Dom w Lukrecji z ogrodem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

O kurcze, ten płotek wokół warzywnika jest piękny ;:138 Super pomysł na ogrodzenie :) Obrzeże też ładne, jak to jest układane? Na piasku? Suchy beton? Ładne fale, ale nie uważasz, że za bardzo kręte? Może być kłopot przy koszeniu.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witaj :wit . Wow sporo pracy z tymi obrzeżami ;:333 . Piękne jest tylko czy nie będzie niewygodnie kosić Ci te fale ?? Ja na Twoim miejscu powiększyłabym rabatę prawie do tego płotka przy warzywniku i zrobiła bardziej regularny kształt - zdobędziesz miejsce na nowe rośliny a trawnik wygodniej będzie kosić ;:224 . Przynajmniej ja bym tak zrobiła bo po kilku latach poszerzania rabat wiem co mówię :lol: . Zobaczysz, że za jakiś czas sama zechcesz to miejsce poszerzyć żeby posadzić nowe chciejstwa ;:224 . Biały płotek przy warzywach bardzo ładny ;:333 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Na razie na niebie chmury, to dla nas nadzieja. Jak tylko wyjdzie księżyc, to będzie źle :(

Aniu mam tyle miejsca na skarpie, że raczej nie nastawiam się na wielkie rabaty wzdłuż ogrodzenia. Poza tym mam super starszych sąsiadów, kt?rzy często siedzą przy płocie, albo razem pracujemy i rozmawiamy, albo powieszą coś dobrego do jedzenia na płocie, np. krokiety, mielone z kr?lika, jakieś ciasto (bo wiedzą, że całymi dniami pracuję i nie mam na to czasu). Jest mi dobrze i czuję się bezpiecznie. Więc sama widzisz, że muszę mieć dostęp do płotu :D

Zuziu też jestem zadowolona z tych obrzeży. Mam ich do położenia bardzo dużo. Nazwy tej roślinki nie znam, zupełnie nie jestem specjalistką w tej dziedzinie :( ;:124

Mateusz będziesz się śmiał, ale nie na piasku, nie na betonie, tylko robię rowki i zasypuję ziemią. Z tego się nie strzela. Mam takie od tamtego roku i nic się z nimi nie dzieje :) Jeśli chodzi o koszenie to mam kosę żyłkową z racji nierównego terenu, więc nie ma problemu z tymi falami na obrzeżach. Moja córka daje radę :D

Ewelinko może na zdjęciu tak wygląda, ale tam u g?ry nie ma za dużo miejsca :) chcę położyć płyty do przechodzenia, rośliny się rozrosną i już będzie ciasno. A z chciejstwami, to jeszcze nie wiem jak będzie :D

Dzisiaj miałam piękną niespodziankę pod drzwiami - nowe roślinki. Będę wsadzać jutro, albo w czwartek, podobno ma być ciepło.
;:3 życzę
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Nie mam z czego się śmiać, różne rzeczy widziałem, różne rzeczy sam robiłem :D Choć z tą ziemią to nie wiem czy dobry pomysł, nie wyrasta Ci trawa pomiędzy kostkami? Jak kosisz żyłkową nie masz trawy w rabatkach?
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu dobrzy sąsiedzi to skarb zawsze dla nich można furtkę w płocie zrobić której sarenki nie otworzą :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

1Kasia1 pisze:
Zuziu też jestem zadowolona z tych obrzeży. Mam ich do położenia bardzo dużo.
Kasiu...ja wymyśliłam więcej tych obrzeży, właśnie eM dalsze mi zakłada. :heja Życzę ;:3
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie w słonecznym tygodniu, nareszcie!
W ogrodzie ciągle dużo pracy, a czasu mało, bo późno wracam do domu. Najchętniej poszłabym na emeryturę, ale nikt mi jej nie da, jeszcze jakieś 20-kilka lat ;:oj
Trawa rośnie jak oszalała. Posadziłam sadzonki kwiatów otrzymane niedawno. :) Wczoraj sąsiedzi kupili mi na ryneczku sadzonki pomidorów (koktajlowe czerwone, żółte, czarne i bawole serca), selery i pory. Dopiero dzisiaj je wsadziłam :)

Mateusz trawa trochę wrasta między kostkę, ale panuję nad sytuacją :) A trawy w rabatkach nie jest dużo, szybko się rozkłada, albo ją wywiewa. ;:3 życzę i owocnego pobytu na wyspach!

Aniu z sąsiadami mam się dobrze, wczoraj kupili sadzonki :) Sąsiadka siada przy płocie i rozmawiamy, a ja mogę spokojnie pracować. Ponieważ mamę mam daleko, to trochę traktuję ich jak rodzinę :)

Zuziu to proszę powiedz jak kładzie Twój eM tę kostkę, na podsypce?

Pora już spać, kolorowych snów ;:19
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu..co do kostki eM żadnej podsypki nie stosował, a pierwszą kostkę kładł parę lat temu. Ta pierwsza kostka niestety po paru latach się nieco zapadła, trzeba będzie ją nieco poprawić. :wink: Teraz aby w przyszłości nie było trzeba robić poprawek, podkłada kawałki dość grubego drutu. Zobaczymy czy zda to egzamin, jeśli nawet nie to i tak z obrzeży z kostki nie zrezygnuję . ;:108 . Najwyżej raz na kilka lat będą poprawki ;:oj , w końcu kładzenie tej kostki idzie migiem. ;:306
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witam Wszystkich! Oj dawno mnie tu nie było! :( Zaległości wielkie

W ogrodzie chwasty rosną jak oszalałe, trawa jeszcze szybciej. Sarenki wciąż przychodzą (tylko się wymieniają). Zjadają pąki róż, truskawki, całą hortensję bukietową, która raczej już nie zakwitnie w tym roku :(
No cóż, i tak jest pięknie!

Zdjęcia w niedalekiej przyszłości :)
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu gdyby rośliny ozdobne rosły w takim tempie, jak chwasty, byłoby pięknie. :) Będziesz przekładać kostkę, będziesz. :D Rododendron za parę lat będzie miał 150 lub więcej szerokości. Mam takie miejsca w ogrodzie, gdzie rośliny miały osiągnąć pewną wielkość po dziesięciu latach, a po pięciu są większe, niż w teorii. ;:173 U mnie taki upał, że o pieleniu nawet nie marzę. Woda leje się na rabaty i trawnik, wszystko schnie. ;:202 Samych dobrych dni. ;:3
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Cześć Kasiu :wit
Fajnie było pospacerować po Twoim ogrodzie ;:108
Brukowa obwódka rabaty bardzo mi się podoba, mam takie w planie zrobić ;:173
Piękne rośliny, zadbane :uszy
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie!

Dzisiaj piękny i słoneczny dzień, leniuchowanie w pełni :) Wszędzie sucho, podlewać trzeba koniecznie.

Sebastian mój ogród to nic w porównaniu z Twoim!
Ty tyle siejesz, pikujesz, sadzisz, że ja wymiękam :D



Obrazek



Obrazek

Groszek jest taki wysoki, jak ja :D

Obrazek

Trzykrotka w różnych kolorach.


Obrazek



Obrazek

Czy to jest trzmielina w formie krzewu?? Mam takie dwa i całkiem mi odpowiadają :)

Obrazek

A tu Pink Diamond zjedzona przez intruza.

Obrazek

Ta wygląda trochę lepiej :)

Obrazek

A teraz róże, to ich początek kwitnienia :) Oczywiście wszystkie NN (dla mnie) i wszystkie okrywowe.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soniu u mnie rośliny ciągle młode i małe. Nie mogę się doczekać, kiedy znikną dziury między nimi :)
Rośliny od Ciebie walczą o przetrwanie :D Pokażę Ci jedną, ale zapomniałam nazwy.

Obrazek
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

piękna ta żółta różyczka, zwierzaczki potrafią narobić bałaganu, u mnie dziś mąż kopał i znalazł norkę z poznoszonym siankiem :) będę wpadać, bo jestem fanką początków :) super ta skarpa ,będziesz miała ekstra widok
Sandra, Malinkowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”