Malinkowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Malinkowo

Post »

Witaj :wink: piękne początki, widzę moje ulubione źurawki i funkie. Myślicie o jakimś domku do odpoczynku :?: mielibyście trochę więcej cienia.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Malinkowo

Post »

Magdo, jak tylko zakwitnie na pewno zamieszczę zdjęcia, już się nie mogę doczekać, wydaje się, że będzie miała sporo kwiatów, a to było moje pierwsze cięcie w życiu :) okazało się, że trochę niepotrzebnie ją chlasnęłam wg instrukcji bo można jej było dać podrosnąć (tak mi powiedział starszy ogrodnik), ale nie widać, żeby się tym zmartwiła :)

Alicjo zapraszam :) ech ziemi sporo, pracy sporo, ale plany są, mała już raczkuje to tu to tam, dzisiaj siłowała się z wyką

Seba my tę rabatę też etapami robimy, u mnie sporo perzu a przez tylko weekendowe wizyty nie da się tego odpowiednio często kosić :) koniczynka tez mi się podoba, ale mąż już planuje na nią szturm

Olu to prawda ogród uczy cierpliwości ;:170

Aniu ja żurawkami się zaraziłam z forum, a funkie od zawsze mi się podobały, chociaż ta rozrośnięta trafiła do mnie z przesadzaną jeżynką jako dosłownie jeden listek :) co do domku to odpukać rusza budowa altanki, więc mam nadzieję niebawem ją pokazać i wreszcie powstanie moja rabata, która już pochłonęła kilkanaście kartek ;:224
miała stać już w maju, ale wykonawca nas oszukał i jeszcze zafundował pogoń za zaliczką ;:185

Dzisiaj okazało się, że czeka mnie dodatkowa robota. Ostatnio szmaragdy wyglądały trochę słabiej i podkusiło mnie żeby zajrzeć pod agro no i jest źle. Czeka mnie zrywanie tej psujko-szmaty ;:223 i porządne zasypanie korą bo korzenie na wierzchu. Nie zrobiłam fotek bo zbieraliśmy się szybko i nie było czasu.
Sandra, Malinkowo
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Malinkowo

Post »

Witaj Sandra :wit
Super, że dołączyłaś do forum. Warzywnik zagospodarowany, rośliny rosną pod linijkę :D
Jak będziecie mieli schronienie na działce, to oprócz ciężkiej pracy, miło będzie posiedzieć i wypić kawkę.
Maleństwo urocze :)
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Malinkowo

Post »

Kasiu mi tu się u Was już od dawna podobało tylko nie wiedziałam czy się odnajdę wśród tych w większości pięknych i bardziej dojrzałych ogrodów, a altanki już się nie mogę doczekać i mnie nerwy zjadają czy tym razem będzie dobrze.

Jutro jadę na ryneczek zobaczyć czy będą jeszcze rozsady kalafiora bo rzodkiewka się nie udała kompletnie i miejsca się trochę zrobiło :) muszę tylko zadbać żeby małżonek dostał na dobry humor porządne śniadanko bo na kwiatki chce "popatrzeć" ;:224
Sandra, Malinkowo
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Malinkowo

Post »

Wpadliśmy kompletnym przelotem do malinkowa bo Małą udało się podrzucić Babci i była okazja do załadowania kilku worków kory ratunkowej dla tujek. swoją drogą chciałam zamówić "wywrotkę" ale teraz chyba moda na korę kamienną i nie mogę znaleźć żadnej konstruktywnej oferty.

Chcieliśmy wsadzić kalafiory, ale na ryneczku zero rozsad, dokupiliśmy więc 10 kapust na próbę i zobaczymy co będzie :) no i jeszcze 20 porów zimowych

ciut truskawek już było do zbioru i nie uwierzycie mąż chce powiększać grządkę o kolejne 5 metrów agro tylko na truskawki :heja

rośliny mają swój urok takie odświeżone deszczem, zwłaszcza żurawki i funkie, jako, że chrzan rozpanoszył się ciut za bardzo i był za wysoki w stosunku do funkii, które miałam, dostał eksmisję za rabatę (inna sprawa, że mąż mi go w deszczu przekopywał i trochę za daleko go przemieścił, oczywiście twierdząc, że on i tak się rozrośnie) niższe hosty trochę wysunęłam, a za nimi wsadziłam nowy nabytek, który zdaje się będzie całkiem wysoki :) zobaczymy czy się nie zrobi za duży ścisk :)

tak było
Obrazek

tak jest (no chyba nieco bardziej łyso ale muszę dać tej funkii szansę, a chrzanik mam na dzieję zrobi tło) oczywiście z racji deszczu jeszcze do delikatnego dopracowania i wypielenia
Obrazek
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Malinkowo

Post »

Witaj Sandro - wpadłam z rewizytą.
Fajnie u Ciebie, mnóstwo entuzjazmu...śliczna mała pomocnica i groźny ochroniarz.
Rośinek sporo już nazbierałaś i widać, że wszystko ładnie rośnie.
Moja działka też daleko od miasta i długie lata wpadałam tam tylko na weekendy i urlopy. Wiem jak ciężko ogarnąć ogród w takim układzie. Szczerze podziwiam to - co zdołałaś już osiągnąć. Rozbawiła mnie do łez Rabatka Klopikowa. U mnie kiedyś w takim miejscu rosły słoneczniki. Przeczytałam gdzieś tu na FO takie zdanie - że coś tam komuś rosło jak słoneczniki przy s...czu - i po prostu musiałam je tam posiać ;:306
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Malinkowo

Post »

Dziękuję :) cieszę się, że u mnie zagościłaś
ochroniarz jest groźny głównie dla roślin, już tam odwiedzały go dzieciaki i karmiły ciastkami przez płot, ot miejskie z niego stworzenie, które śpi na kanapie i ani myśli strzępić nerwów na pilnowanie tej łąki; no chyba, że zbliża się stareńki, z grubsza wyliniały pinczer sąsiadów...

to prawda ogarnąć ogród w takim układzie jest dość trudno, ale czasem mam wrażenie, że tylko tam przestaje myśleć, o ile można to uznać za coś pozytywnego :;230

słoneczniki mnie rozbroiły, no u nas jakoś musieliśmy rozróżniać położenie zielska wszelakiego i stąd klopikowa, swoją drogą przez pewien czas były to jedyne kwiaty na działce ;)

dziś odwiedziliśmy malinkowo w składzie z mamą i oto efekty:

skoszona działeczka i wkopany border przy mojej nowej rabacie, zostały tylko słupki i lina
Obrazek

wypielona grządka, dopracowane truskawki i zmulczowane ścieżki
Obrazek niestety bób kompletnie pokryty mszycą, oprysk zrobiony, ale czy coś z niego będzie to nie wiadomo :evil:

wypielony i trochę wzruszony zielniczek
Obrazek muszę przestać robić z niego przytułek dla tego co się nie zmieściło na grządce

udało się nam zacząć reanimację tujek, jak zobaczyłam te przyduszone korzenie kompletnie na wierzchu to się załamałam (tujki mają trzeci sezon i są trochę naszą dumą niektórzy wróżyli im szybką śmierć bo kupiliśmy je jako ok 14 cm sadzonki, a dziś największe są już na prawdę słusznych rozmiarów), że to będzie tragedia usunąć tę agro, ale dziś udało nam się zrobić około 1/3 całej powierzchni i to część bardziej upierdliwą bo z poziomkami... efekty
Obrazek

na zakończenie jeszcze moja wredna różyczka, która karze mi czekać do kolejnego tygodnia, a zamiast skoncentrować się na kwiatach ma nowy przyrost
Obrazek
Obrazek

macie może jakieś sensowne sposoby na zabezpieczenie rabaty bylinowej przed odparowywaniem wody i ewentualnie chwastami póki mi się rośliny trochę nie rozrosną?
Sandra, Malinkowo
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Malinkowo

Post »

Przychodzę się przywitać i zapraszam do mnie z wizytą. :wit
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Malinkowo

Post »

Sandro ja wszędzie wysypuję korę. I dzięki temu w robocze dni roślinki dają sobie doskonale radę. Najpierw agro, a potem kora. Kiedyś sypałam tylko dla efektu wizualnego, ale to była za mała warstwa i ziemia szybko wysychała. Teraz już wiem, że nie można oszczędzać i sypię więcej, a każdej wiosny znowu dokupuje kilka worków i uzupełniam warstwy.

Chciałam Ci jeszcze napisać, że kiedyś chrzan miałam w jednym miejscu, a teraz podobnie jak i mietę znajduję go dosłownie wszędzie ;:134

A z bobu coś będzie ;:108 , mój też ma często mszyce i nawet aksamitki w niczym nie pomagają, ani nie powstrzymują nornicy ani mszyc. Pozostaje więc tylko oprysk.
***Ola***
Moja odskocznia
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Malinkowo

Post »

Olu hmm z tą korą to myślałam że to może szkodzić w rozrośnięciu tych moich mizerotek, ale sprobuję tylko nie mogę przegiąć bo tam mam krzaki owocowe. Agro nigdy więcej poza koniecznością jak truskawki. To co mi zrobiła z tujami ją eliminuje.

To mówisz ledwo zadonicowalam miętę bo się rozlazła to zacznę walczyć z chrzanem ;:223 hmm ale on mi sie podoba więc póki co zostaje

Pocieszyłaś mnie z tym bobem :)
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Malinkowo

Post »

No ja nie miałam takich problemów z psujko-szmatą jak to nazwałaś ;:306 .
Czyli, że ziemię Ci wypłukało spod agro? Czy chodzi o to, że nie zauważyłaś jak korzenie wylazły na wierzch?

Mi tez liście chrzanu się podobają ;:108 , ale jak go widzę już wszędzie to wyrywam i do ogórków leci. Małe chrzany łatwiej wyciągnąć z ziemi.
***Ola***
Moja odskocznia
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Malinkowo

Post »

Tujki miały korzenie pod samą agro, ziemi tam nie wypłukało tylko one (podobno to kwestia przyduszenia i na pewno pobierania wody z górnych partii) nie szły korzeniami w głąb ziemi. Jak mi nie umknie to zrobię zdjęcie jak będę kontynuować przebudowę.
Musiałam te korzonki, niektóre na prawdę grubiutkie i długie, pochować w ziemi i pod korą i mam nadzieję, że tuje odetchną.
Kiedy szukałam o tym info na innym forum znalazłam cały wątek ze zdjęciami takich przypadków, gdzie ktoś pisał nawet o chyba metrowym korzeniu migdałka. Może nie wszyscy mają z tym problem bo to np. kwestia podłoża, u mnie ziemia jest dość ciężka...
Sandra, Malinkowo
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Malinkowo

Post »

Zakwitła jupikajej :tan to teraz kim ona jest...? Ktokolwiek widział ktokolwiek wie
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Wyobraźcie sobie, że z wrażenia zapomniałam ją poniuchać ;:223

A tu jeszcze truskawkowy plon, ech myślałam, że pudełko styknie, a tu zaskoczenie i musielismy się ratować wiaderkiem na chwasty :)
Obrazek w sumie pewnikiem z 4 kilo
Sandra, Malinkowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”