Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jadziu to tego osobnika pomyliłam z twoją Maigold :D prawda że podobny


Obrazek

Róże napojone przez deszcz pięknie błyszczą dziś w słonku ;:3



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maleńka Olivia z jesieni



Obrazek

Szarifa Asma z wiosny



Obrazek

A te kwiaty przywitaly mnie dziś rano

Jan Paweł II



Obrazek

I Blue Light


Obrazek



Obrazek

Obrazek

-- 10 maja 2018, o 08:31 --

Przepraszam za zdjęcia na pleckach tak się kończy wrzucanie z telefonu ,postaram się wieczorem naprawić błędy ;:180
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj :wit . Piękna ta Twoja glicynia a ja jednak postanowiłam, że spróbuję . Mam balkon od strony południowej, raczej ciepły więc posadzę i zobaczymy czy przeżyje ;:131 . Faktycznie róże mają już spore pąki a to dopiero nawet nie połowa maja ;:oj . Do tygodnia otworzą kwiaty a my będziemy podziwiać ;:138. Też mam róże Veilchenblau ale dwa lata temu musiałam ją przesadzić i coś kiepsko się zbierała. Teraz dopiero widzę, że zaczęła wypuszczać mnóstwo pędów i ma sporo paków więc jest nadzieja, że tego roku w końcu odbije sobie to przesadzanie ;:215 . Ślicznie kwitnie Ci Jan Paweł II . Mój jeszcze nie otworzył kwiatów ale pąki są duże więc lada moment ;:65 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Fajnie, że podlało Twój ogródek, mój też troszkę pomoczyło, ale raczej skąpo. Teraz czas orlików, piękne kępy ;:224 ;:224 .Paczuszki róż już pokazuja kolorki. U mnie tym razem z angielek pierwsza będzie Munstead Wood. Winchester C. po przesadzaniu dopiero buduje krzaczek. Śliczny Jan Paweł II jako pierwszy zakwitł, Blue Light w kolejce. Jest na co czekać prawda Tolinko?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ewelinko spróbuj ;:108 jak tylko pogoda sprzyja to jest na co popatrzeć ;:333 W tym roku wszystko szybciej kwitnie ,pogoda sprzyja. ciepło i mokro i ogród rośnie aż szumi!Róże porosły niektóre olbrzymie jeszcze takie nie były u mnie ,wreszcie widzę ich potencjał ,ale jak pomyślę ile pracy będzie jak przekwitną to mi się słabo robi ;:173

Daysy oj podlało i wczoraj też i dziś dość mocno.Te orliki to chyba ci znajome :wink: pięęęknie mi rosną,kępy wielkie ,a kwitną! Bardzo lubię orliki ,jeszcze nie wszystkie kwitną ,te odmianowe dopiero otwierają pąki.Clematisy w tym roku są wyjątkowo ładne i maja sporo pąków,może wreszcie pójdą w siłę i zrobią się z nich ładne krzaki ;:224

Jest na co czekać ,jest ,bo coraz więcej roślinek pokazuje swoją urodę kwitnąc lub rozkładając piękne liście jak np.hosty,a ja czekałam dziś na dostawę róż w donicy ,przyjechały dwie tak jak pisałam wyżej w mniejszej donicy Munstead i większa ASL krzewy ładne ,zobaczymy jak będą sobie radzić po wysadzeniu do gruntu.


Obrazek

na tej rabacie od strony tarasu będzie rosła ASL

Obrazek


Jan Paweł II

Obrazek

Vino



Obrazek


Kasiu pierwszy od lewej na pergoli jest Spirit of F.



Obrazek


A tu jego nóżki



Obrazek

a tu moja tadam! First Lady nieustająco ledwie odrośnięta od ziemi ;:306 ale ma trzy pąki to już coś :;230



Obrazek

u mnie dopiero kwitną



Obrazek

kocimiętki



Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolniko, ja planuję jesienią kupić trochę róż (o ile sąsiad zrobi ogrodzenie) i raczej będą to właśnie Austinki, a szczególnie po Twojej rekomendacji, będę się na nie nastawiać. Teraz wiem po trzech latach maniróżanej, że róża z fochem, to zła róża ;:306
Cudowne zakupy!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Oj padało, padało wreszcie I zrobiło się wreszcie mokro. Najlepiej żeby padało w nocy a w dzień słońce. Tak by było najlepiej. Śliczne te powojnik. Mam kilka ale nie mam pojęcia jak się nazywają. Nazwy róż zaczęłam pamiętać jak zaczęłam czytać Wasze wątki. To jak kupowałam różę to zapisywałam i pamiętałam, ale powojników już nie znam. Potwierdzam, że angielki u mnie chyba też najlepiej rosną I mają w sobie coś. Ale nie potrafiłam wybrać jednej. Wszystkie są super. Moonstead Wood będzie chyba pierwsza.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, u Ciebie też zachwycam się bujną soczystą zielenią, kolorami... , przyozdobionymi kroplami deszczu.
No i oczywiście najważniejsze róże, fajnie, że pokazujesz całe krzaczki, paki ;:138.
Ładnie rozrosnięte róże dostałaś ;:333 .
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

No pięknie, pięknie. Krzaczki dostałaś wypasione.Ja teraz chodzę i patrzę, gzie jeszcze można cokolwiek upchnąć, co można powiększyć a czego ewentualnie się pozbyć, bo nie pasuje do koncepcji.
Mój Blue Light jeszcze nie kwitnie i nie wiem czy zakwitnie w tym roku, ale przecież nigdzie się nie wybieram ;:333 , poczekam, bo warto ;:108
Orliki wydają się znajome ;:306 , może chcesz więcej, u mnie rozsiewa się jak chwast, wszędzie ich pełno i ciągle pojawiają się nowe, albo większe, albo mniejsze :shock:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko mnie też zachwyca kwiat Spirita tylko, że w ubiegłym roku musiałam do niego albo podskoczyć albo podpełznąć...
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Super różyczkowe krzewy i ogródek podlany, teraz tylko trochę słoneczka i będzie sie działo Tolinko .Szkoda ,ze nie mam miejsca na ASL,bo to cudna róża.Podziwiam Was za te Austinki ;:167 które u mnie niestety nie chcą rosnąć tylko ledwie wegetują ;:145 Zapowiadają calutki tydzień z opadami ,wiec zostawiam mój ogródek pod opieką natury :)
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Basiu po kilku latach chyba jesteśmy w stanie zdecydować już co ma u nas rosnąć, u mnie mocna selekcja ,zostają tylko te żelazne i powielam już te które uważam, że warto w większości są to Austinki.Będę się starała rzetelnie je opisywać i robić fotki,żebyś mogła zdecydować które zaprosisz do siebie ;:108

Irenko my ogrodniczki to mamy marzenia ;:306 w nocy padało ,a w dzień słonko ,żeby tylko nas chciała ta przyroda posłuchać ;:173 Z tymi nazwami róż to ja zawsze miałam kłopot ,ale po jakimś czasie jak oni mówiłam dużo i pisałam to tak jakoś samo się utrwaliło.
U mnie jeszcze bez kwiatu ....czekam niecierpliwie ;:65

Alexia ogród o tej porze roku jest cuuuudowny!!!
Takiej zieleni nie ma już później ,ale za to są kolory :lol: Jeszcze czekam na inne donicowe ciekawe jakie będą ,te na zdjęciach może wyglądają ok. ale mam pewne ale ,zweryfikuję jak przyjadą kolejne ;:108

Daysy wiem ,że masz szczere serduszko ,ale bardzo ci dziękuje ,dziś chętnie sama bym się z tobą podzieliła ,bo jest czym ;:306 Blue Light jest cudny ;:167 Ach te koncepcje ;:173 przez nie popełniłam kolejne zamówienia ;:131

Kasiu ja pędy Spirita rozkładam na boki,ale rzeczywiście ma on krótkie i baaardzo długie pędy ,ale ładnie zapączkowany ;:333


Jadziu ASL jest cudna ,w zeszłym roku podziwiałam już jej ogromne ,piękne kwiaty i była to miłość od pierwszego wejrzenia ,więc w tym roku dokupiłam kolejną :D U mnie Austinki rosną bardzo dobrze i bardzo się z tego cieszę :tan A niech pada tego póki co nie za wiele :lol:



Ogród pędzi ,róże w blokach startowych ,ale jeszcze czekam ,jeszcze dokupuję kolejne i zapycham dziury ,serce mocniej bije ;:167 krzewy wyglądają w tym roku doskonale ,trochę szkodniki robią mi kuku :evil: ale do opanowania ,czekam no czekam żeby Wam pokazać te moje królewny najukochańsze ,ale to już w nowym wątku ;:108 Proszę szanowną moderację o zamknięcie.



:wit :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”