Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

ZASADY AKCJI WYMIANY NASION 2017/2018

Akcja Wymiany Nasion jest akcją organizowaną przez Forumowiczów dla Forumowiczów. Jest całkowicie non-profit i ma na celu propagowanie upraw amatorskich odmian kwiatów i warzyw, oraz integrowanie się środowiska hobbystycznego.
Akcja odbywa się w trzech działach tematycznych, z których każdy będzie miał własny formularz zamówienia. Za każdy z działów odpowiedzialny będzie inny Świstak .
Świstak jest osobą koordynującą akcję, nie jest zobowiązany do pokrywania jakichkolwiek kosztów związanych z akcją.
Informacje dotyczące szczegółów akcji dla poszczególnych działów będą pojawiać się w wątkach dotyczących poszczególnych działów.
- pomidory i papryki (vimen)
Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018
- inne warzywa, zioła, kwiaty (Jolek)
link
-dynie i dyniowate (marcusson)
Opis DYNIOWATYCH wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Wątki dyskusyjne AWN:
AKCJA wymiany nasion 2017/18
Świstaki w akcji

W akcji mogą wziąć udział tylko zarejestrowani Użytkownicy strony forumogrodnicze.info.
Darczyńcami są Forumowicze, którzy dobrowolnie, na własny koszt, przesyłają swoje nadwyżki nasion do osób koordynujących akcję tzw. Świstaków, w celu nieodpłatnego przekazania ich potrzebującym Forumowiczom.

WYSYŁANIE NASION ? informacje dla Darczyńców

Terminy wysyłania nasion:
DZIAŁ POMIDORÓW I PAPRYK
Nasiona na akcję wysyłamy od 05.10.2017r. do 10.11.2017r. (10 listopada to ostatni dzień nadawania przesyłek. W tygodniu 13-17 listopada czekamy już tylko na spływanie wcześniej nadanych przesyłek). Listy nadawane tuż przed zakończeniem terminu nadsyłania prosimy o nadawanie priorytetem, by zdążyły dotrzeć na czas.

? Nasionka pomidorów, papryk oraz dyniowych itp. pakujemy mniej więcej po 5 szt.
? Nasiona bardzo drobne np. roślin ozdobnych w ilości wystarczającej do wysiania dla przeciętnego działkowicza.
? Do opakowania powinien być dołączony opis - darczyńca i rok zbioru nasion, odmiana.
? W przypadku roślin łatwo krzyżujących się takich jak dynie, cukinie, kabaczki, papryki prosimy o podanie informacji na temat czystości odmianowej wg następującego wzoru:
-WZ wolne zapylenie
-KZ kontrolowane zapylenie
-ORG nasiona z oryginalnych opakowań sklepowych
Ograniczenia co do odmian, jeśli takie będą, ustala odrębnie dla każdego działu jego Świstak i informacje o nich zamieszcza w swoim wątku przed rozpoczęciem akcji.
? W przypadku odmian nieustalonych ( krzyżówki ), prosimy również o podanie w miarę możliwości pokolenia F oraz źródła (potrzebne do ustalenia rozszczepienia roślinki )
Jeśli to możliwe proszę w przypadku krzyżówek podawać kolejne nicki w układzie' "ja/poprzednia osoba/ wcześniejszy darczyńca"(dotyczy głównie pomidorów)

Gorąco prosimy Darczyńców o zwrócenie uwagi na następujące kwestie:
-wyraźnie opisywanie nasion, najlepiej na karteczce umieszczonej w środku dilerki, by napis nie uległ starciu z biegiem czasu.
-grupowanie dilerek z jedną odmianą (należy włożyć woreczki z daną odmianą do osobnego woreczka, koperty , to ułatwi pracę świstakom ).
-szczelne zamykanie woreczków, by nasiona nie wysypały się i nie pomieszały w trakcie transportu.
-dokładne wysuszenie nasion przed ich zapakowaniem.
-dołączenie listy w wykazem wszystkich przysłanych odmian wraz ich ilościami.

Aby nie podwajać kosztów można wraz z nasionkami na akcję wysyłać kopertę zwrotną na zamówienie.

ZAMAWIANIE NASION- Informacje dla zamawiających

Planowane są dwie tury zamawiania nasion, plus potencjalnie jedna dodatkowa. O terminie ewentualnej III tury każdy Świstak poinformuje w swoim dziale.
Zamawiać nasiona mogą zarejestrowani na FO Forumowicze wg następującego porządku:

? w pierwszej turze prawo do zamawiania będą mieli darczyńcy

? w drugiej turze zamówienia będą mogli składać Forumowicze zarejestrowani do dnia 21-08-2017 oraz darczyńcy, którzy nie zdążyli złożyć zamówienia w pierwszej turze
? na zakończenie Akcji Wymiany Nasion 2017/2018, jeśli będzie czas i zostaną jakieś nasiona do rozdysponowania będzie ogłoszony termin III tury, w której będą mogli wziąć udział Forumowicze zarejestrowani po dacie 21.08.2017r i wszyscy spóźnialscy, którzy przegapili I i II turę.

Zgodnie z tradycją, przed pierwszą turą zamówienia będą mogły składać wszystkie dotychczasowe świstaki z poprzednich lat. Prosimy więc te osoby, jeśli są zainteresowane zamówieniem jakiś nasion, o kontakt na pw w celu ustalenia szczegółów.

-Nasiona nie mogą być odsprzedawane czyli nie mogą być użyte do celów zarobkowych.
-Jedna osoba może złożyć tylko jedno zamówienie. Prosimy o przemyślane zamawianie nasion w ilości, która rzeczywiście będzie użyta do własnych siewów.
-O otrzymaniu nasion danej odmiany w przypadku większej ilości zamawiających niż ilość opakowań, będzie decydowała kolejność złożonych zamówień.
-Zamawianie odbywać będzie się poprzez formularze zamówień, do których linki zostaną podane w każdym dziale, po spłynięciu i przeliczeniu nasion od Darczyńców.
-Termin składania zamówień-wysyłania formularzy jest nieprzekraczalny i zostanie podany w każdym z działów przez Świstaka odpowiedzialnego za dany dział.

W czasie trwania akcji w miarę możliwości z formularzy będą kasowane pozycje, których już nie ma, jednak nie dzieje się to automatycznie, zatem nie będzie to robione na bieżąco.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZESYŁEK.
Dla darczyńców:
Przesyłki z nasionami mogą być wysyłane zarówno listem zwykłym jak również poleconym na adres Poste Restante podany przez każdego Świstaka w jego dziale.
Bardzo prosimy o zapakowanie nasion w koperty bąbelkowe, by nie uległy zniszczeniu w transporcie.
Dla zamawiających:
Aby otrzymać swoje zamówienie należy wysłać kopertę pod wskazany adres do Świstaka, u którego składamy dane zamówienie (podany w jego dziale).
Na kopercie zwrotnej (bąbelkowej, by nasiona nie uległy zniszczeniu np. przez frankownicę), włożonej do środka, umieszczamy swój adres, naklejamy znaczek o odpowiednim nominale, a w części wewnętrznej koperty wpisujemy swój nick forumowy.
wzór koperty zwrotnej:
Obrazek

Proszę dobrze oszacować wartość naklejonego znaczka na kopercie zwrotnej, gdyż koperty ze znaczkiem nie pokrywającym w całości kosztów przesyłki nie będą odsyłane do zamawiającego, do momentu uregulowania braków. Link do wyceny przesyłek - http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... owana.html
Zamówienia będą odsyłane zwykłymi listami ekonomicznymi lub priorytetowymi (w zależności jaki znaczek będzie naklejony przez zamawiającego). Nie będą wysyłane w listach poleconych.

DODATKOWE ZASADY DLA DZIAŁU POMIDOROWO-PAPRYKOWEGO

- Nasiona papryki proszę opisać czy jest słodka, czy ostra. Proszę też umieścić informację, czy nasiona papryki pochodzą z wolnego zapylenia (WZ), czy kontrolowanego zapylenia (KZ), czy z oryginalnych nasion sklepowych (ORG).
-Nasiona NN-ek, które są warte rozpowszechnienia, nadsyłam tylko po uprzednim umieszczeniu opisu (mile widziane też zdjęcia) tej odmiany w wątku Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018. Jeśli taki opis już istnieje w innym wątku na FO proszę podać link do tego opisu.

Informacja co do terminu I, II i III tury zostanie podana w późniejszym czasie, kiedy spłynie większość przesyłek i będę wiedziała ile czasu zajmie mi wprowadzenie wszystkich nasion do formularza zamówień. Podam też wtedy jakie będą ograniczenia co do ilości zamawianych opakowań (uzależnione to będzie od ilości otrzymanych nasion).

Adres dla przesyłek dla działu pomidorowo-paprykowego:
Katarzyna Smolińska
poste restante
Filia Urzędu Pocztowego nr 125
ul.Warszawska 58 C
02-496 Warszawa


Nasiona pozostałe po AWN 2016/2017
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

JR 14/2 F3
Obrazek
Krzyżówka nieustalona - u mnie -malinowe paski na pomarańczowym tle, głębokie żebrowanie
Krzak średni - wys. 80-90cm prowadzona na trzy pędy w donicy
cechy: doskonały smak - delikatny, odpowiednia proporcja miąższu i galaretki, cienka skórka
uprawa, szczególne wymagania: nie chorował do końca września w zasadzie bez osłony, mało podatny na ZZ, tendencje do pękania- zrównoważone podlewanie

Green Doctors Frosted Cherry Tomato
Obrazek
Koktajlowy pomidorek
Krzak wysoki - prowadzony na żywioł w dużym pojemniku
cechy: bardzo słodki, delikatny w smaku, piękna świeżo-zielona barwa nie zmieniająca się w miarę dojrzewania
uprawa, szczególne wymagania: nie chorował, brak szczególnych wymagań

Perła Sadu
Obrazek
Koktajlowy pomidorek
Krzak niski - płożący, doskonały do donic
cechy: malinowe owoce o wielkości 50gr, bardzo smaczne, lekko kwaskowate
uprawa, szczególne wymagania: krzak bardzo plenny, wręcz obsypany owocami, spore niedobory magnezu
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

Witam.
Ja w tej chwili mam już spakowane:
pomidorki koktajlowe: żółtą gruszkę (Yellow PearShaped)
Rośnie bardzo bujnie, ma bardzo dużo owoców, na koniec sezonu ma masę ok 3-4 razy większą niż "pokusa"
owoce przypominają gruszeczki,sa bardzo mięsiste, mąż je bardzo lubi, moim zdaniem są zbyt mięsiste. Dojrzałe owoce mają tendencje do pękania, ale podlewam mało systematycznie.

pomidorki koktajlowe bartek (pod tą nazwą je dostałam)
owoce lekko podłużne, ok 2,5cm, średnica ok 1,5cm, znalazłam zdjęcie dokładnie takich pomidorków ale na innym forum wiec nie wiem czy moge podać.
owoce smaczne, troszkę twarde, w zeszłym roku były słodsze niż w tym, nic się z nimi złego nie dzieje, krzak bardzo duży.

papryczki ostre cyklon - super do nadziewania, największe jakie mam z ostrych, są łagodniejsze niż de cayenne

papryczki lemon drop - śliczny żółty kolor, lekko karbowane

planuje jeszcze wysłać cherry chilli, bishop crown, de cayenne. Z 2016r mam jeszcze explosive ember, black hungarian, jalapeno ale nie wiem czy jest sens, jeśli by ktoś reflektował to prosze może dac znać na pw żeby nie zaśmiecać tutaj, to też spakuje. Wszystkie papryczki mniej lub bardziej ostre.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

Dzisiaj wysłałam nasiona następujących odmian:

Cherokee Purple
Obrazek
Paprykowy
Obrazek
100 Pudov
Obrazek
Andreevsky Surprise
Obrazek
Babushikn Sekret
Obrazek
Czernomor
Obrazek
i Tjazheloves Sibirii (nie mam fotki)

Oprócz tego przesłałam do naszego tegorocznego Świstaczka ponad 2 tysiące opakowań różnych odmian, które zostały po zeszłorocznej AWN.
Aktualny stan dostępnych nasion można będzie sobie sprawdzać pod linkiem:
:arrow: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1481582251
:wit
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

W tym roku wezmę udział w akcji pierwszy raz, odmiany ustalone mam już spakowane, zastanawiam się jeszcze, czy wysłać nasiona żółtego befsztyka. Nazwy odmiany nie znam, kupiłem go w zeszłym roku jako sadzonkę jakiejś malinówki a wyrósł bardzo smaczny żółty pomidor. W tym roku uprawiałem go już z zebranych nasion, powtórzył cechy. Krzak niewysoki, ok. 1-1,2 m. Owoce kuliste ok. 200-300 gram. Komory nasienne małe jak w befsztykach, miąższ kremowy, delikatny.
Na zdjęciu leżą w towarzystwie innych żółtych, po prawej Brandywine Yellow, po lewej Kellog's Breakfast. Mają od nich bardziej praktyczny kształt, są kuliste i łatwiej z nich ukroić ładne plastry :)

Ps. Po ile pakietów z odmiany wysyłać? Czy w przypadku, gdy dana odmiana jest jeszcze dostępna na liście z zeszłego roku nie wysyłać jej wcale?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

Wygląda bardzo apetycznie. Dobrze go zaprezentowałeś, na torebkach opisz jako NN pomarańczowy od Drapichrust. Ja na niego będę polować.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

Ocia pisze:Witam.
Ja w tej chwili mam już spakowane:
pomidorki koktajlowe: żółtą gruszkę (Yellow PearShaped)
Rośnie bardzo bujnie, ma bardzo dużo owoców, na koniec sezonu ma masę ok 3-4 razy większą niż "pokusa"
owoce przypominają gruszeczki,sa bardzo mięsiste, mąż je bardzo lubi, moim zdaniem są zbyt mięsiste. Dojrzałe owoce mają tendencje do pękania, ale podlewam mało systematycznie.

pomidorki koktajlowe bartek (pod tą nazwą je dostałam)
owoce lekko podłużne, ok 2,5cm, średnica ok 1,5cm, znalazłam zdjęcie dokładnie takich pomidorków ale na innym forum wiec nie wiem czy moge podać.
owoce smaczne, troszkę twarde, w zeszłym roku były słodsze niż w tym, nic się z nimi złego nie dzieje, krzak bardzo duży.

papryczki ostre cyklon - super do nadziewania, największe jakie mam z ostrych, są łagodniejsze niż de cayenne

papryczki lemon drop - śliczny żółty kolor, lekko karbowane
Dzisiaj zostały wysłane:
Papryczki ostre:
Jalapeno 18
Explosive ember 18
Black Hungarian 22
Lemon drop 2016 20
Cyklon 2016 20
cherry chili 65
Bishop crown 15
De Cayenne 35
Pomidorki koktailowe:
Bartek 35
Żółta gruszka 25
Większość jest typowa i łatwo znaleźć opis.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

Papryczka PENIS PEPPER opisałam ją jako F2 nie oryginalna. Otrzymałam te nasiona od koleżanki z forum. Papryczka długa do 7 cm, bezproblemowa, najbardziej ostre są nasiona oraz miękisz w porównaniu ze skórką ( wg mego testera syna). Na jednym krzaku mogą występować różne formy; ze szpicem lub bez.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

Wysłałam dzisiaj rano nasionka pomidorów.
Listę włożyłam do koperty, kopii nie zrobiłam, więc nie mogę tu wymienić odmian. ;:oj
Wśród nich jest 5 paczuszek mieszanki koktajlowych pomidorków, których nazw nie znam,
bo jako mieszankę kupiłam w Pom. Dol. Są tam czerwone, pomarańczowe, żółte, kuliste i podłużne.
Ja miałam je na balkonie już drugi sezon, wyglądały i smakowały wspaniale.
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
kazko47
100p
100p
Posty: 198
Od: 23 cze 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Radzyń Podlaski

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

Chciałbym przedstawić i polecić dwa pomidory, dwie polskie odmiany retro. Uprawiane jeszcze w latach 70-80 - tych Najwcześniejszy i Morden.
Nasiona podarował mi Jerry.

Najwcześniejszy.

ObrazekObrazek

Pomidor wysoki, wiotkołodygowy,wzrost średniosilny, pokrój raczej zwarty.Na wysokości 150 cm ogłowiłem go.
Bardzo dobrze wiązał owoce, posadzony w systemie 2/1, owoce średniej wielkości ok. 110-120g., dobrze wybarwione,
kolor intensywnie czerwony, smaczne, smak typowo pomidorowy, lekkokwaskowaty. Idealny na przetwory.
Pierwszy owoc zerwany 13 sierpnia.

Morden.

ObrazekObrazek

Pomidor samokończący, wiotkołodygowy, średniosilny wzrost,osiągnął ok. 110 cm. Pokrój luźny, dobrze wiązał,
u mnie miał dwa pełne grona, owoce duże do średnich, żółte do miodowych. Smaczne, typowy smak żółtego
pomidora, dużo galaretki, trochę wodnisty ale smaczny. Pierwszy zerwany pomidor 7 sierpnia.


Pomidory warte wypróbowania. U mnie rosły w odkrytym gruncie, jestem zadowolony z nich.
Wiem, że whitedame uprawiała Najwcześniejszego pod folią.
Pozdrawiam.
Kazik.

Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. Jonasz Kofta
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

Dziś wysłałam pomidory
Slankards _olbrzymie serca, wrażliwy na niedobór potasu,skłonność do zielinej piętki

Orange Russian.117 _ pyszny owocowy pomarańczowe serce

K20
Czernomor
Yellow brandywine
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

:wit
Wysłane na AWN:

Maglia Rose

Obrazek
Wysokość ok. 80 cm, lepiej udał mi się w donicy niż w gruncie. Puszczony na żywioł dał duży plon. Owoce doskonałe w smaku. Szczerze polecam ;:333

Purple Bumble Bee
Obrazek
Obrazek
Pomidor wysoki, plenny, smak doskonale zbalansowany.

Czerwony wiszący od Krysi67
Obrazek
Typowy pomidor do donic o długich, zwisających pędach.

Poza tym zapakowałam:

Koktajlowe:
Blush
Chernyj Mavr
Green Grape Cherry
Malinowy Smaczek
Pendulina Orange
Prune Verte
Rosalita

Wielkoowocowe:
Abakanskij Rozowyj
Ałtajskij Oranżewyj
Budenovka
Legend
Orange Russian 117
Oranżewoje Sierdce


K/129 F6
Ewa
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opis POMIDORÓW i PAPRYK wysyłanych na Akcję Wymiany Nasion 2017/2018

Post »

viewtopic.php?f=63&t=103576
Tu jest wątek w dziale ogólnodostępnym, w którym można pisać na każdy temat i są w nim informację na temat akcji. W ubiegłym roku też był wątek w ogólnodostępnym dziale przeznaczony do dyskusji, w którym zamieszczano także istotne informacje na temat AWN.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”