Korpusy i ciernie - aga_zgaga

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Marek L pisze:Po dwu-dniowym wynoszeniu i perspektywie wynoszenia przez kolejny dzień - obiecuje sobie że udam się do psychologa
Ale po co do psychologa - żeby Ci pomógł nosić te skrzynki? :;230

Jasne, jasne, mammillarie to obciach, lepiej mieć całe pole identycznych mediolobivek ;:306
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Przede wszystkim to gdyby razem wykiełkowały mamilarki i strombo to różniły by się na starcie wielkością. Mikro-nasiona strombo to mikro-siewki w porównaniu do innych. Na Twojej fotce wszystkie siewki są podobnej wielkości.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

onectica pisze: Jasne, jasne, mammillarie to obciach, lepiej mieć całe pole identycznych mediolobivek ;:306
I to jest najlepsze podsumowanie medio :;230 , dodaj jeszcze, że kwitną na wiosnę i to dość krótko :lol:
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Czyli wypisz wymaluj jak prymule :D
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Melduje się Agnieszko w Twoim wątku :-) kaktusów póki co u Ciebie za dużo nie pooglądałam, ale boki od czytania to sobie poobrywałam :-) Zapowiada się bardzo interesujący wątek :-)
A Mammillarki to ja też lubię, a za sprawą Marka (tego samego, co mu psycholog skrzynki nosi :;230 :;230 ) to nawet mam ich ostatnio sporo wysianych... Powodzenia i życzę udanego sezonu :-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Witaj Grażynko, bardzo mi miło, że zajrzałaś.
Nie mam dużo kaktusów ale masz rację, co mam trzeba pokazać.
Roślinki wygrzewają się na trawce, na początek jedni z moich ulubieńców w popołudniowym słonku.

Notocactus buiningii, bardzo mi się podoba budowa jego korpusu i kolor, tego zdjęcie nie oddaje ale on jest w kolorze rozbielonej mięty.
Obrazek

I Mammillaria sp. - boski korpusik, NNka marketowa, chyba ma potencjał do podziału (albo się łudzę) bo wierzchołkowe zagłębienie ma takie wydłużone.
Obrazek

Tu z koleżnkami: M.matudae, M.pringlei (?), M.pilcayensis, M.hahniana i M.decipiens
Obrazek

Nie wiem jak będzie z kwiatami w tym sezonie, bo większość moich kaktusów była przesadzana do nowego substratu na jesieni. Muszą zbudować sobie nowe korzonki.

A co do mammillariozy i Marka, to gagatek najpierw zarazi a potem krzyczy uważaj! 8-)
Z dedykacją dla Marka objawy choroby na moim parapecie :D ;:oj
Obrazek

Lewy górny i prawy dolny róg to gymnokaktus i koryfanta. Reszta czysta mammillarioza.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Marek bywa niesamowicie skuteczny... ;:oj
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

....w rozsiewaniu potomstwa - kaktusowego ofkors ;:306

Prawdę mówiąc u mnie też jego potomstwa pełno w kaktusowej budce. jakby tak się okazało, że będzie na kaktusiadzie, to może będzie okazja poznać ojca moich maluchów 8-)
Aga, a Ty będziesz?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Marek L
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 980
Od: 5 maja 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

całkiem , całkiem pokiełkowały nasiona, szkoda tylko że tak mało gatunków posiałaś..... w następnym sezonie będziesz miała praktykę to bez siewu 200 porcji się nie obędzie.
Ostrzegać muszę , bo jak się nie ma hamulców to później tylko zostaje kląć lub płakać.
Cieszę się że jeszcze oprócz mnie komuś się roślinki z tego rodzaju podobają.... przecież jak kopnę w kalendarz
to ktoś będzie musiał to zielsko przejąć.... a tu wszyscy tylko gymnole , sulki , i kundelki a mammillari to nawet kijem nikt nie chce tknąć :D

Na kaktusiadę oczywiste wybieram się .... ale do ojcostwa się nie przyznaje ..... i nawet komisja śledcza tej łaty mi nie przypnie ;:306
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Łee, a liczyłam na alimenty na ogród zimowy ;:145
Nie posiałam wszystkich gatunków bo nie wiedziałam czy coś umiem wyhodować. Cieszę się bo wzeszła ta mammillaria, którą nazywam na swoje potrzeby "hohti-pohti" (bo zapamiętać "huitzilopochtli" to ja nie jestem w stanie).
200 porcji to nie dla mnie. Ja lubię indywidualne podejście do klienta :D żałuję że frajleiki wykiełkowały tylko dwie ale jakie ja mam do nich uczucia ;:167 ;:167 ;:167 starsza ma już dwa ... włoski.
Trzeba być świadomym ile się ma parapetu, Henryk też, z tego co rozumiem, nie sieje, bo by mu sie balkon urwał :D

A wracając do rzeczywistości, to nie będę niestety na najbliższej Kaktusiadzie. Ale może coś w Warszawie się będzie działo, jakaś wystawa....
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Oczywiście i ja się melduję :wit
Sporo wspaniałych kaktusów + wysiewy. To już wpadłaś po uszy :lol:
Dobrze, że w końcu dołączyłaś do forum ze swoimi kaktusami ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Marek L napisał(a):
(...) a tu wszyscy tylko gymnole , sulki , i kundelki a mammillari to nawet kijem nikt nie chce tknąć (...)
Doczytałem na wątkach (trochę późno ale dobre i to!) że mammillarie to doskonałe kaktusy dla kobiet... Marek to jakieś odstępstwo od reguły... :;230
aga_zgaga napisał(a):
(...) mammillaria, którą nazywam na swoje potrzeby "hohti-pohti" (bo zapamiętać "huitzilopochtli" to ja nie jestem w stanie).
;:306 Dobre!
Ale ja to samo miałem kiedyś, tyle że chodziło o Mammillaria zacatecasensis. Po latach jakoś dużo łatwiej to przychodzi. :)
Trzeba być świadomym ile się ma parapetu, Henryk też, z tego co rozumiem, nie sieje, bo by mu sie balkon urwał :D
To też, ale i przez to że wzrok już nie ten a tyle roślin co mi brakuje (mało!) to i dokupić łatwiej. :wink:
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Korpusy i ciernie - aga_zgaga

Post »

Serdecznie dziękuję wszystkim zaglądającym do mojego kącika :wit
Nie ma to jak gościć u siebie ciekawych ludzi :heja

Dzisiaj dam odetchnąć mammillarkom i przedstawię moje astro i gymno:

A. ornatum i A.capricorne chyba prowadzą działalność podziemną, bo na górze nie widać żeby się obudziły, ale źle nie wygladają
Obrazek

Gymnolki, sztuk cztery. Dwa michaśki i dwa, jak to lubią mówić o swoich kundelkach miłośnicy psów, "w typie" .... baldianum :D
Martwi mnie ten prawy, wygląda kosmicznie ale nie jestem pewna czy on żyje :(
Obrazek

Dzisiaj w gratisie sukulentowi kuzyni - rojniki:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”