Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Odnośnie brzóz, to nie mogę ścierpieć, kiedy taki szpaler ktoś przycina po 2-3 latach równo, jak od sznurka. Zwłaszcza, że takie durne pomysły przychodzą najczęściej na wiosnę. Tak osłabione brzozy nigdy nie będą rosły zdrowo. Traktowanie wszystkich drzew jak żywopłotowych świadczy o kompletnym braku wyobraźni i wiedzy. Tak samo działają mi na nerwy wierzchołki świerków obcięte równo pod jakąś linią napowietrzną. Zupełnie, jakby tak trudno było przewidzieć, że ta mała "choinka" dorośnie jednak do kabla i zacznie o niego haczyć.
To na szczęście nie są moje błędy w ogrodnictwie, ale warto o nich chyba napisać.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Sadzenie jakiegokolwiek pnącza na płocie graniczącym z sąsiadem.Posadziłam bluszcz na betonowym ogrodzeniu, myślałam, że będę pilnować, rozszalał się na dobre, góra ładnie kwitnie i jest to trudne, staram się ciąć na czas, ale dokładnie nie widzę ze swojej strony, gdzie odrasta.Sąsiadka 80 letnia kobieta obcina każdy najmniejszy odrost, a mi głupio :roll: i myślę co tu zrobić, by wilk syty i owca cała Raz już został ścięty dość radykalnie, ale szybko wrócił do poprzedniego stanu.
Poprzednio rósł tam rdest Auberta, ale został usunięty, liczyłam, że bluszcz będzie 'wolniejszy' w zapędach.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

vitoldo pisze:
whitedame pisze:Na mojej działce rośnie za to 2 metry od płotu sosna samosiejka, na moje oko 50 letnia.
Chętnie bym ja usunęła bo sypie igły i mnie i sąsiadowi, niestety nie dostałam zgody.
Przecież w ub. roku zostało zmienione prawo dotyczące wycinki drzew. Właściciele wycinali wszystkie "zaległe" drzewa bo nie trzeba było żadnych zgód ani nawet zgłoszeń. Czemu nie usunęłaś jej wtedy? Potem wprowadzono kolejną zmianę prawa i teraz z tego co wiem znowu trzeba zgłaszać ale czy trzeba mieć zgodę?
Jakoś tak mi zeszło, nie sądziłam że szybko prawo zaostrzą. Jednym słowem znów mój błąd w ogrodnictwie ;:306
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

selli7 pisze:Sadzenie jakiegokolwiek pnącza na płocie graniczącym z sąsiadem.Posadziłam bluszcz na betonowym ogrodzeniu, myślałam, że będę pilnować, rozszalał się na dobre, góra ładnie kwitnie i jest to trudne, staram się ciąć na czas, ale dokładnie nie widzę ze swojej strony, gdzie odrasta.Sąsiadka 80 letnia kobieta obcina każdy najmniejszy odrost, a mi głupio :roll: i myślę co tu zrobić, by wilk syty i owca cała Raz już został ścięty dość radykalnie, ale szybko wrócił do poprzedniego stanu.
Poprzednio rósł tam rdest Auberta, ale został usunięty, liczyłam, że bluszcz będzie 'wolniejszy' w zapędach.
Zrobiłam w sumie coś podobnego, ale na granicy z działką, która mam nadzieję będzie kiedyś moja, póki co jest uprawiana w dzierżawie przez rolnika. Dogadaliśmy się z nim wspaniale, bo co roku po prostu zaorywa ziemię wzdłuż płotu ze wszystkim, co tam rośnie, a rośnie niestety winobluszcz..., sama żem go tam posadziła. Kiedyś pewnie go zutylizuję w całości, ale póki co, jakoś udaje mi się go kontrolować. Tnę gada kilka razy w sezonie, żeby mnie nie zarósł.
Niestety od strony drugiego sąsiada też mam winobluszcz, tym razem z jego strony. Tutaj niestety muszę sama go kontrolować, bo sąsiad może raz w roku uznaje za stosowne go przyciąć, a tymczasem to cholerstwo zarasta mi wiatę śmietnikową, furtkę i przy okazji jego własną skrzynkę elektryczną. Gość od spisywania liczników już kilka razy musiał rozrywać ten gąszcz, żeby otworzyć skrzynkę do odczytu.

Także selli7 masz rację, pnącza przy granicy to duży błąd.
Alili
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 kwie 2019, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

1. Pułapka na ślimaki z piwa. Wcześniej był słoik, ale kupiłam taką "profesjonalną" płytką z pokrywką... Piwo wypite, a tych stworów jakby w ogrodzie więcej. Słoik był wysoki i śliski, więc się topiły tu biorą parę łyków i idą dalej. :D teraz walczę z plagą bo chyba płytki pojemnik bardziej zwabił bestie zapachem piwa.

2. Posypywałam bezpośrednio na trawie ślimaki solą. Zostały łyse placki na młodziutkiej trawce...
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Igala pisze:vitoldo; racja troche skręciliśmy w bok... To ja już wracam na kurs i ścieżkę... :wink:
Dzisiaj robiłam porządki na warzywniku a tam w chaszczach znalazłam 4 butternuty przymrożone... czyli nauczka sprawdzaj chaszcze
jak masz butternut który się rozlazł... :roll:
Iga, co to jest butternut, wg encyklopedii to dynia piżmowa, ale ona chyba Ci się nie rozprzestrzeniła tak że stało się to kłopotliwe?
ania1590
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Ja tak mam z ciemiernikiem . Obcinam przekwitłe kwiaty i wraz nie nastarczam plewić. Zgracować się tego nie da, bo wysypane korą. Drugie to drzewo. Jesion chyba. Nie dosyć, że śmieci cały rok, to siewki mam wszędzie.
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Może jak napiszę w tym wątku, to przestanę popełniać ten błąd.

Nie zawsze oznaczam miejsca, gdzie coś posadziłam.

Nie oznaczam też miejsc, które mam w rezerwie na chociażby dalie czy mieczyki.

I co roku taniec z łopatami, gdzie co wsadzić, gdzie co wkopać i dlaczego znajduję jakieś tajemnicze korzonki i kłącza ;:14
Przecież rok temu tu rosła ta dalia, ta fioletowa z żółtym oczkiem, pięknie się prezentowała - a cholera, może to było 20 centymetrów dalej, tylko co to za korzonek właśnie trzymam w ręku? Ze wstydem przyznaję, że jestem niereformowalna.
Mów mi Jane! :)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Mam tak samo, na dokładkę już kilka razy wyrwałam wiosną kwiatki myśląc że to chwasty :roll: a potem się zastanawiałam czemu nie wyrosły
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Może to nie mój błąd, ale mam już tego dosyć. Mianowicie co roku kupuję na jesieni cebulki tulipanów i co roku na wiosnę okazuje się, że nie wyrosło mi to co miało tylko coś innego. Rozumiem, że cebulki w sklepach bywają pomieszane. W zeszłym roku odpuściłam kupowanie w ogrodniczych i zakupiłam cebulki na targach ogrodniczych na stoisku, gdzie oferowano tylko cebulowe. I co? No i znów to samo ;:222
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Obawiam się, że to nieważne, gdzie kupisz, ważne, kto to wyprodukował. Bo to raczej producenci mieszają, nie sklepy.

Dołączam do klubu nie-pamiętających-co-gdzie-siedzi ;:124 Niby robię znaczniki, ale jednak nie do wszystkiego, a poza tym ptaszyska w nich czasem rozrabiają...
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Ciekawe, że takiego "pomieszania" cebulek nie stwierdziłam w przypadku krokusów kupowanych w tych samych sklepach.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Co do błędów, znowu biję się w pierś. Wymyśliłam, że przed szpalerem świerków serbskich ładnie będzie wyglądać wsadzona lawenda, tudzież szałwia lekarska. No i wyglądają super, tyle, że zaczęły tak się rozrastać, że wchodzą na świerki i teraz będę musiała szukać nowego miejsca dla szałwi i lawendy :?
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”