Zielone rastharsis

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ooooo, powiem Ci moja droga, że czekałam na Twój wątek ;:183
wszystko piękne, a powiedz, nie kusi Cię, żeby tak nagarbię ciachnąć i odmłodzić? ;:225
a jak tam papirus w fasolce? rośnie?
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Saraaa pisze:A co do trawy... są tacy co się nią chwalą- że piękna, że zielona... :D Choć to mnie troszke dziwi :wink:
Wszystko jest OK, dopóki umiesz się cieszyć ze swych najbłahszych "dokonań", a hodowla roślinek przynosi Ci więcej radości niż niepokoju i frustracji. :)
Saraaa pisze:Tak na marginesie - podoba mi się sposób w jaki rozpracowujesz odpowiedzi w swoim wątku. Bardzo precyzyjnie :P
:lol: To taki nawyk z poprzedniego forum - staram się, by nikt nie poczuł się tu jak nieproszony gość, bo zostawiam jego/jej wypowiedzi bez odpowiedzi. :)
deissy pisze:Co do różyczki no cóż na pewno źle o nasionka zadbałam,ale nie poddam się i spróbuje może kiedyś znowu wyhodować sama. :lol:
A pewnie, nie daj się! :wink: Teraz moja kolej na zaciskanie kciuków i obserwowanie postępów, jakie robią Twoi różyczkowi podopieczni. :D
kati-1976 pisze:Roślinki świetnie Ci rosną i wcale nie masz ich tak mało jak mówiłaś. Fajna kolekcja, oby zdrowo rosła no i szybko się powiększała :D
Dziękuję! :oops: Fajna kolekcja to będzie dopiero po najeździe przybyszów z łódzkiego. :wink:
Czarodziej_ pisze:Teraz widać jak rozmnaża się Twoja cebula i z tego zdjęcia widać że to hipeastrum, nie rozdzielaj ich i już nie rozsadzaj niech rosną spokojnie rozsadzisz szerzej dopiero po odpoczynku. :D
Super! :-) Na wiosną je trochę od siebie odizoluję.
A poradź mi jeszcze, Czarodzieju, czy powinnam ogolić szczawik i wstawić go do piwnicy, mimo, że jeszcze obficie kwitnie :?:
Abudabi pisze:Ooooo, powiem Ci moja droga, że czekałam na Twój wątek ;:183
Tak? :D Mam nadzieję, że Cię nie zawiodłam?
Abudabi pisze:a powiedz, nie kusi Cię, żeby tak nagarbię ciachnąć i odmłodzić?
;:225
Masz rację, myślę o tym, odkąd się dowiedziałam, że ta roślinka to Nagrabia. :wink:
I spodziewałam się, że ktoś zasugeruje odmłodzenie, bo nawet na fotkach widać, że większość łodyżek jest w 2/3 łysa. :? Mogłabyś mi podpowiedzieć, jak przeprowadzić to odmładzanie :?: Mam zapisać jakieś szczepki dla Ciebie? :wink:
Abudabi pisze:a jak tam papirus w fasolce? rośnie?
Masz na myśli tego papirusa w Nesquiku? :lol: Rośnie, rośnie, chwast jeden. :wink:
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Mogłabyś mi podpowiedzieć, jak przeprowadzić to odmładzanie Mam zapisać jakieś szczepki dla Ciebie?
Podejrzewam, że trzeba by go przyciąć, a to co odetniesz ukorzenić, ale nie powiem Ci dokładnie, tu juz trzeba dusić Czarodzieja :wink:
Za szczepki dziękuję, miałam swoją rybkę :wink:
Obrazek
Masz na myśli tego papirusa w Nesquiku? Rośnie, rośnie, chwast jeden.
:lol:
8) chyba się przejdę piętro niżej po wiechcia papirusowego :wink: Natchnęłaś mnie :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

A teraz muszę się Wam przyznać, że na tydzień porzucam zieloną pasję dla drugiej - tym razem białej. ;) Więc ja wyciągnę nareszcie z szafy narty i trochę je przewietrzę, a Wy przez ten czas doglądajcie moich roślinek i trzymajcie kciuki, by moja mama nie przelała/zasuszyła żadnego "zielonego"! :D

Przed wyjazdem jeszcze kilka zdjęć.
Posadzona już szczepka zielistki dla Voit. Boję się, że za bardzo ją przycięłam i roślinka nie przetrwa... :(
Obrazek
Obrazek

Trzykrotka zmieniła adres na żółtą doniczkę:
Obrazek
Obrazek

Na święta zaszaleliśmy z tatą i kupiliśmy kilka owoców liczi. Jak przystało na typową nowonarodzoną maniaczkę "zieleniny" postanowiłam wypróbować zdolność kiełkowania pestek. :mrgreen: Oto postępy jednej z 5 po kilku godzinach moczenia się w wodzie:
Obrazek
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Bardzo ciekawa kolekcja roślinek, podoba mi się szczególnie bambus.
Bardzo je lubię a ten którego ja mam rośnie mizernie choć odkąd codziennie go
spryskuje wygląda na zdrowszego i chyba szybciej rośnie. :) :wink:
Mam nadzieję że kiedyś będzie wyglądał jak Twój :)
Pozdrawiam :!:
Awatar użytkownika
Madzia0400
100p
100p
Posty: 177
Od: 2 lis 2008, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

rastharsis pisze:Proszę, napiszcie, czy Wy też widząc ciekawy kubek, miseczkę, niewinny wiklinowy koszyczek przerabiacie go już w myślach na domek dla swoich roślinek...? :mrgreen:
;:112 - oczywiście! to taka jakby choroba :D ja mam bzika na punkcie wikliny i drewna (takiego, że postanowiłam przerobić dom na wiklinowo-drewnianą oazę :) ) i jak kupię koszyk bądź inną pierdułkę to zaraz służy jako osłonka do większych bądź mniejszych kwiatów, chociaż gdy je widzę w sklepie to mam na myśli inny sposób zagospodarowania nimi... ale cóż jak się później okazuje z kwiatkami lepiej wyglądają :P
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=18046" onclick="window.open(this.href);return false;"

?Czy widzę kogoś na drodze? Nikogo! ? rzekła Alicja. ? Ach, żebym ja miał taki wzrok ? powiedział z żalem Król. ? Nikogo! na taką odległość! Ja przy tym świetle widzę tylko tych, co istnieją."
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Och jak Ci zazdroszczę tej dużej przestrzeni do zagospodarowania!Już my wiemy w jaki sposób :lol: :lol: :lol: Ile tu jeszcze można poustawiać doniczek...
Bardzo ciekawa roślinka z tej Nagrabi, czy masz może zdjęcie - zbliżenie jej kwiatków ?
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Elu, właścicielka tego tematu pojechała o ile mnie pamięć nie myli buszować na nartach, to pokażę Ci moją nagarbię. Zeszło jej się co prawda, ale zdjęcia mam :wink:
Obrazek
Pozdrawiam - Justyna
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Justynko
ten kwiatuszek jest śliczny.A ja myślałam że nagarbia kwitnie tylko na czerwono,a tu inny kolor. :P
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Saraaa

Post »

Maluchy i inne kwiatuchy na pewno poradzą sobie pod Twoją nieobecność... ale i tak będe trzymać kciuki - na wszelki wypadek :D
Udanego wyjazdu :wink:
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

marzena 63 pisze:Justynko
ten kwiatuszek jest śliczny.A ja myślałam że nagarbia kwitnie tylko na czerwono,a tu inny kolor. :P
Bo ona marzenko ma jeszcze inne odmiany i kwitnie wtedy w taka czerwona panterkę :lol:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

A no proszę! Gospodyni tego wątku wyjechała a ja i tak zaspokoiłam
swoją ciekawość :lol: :lol: :lol: i już wiem jak wygląda i jakimi
kolorami jeszcze może zakwitnąć nagarbia :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Piękne kwiatuszki :) I ile jeszcze miejsca do zagospodarowania :) Ale wiosną kolekcja z pewnością znacznie się rozrośnie :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”