Dom w Lukrecji z ogrodem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

U mnie na wiosnę jeszcze się nie zapowiada, choć ma być cieplej. Mam jednak nadzieję, że wiosna zawita jak najszybciej :D Sam bym już rozpoczął prace ogrodowe.
Ciągle sobie powtarzam aby nie sadzić przypadkowych roślin w przypadkowych miejscach, ale przecież gdzie indziej nie ma miejsca, a szkoda wyrzucić. Też tak masz? ;:306
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu..oby zamówienie różane okazało się udane , myślę że tak będzie. ;:128 . Gdy zobaczyłam czarne pędy swoich róż na razie mi się różanych piękności odechciało..ale to pewnie chwilowe. :;230 . Co do przypadkowych roślin w przypadkowych miejscach..chyba każdy ociupinkę tak ma. Dla mnie ważne aby te przypadkowo posadzone roślinki nie stały się nagminne, robi się bałagan a tego nie lubię...u siebie, u kogoś mi nie przeszkadza. ;:306
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu ja też już chciałam podlewać ale dziś rano spadł śnieg który się już topi więc trochę pracy mniej. Też czekam na wiosnę i obchodzę ogród w poszukiwaniu oznak życia :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witaj Kasiu pospacerowałam po ogrodzie i podziwiam .
Ciekawie u Ciebie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu i jak tam udało się coś zrobić czy dopiero w weekend będziesz pracować na działce :) u mnie trochę za mokro jeszcze, ale jutro jak pogoda pozwoli jadę zobaczyć co i jak :)
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu, nie mam tych róż, które zamówiłaś. Przetaczniki bardzo lubię. Są wspaniałą stołówką dla owadów i długo kwitną. U mnie róże póki co dobrze przezimowały, ale pogoda nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania. Jeżeli chodzi o hortensje ogrodowe to moja koleżanka cały czas ma je w doniczkach. Na zimę wstawia do zimnego garażu a wiosną po przymrozkach wsadza razem z doniczką do ziemi. Ja bym pokusiła się do wysadzenia hortensji do doniczki. Problem jest w tym, czy masz na tyle zimne miejsce, żeby wegetacja za szybko nie ruszyła.
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie :wit
Dzisiaj był piękny, słoneczny dzień. Siedziałam na tarasie, piłam kawę, opalałam buzię i ramiona ;:oj
Było cudnie, iście wiosennie.

Wczoraj dużo popracowałam w ogrodzie, aż bolą mnie wszystkie kosteczki, dotleniłam się. Dzisiaj rano prawie spóźniłabym się do pracy :)

Mateusz dopiero wczoraj wycinałam suche badylki, przycięłam bukietówki i trochę poplewiłam chwasty.


Obrazek

Zuziu mam nadzieję, że będę zadowolona z zakupionych róż. Czeka mnie dużo pracy wiosną. Jak każdy, będę przesadzać, dosadzać.
Chcę zrobić pergolę. Kwiecień/maj przyjdzie ekipa do elewacji. Jednocześnie będą robione tarasy, podjazd, chodniki.
Musimy jeszcze uprzątnąć drzewo po budowie. To już ostatnie takie duże prace.

Obrazki włoskie. Dostałam od znajomej, ale jeszcze mi nie kwitły. Podobno dlatego, że latem mają za dużo słońca. Muszę je przesadzić.



Obrazek

Aniu ja też szukałam wiosny i trochę znalazłam :) Boję się powrotu zimy....

Mariolko witam Cię w moich skromnych progach. Jeszcze nie ma czego podziwiać ;:oj

Mariusz już pracowałam trochę. Mam nadzieję, że nic się nie stanie roślinkom, bo zabrałam im ubiegłoroczne suszki.

Ewa jestem bardzo ciekawa przetaczników. Mam różowe i niebieskie.
No właśnie ta zima chyba wszystkich nas już denerwuje :) A co do hortensji ogrodowych, to w tym roku zdecyduję, co dalej z nimi.

Udanego tygodnia życzę wszystkim :D
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Wiosna, wiosna ah to Ty :D
Widzę, że Ty już prace wiosenne zaczęłaś na dobre :) Ponoć zima ma jeszcze pokazać, ale już wiosna bliżej niż dalej :) :heja
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu piękna wiosna u Ciebie powoli się rozkręca :) hmm obrazki włoskie wsadzałem u siebie ale coś ich nie widzę, więc chyba nie przetrwały...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu wiosenne zieleninki cieszą, a jak jeszcze jakiś kolor sie pokaże, to dopiero radość. ;:108 Rasowa ogrodniczka szczęśliwa, jak po zimie dorwie się do pracy w ogrodzie i czuje każdy mięsień. ;:306 Róże zamówiłaś piękne, będą szybko cieszyć kwiatami. ;:215
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu każdy promień słońca cieszy, a jeszcze jak przy tym można popracować to radość ogromna.
Obrazki mam od zeszłego roku, jak je dostałam to usłyszałam aby posadzić je w cienistym zakątku, tak zrobiłam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu..pewnie przystopowałaś z pracami, ja czekam aż przejdą zapowiadane mrozy. ;:224 . Obrazki włoskie chodzą za mną od dawna, te ich piękne pstrokate liście. ;:333 . Mimo to się ich boję , ponoć bardzo wymagające a ja się nie czuję perfekcyjną ogrodniczką i nie wiem czy bym sprostała ich wymaganiom. ;:oj Pozdrawiam. ;:167
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie :-)
No i zaczęło sypać. Na razie śnieg z deszczem. A co dalej , zobaczymy. Mam nadzieję, że szybko minie ta brzydka pogoda i wreszcie zagości prawdziwa wiosna. U mnie jest specyficzny klimat, bo działka jest na łagodnym zboczu w kierunku północnym, więc rośliny budzą się później do życia. Dopiero wczoraj pojawiły się pierwsze pąki krokusów.
Choć bardzo chcę wiosnę, to nie dziwi mnie ten śnieg. Skoro w naszych ogrodach róże kwitną jeszcze w grudniu, to wiosna przychodzi później. Pamiętam z mojego dzieciństwa na Wszystkich Świętych był śnieg, kobiety ubrane w futra, i zima trzymała do lutego. Na początku marca pojawiała się wiosna. I to chyba było normalne :-) A teraz? ?


Obrazek
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”