w jedno miejsce trzeba by było w czasie kwitnienia kartki z napisami powtykać. Ale u mnie cebula na cebuli...więc będzie kartka na kartce. Zaraz po przekwitnięciu nie można wykopywać..trzeba czekać aż zżółkną liście, a jak zżołkną...to prawie nie rozpoznaję co to za kwiatek. Po niektórych cebulkach też nie bardzo można rozpoznać..tak są podobne do siebie. Już sama nie wiem jak rozwiązać ten problem. :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11364
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Post »

Dziewczyny! Skąd wiecie że ja tak mam!!!
:roll: To jest nieuleczalna dolegliwość braci ogrodniczej.Tak uważam.
Ja mam działkę od dawna i już miałam okresy "zerwania" z wszelkimi cebulowymi wszystko usunęłam i nic co cebulowe nie znajdowało u mnie miejsca.Ale jak żyć bez nich?Przecież są
takie cudne i tak ubarwiają nasze rabaty.Teraz powróciły do mnie we wszelkich pojemnikach zarówno zadołowane w gruncie jak i wolno stojące.Mogę je przestawiać do woli i nic im z mojej strony nie zagraża.A teraz eksperymentuję.... ale o tym opowiem Wam w swoim wątku,który niebawem otworzę.
Pozdrawiam.
______________
Maria.
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ja w tym gąszczu to i koszyki pogubiłam...do dziś jednego nie znalazłam.
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Halinko ja wcześniej sadziłam gdzie co popadło i potem rosło coś na metr a z tyłu niska roślinka prawie nie widoczna.Teraz jak sadzę to sprawdzam co i jak wysoko rośnie , by potem nie było niespodzianek :wink:
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Lucynko, wygląda na to, że będziemy tak przesadzać bez końca, hihihi ;-)
Ja, tak jak Ty, też nie zaznaczam gdzie wkładam cebulki, zapominam o nich i w to samo miejscu wkopuję byliny iii łopatą przecinam cebule, a potem też strasznie jestem na siebie wkurzona :cry: Tak więc nie jesteś osamotniona :lol:
Lucynko, trawy bardzo szybko się rozrastają. Te duże, to mam pięć lat i w tym roku już je likwiduję z tych miejsc, w których rosną - znowu przesadzam na inne miejsce :lol: , ponieważ doszłam do wniosku, że trawy ozdobne będą rosły w jednym miejscu, a nie tak porozrzucane po całym ogrodzie.

Zeniu, też myślałam o zaznaczaniu, gdzie jakie cebulki, miałam nawet kupić w agrosadzie takie specjalne "oznaczniki", ale w końcu doszłam do wniosku, że nie będę robiła z mojego ogródeczka - ogrodu botanicznego. Cebulek też nie rozróżniam :lol:

Jolu, właśnie dlatego muszę w tym roku zrobić porządek z tymi bylinami - wyższe rosną przed niższymi, a w dodatku posadziłam wszystko za blisko tuj :oops:

Mario, serdecznie witam Cię w moim ogrodzie.
Jeżeli dobrze zrozumiałam, to Ty najpierw umieszczasz cebulki w pojemnikach, a potem wkopujesz do ziemi. Ja chyba w tym roku będę tak musiała zrobić ze względu na nornice ;:138 ;:138 ;:138
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Zenia pisze:Halinko, Jadziu.........wypisz wymaluj ja mam tak samo. Nie potrafię zmienić tego już od paru lat...bo sama nie wiem jak do tego się zabrać. Na początku z braku doświadczenie...wsadzałam gdzie popadło. Teraz gdybym chciała pogrupować i powsadzać w jedno miejsce trzeba by było w czasie kwitnienia kartki z napisami powtykać. Ale u mnie cebula na cebuli...więc będzie kartka na kartce. Zaraz po przekwitnięciu nie można wykopywać..trzeba czekać aż zżółkną liście, a jak zżołkną...to prawie nie rozpoznaję co to za kwiatek. Po niektórych cebulkach też nie bardzo można rozpoznać..tak są podobne do siebie. Już sama nie wiem jak rozwiązać ten problem. :roll: :roll: :roll:
Zeniu, a czy próbowałaś może ze sznurkami? Ja w ten sposób uporządkowałem dalie ale i cebulowe by można. Po prostu do każdego rodzaju kwiatka czy odmiany biorę inny rodzaj sznurka, tasiemki czy co tam mam, i mały kawałek zawiązuję na łodydze tuż przy ziemi. Potem tylko trzeba uważać, by przy wykopywaniu nie odłamały się łodygi. Najlepiej nie zwlekać z wykopywaniem, tylko zrobić to zaraz, jak zaczną żółknąć. A jak się dobrze przyjrzysz, to zauważysz też różnice między cebulami poszczególnych kwiatów. Np. między odmianami narcyzów są spore różnice w wielkości cebul. Chyba najtrudniej jest rozpoznać rodzaje tulipanów, ale metoda sznurkowa powinna to ułatwić :)
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Nawet z tymi sznureczkami byłby niezły pomysł. Tylko że ja się spieszę i zaraz jak przekwitną cebulowe to wsadzam na ich miejsce jakieś jednoroczne i przez to też potem nie widzę tych przekwitniętych cebulek. Ale trzeba jeden rok odpuścić nawet kosztem kwiatków. Widzę u innych jak rosną w grupach zupełnie inny wygląd. U mnie totalny chaos. :roll: :wink:
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ja też kupowałam jesienią w cebulach różne cebulowe :D
Jestem zadowolona, cebulki zdrowe i dokładnie opisane.
Czekam na ich kwitnienie na wiosnę :D
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Jacku, myślę, że Twoja metoda sznurkowa jest świetna. Dobrze, że nam o tym powiedziałeś. Dziękuję ;:180 Ja tak zrobię w tym roku :P
Pomyślałam, że tak też pozaznaczam kolory irysów, orlików, piwonii i liliowców, bo nigdy nie wiem, w którym miejscu jaki kolor, kiedy chcę się podzielić moimi roślinkami z koleżankami.
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”