Moje początki doniczkowe.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Gallbrie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 gru 2018, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Gratuluję, świetnie się roślinki rozwijają oby tak dalej!
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Dziękuję za odwiedziny :)
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witam.

Na początek zdjęcia :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cytruski:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Niestety pierwsza zima i sporo strat. Padł mi bananowiec- zgnił, musiałam go przelać. Jakiś tam odrost wyrasta , nie wiem czy coś będzie z tego jeśli wytrwa do lutego ..to może...
Padły dwie rosiczki i zamordowałam kamyczki i padł krotonik, co piszę z żalem, bo był taki ładny.
Troszkę w tym mojej winy,ale już tłumaczę. Wiadomość o ciąży sprawiła, że zapomniałam o roślinach. Jestem już w prawie 14 tyg ;) i roślinki na tym ucierpiały. A będzie czekała nas w tym roku przeprowadzka (jeśli w końcu się uda), nie chce szaleć z nowymi roślinami w tym sezonie. Ale pewnie i tak się na jakieś pokuszę , bo nie wytrzymam ;:306

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Ooo no to gratulacje. Miła wiadomość.

Może kwiaty nie zauważą Twojej nieobecności przy nich, bo w zimowym spoczynku przysypiają trochę z wymaganiami.
Po zdjęciach nie jest źle.
Rosiczki i kamyczki często padają z tego co czytam. Niestety one dość trudne w uprawie.
Szkoda że część nie przetrwała, ale.tak to jest w uprawie roślin, nie ma zysków bez strat jak to m?wiąc.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Gratulacje ;:196

Głowa zaprzątnięta czym innym, ale roślinkom i tak chyba nie tak źle. A straty roślinne zawsze mogą się zdarzyć ;) Czasem zapomnienie o roślinach lepiej im wychodzi niż ciągle chodzimy i oglądamy ;)
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Dziękuję dziewczyny :)

Ostatnio bywam zajęta i mniej czasu faktycznie jest na kwiaty. Skrzydłokwiatowi muszę poobcinać liście , z bardzo zaschniętymi końcówkami....
Storczyk biały zrobił mi niespodziankę i zakwitł. Póki co jeden kwiatek się otworzył. ale widać już, że inne też są gotowe.


Obrazek

Obrazek

Skrzydłokwiat z nowej sadzonki również zakwitł.

Obrazek

Zamiokulkas puścił w końcu nowy pęd- sadzonka od mamy.

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witaj Anetko.
Wielkie gratulacje. Teraz masz do pielęgnowania najpiękniejszego kwiatuszka , którego nosisz pod serduszkiem ;:168
Wiem o czym piszesz jeśli chodzi o ciąże i zaniedbanie kwiatów. U mnie było to samo. Byłam w ostrej fazie kwiatomaniaka :D gdy dowiedziałam sie o ciąży i kwiaty poszły trochę w odstawkę. Przy dziecku jest co robić. Moja córa ma już prawie 3 latka i zaczyna ze mną grzebać w ziemi ;:333
Kwiatki pokazałaś bardzo ładne i widać że dbasz o nie a straty zdażają się każdemu.
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:3
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Straty zawsze będą się zdarzać w roślinach. A jak dziecko podrośnie, to i nadrobisz z roślinami ;)
Fajnie, że Zamio puszcza liścia :)
I storczyk jak zacznie szaleć - ten drugi pęd z pąkami to też jego? :)
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

remik19

To pocieszasz. Ja dziś na usg dopiero poznam płeć , jak dobrze pójdzie. Zależy jak się ułoży. Ale skoro 3 latka już ma zainteresowanie kwiatami :)))
Jestem już w prawie 21 tygodniu, tak to szybko leci. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.

Jacqueline
Tak , to jego nowe właśnie chce dostarczyć focie , bo ładnie rozkwitł

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ale ogólnie bardzo się cieszę. Będzie mnie czekać wyprowadzka. Będę mieć do dyspozycji okna południowe i balkon . Więc wszystkie cytrusy pójdą na słoneczko . Tylko się zastanawiam przyzwczajać je po trochu ? To będzie pod koniec kwietnia, nie wiem jakie temperatury będą. Czy od razu na głęboką wodę? Też nie chce , by doznały szoku. Cyrusy od maleńkiego były na parapetach tylko i wyłącznie. Mam nadzieję, że wszystko się poukłada.
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

To oby pokazał dzidziuś co tam ma miedzy nóżkami :D
Ma zainteresowanie i to aż w szoku jestem. Wszystkie papryki w tym roku wysiane przez córeczkę :tan Napełniała kubeczki ziemią , robiła dziurkę i hops nasionko do kubeczka ;:333 Oczywiście był bałagan większy niż jak bym to robiła sama ale ile radości przy tym było to tylko nasze ;:167
Storczyk bardzo ładny i rozkwitł dużą ilością kwiatów.
Co do pytań nie pomogę niestety.
Pozdrawiam ;:3
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Pięknie kwitnie, ileż kwiatów ;:167 U mnie powoli już przekwitają, tak w połowie już od pierwszych kwiatów.

Co do wynoszenia to jakie by to nie byly rośliny naturalnie żyjące w pełnym słońcu a u nas na parapecie południowym powiedzmy to przy przenoszeniu na dwór potrzebna jest aklimatyzacja zarówno do temperatury czyli np na dzień wynosisz a na noc wnosisz przez kilka dni, tak samo z ekspozycją na słońce co kilka dni zmieniać wystawę na coraz bardziej słoneczną. Od razu nie powinno sie na pełne słońce wystawiać żeby uniknąć poparzeń.

Samych dobrych wieści życzę ;:167
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Na usg ukazał się nam chłopczyk :)
Było wyraźnie widać.
Może jako już starszak też będzie kwiaty lubił. Okaże się w trakcie :))
Staram się nie nastawiać.
remik Super sprawa :) od najmłodszych lat szkolić w sadzeniu roślin.
Ciekawe jak u mnie będzie.

Jacqueline
Też tym zdziwiona jestem, że aż tyle kwiatów z siebie dał jak na pierwsze kwitnienie- poza kupionym.
Zastosuję się do porady jak będę na nowym. Będę wynosiła kwiaty co kilka dni:) Chociaż mam nadzieję, że sobie poradzą. Tu na oknach zachodnich miałam popołudniami taki żar, że momentami latem ponad 40 stopni było.. i rośliny jakoś żyją.
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witam.

Cytrusy dwa tygodnie temu przesadziłam do nowej ziemi. Uprzednio moczyłam je dwa , trzy dni w samej wodzie. Póki co przez dwa tygodnie ziemiórek nie widać, ale nie chcę zapeszać. Były momentami natrętne, gdy chciały dostać się do mojego obiadu :evil:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Zamio w końcu wypuścił nowe listki;)

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”