Hortensja (Hydrangea) - przemarzanie

Drzewa ozdobne
seb_astian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 mar 2014, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmarznięta hortensja

Post »

mam nadzieję że moje hortensje w tym roku nie zmarzły. Zostaly okryte tak jak w zeszłym słomą i kartonami i proszę jak pięknie kwitły :)
Teraz czekam jeszcze gdzieś tak to końca marca i zamierzam zdjąć osłony i niestety muszę je przesadzić w inne miejsce mam nadzieję że szybko się zaaklimatyzują i tak samo pięknie zakwitną

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Zmarznięta hortensja

Post »

Gdyby mi tak pięknie kwitły nie odważyłabym się ich tknąć w celu przesadzenia :roll:, bo to straszne kapryśnice. Widać miejsce i gleba im odpowiada, a w nowym miejscu może Tobie bardziej będzie pasowało, ale im może nie wyjść na zdrowie :|
Z jednej strony jak kwitną, to są bardzo reprezentacyjne, ale przez następne pół roku przykryte kartonami są wątpliwą ozdobą jakiegoś eksponowanego miejsca.
mo-nika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 maja 2015, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zmarznięta hortensja

Post »

No i stało się w październiku przymrozki nocą do -6, hortensja niezabezpieczona i skutek w postaci zmarznięcia. Pytanie, czy zakwitnie w przyszłym roku?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Zmarznięta hortensja

Post »

Hortensje to przecież nie rośliny domowe, ale krzewy ogrodowe, spokojnie wytrzymują niewielkie mrozy, zwarzone mrozem liście nie świadczą o tym, że zmarzła.Dopiero większe mrozy powyżej -10 i do tego wiatr, mało osłonięte stanowiska im szkodzą.
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Zmarznięta hortensja

Post »

Dziękuję selli7, pocieszyłeś mnie trochę :D . U mnie było w październiku -5 stopni, po pewnym czasie zauważyłem ciemno-brązowe liście na moich ogrodowych hortensjach :shock: , lekko byłem już w szoku, bo ich nie okryłem. Ale jak są to tylko zwarzone mrozem liście, to mogę się spodziewać w przyszłym roku kwiatów :tan
Chłop z Mazur
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hortensje,które zmarzły

Post »

Jednak na zimę okryj łodyżki hortensji,bo jeśli zmarzną pączki kwiatowe,a ogrodowa zawiązała je w tym roku,to nie będziesz miał kwiatów.Zrób to jak się już zacznie robić zimno cały dzień,mroźno i jak wyżej poście-wiać będą zimne wiatry.
A liście wyrosną pięknie na wiosnę,niezależnie od tego czy kwiatowe pączki zmarzną ,czy nie.
Halina
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Wymagania glebowe hortensji(vademecum spec.)

Post »

Moja przemarzła. Pewnej nocy przyszedł mróz, miało być delikatnie, a było -5. Młode pędy zmarzły :( Poradźcie co dalej z nią zrobić? Przyciąć? Zostawić jak jest? Jest szansa, że odbije?

Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
sadzik102
100p
100p
Posty: 114
Od: 30 gru 2014, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Wymagania glebowe hortensji(vademecum spec.)

Post »

Moim zdaniem Twoja hortensja tylko omarzła.Oberwij albo obetnij te suche części,a reszta odbije.Widzę że niektóre pędy są nie ruszone przez mróz.Umnie to samo było i się zbierają :wit
Kasia
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Hortensja (Hydrangea) - przemarzanie

Post »

U mnie jedna przemarzła dokumentnie. Zostały same pędy. Juz miałem wykopywać ale na szczęście zauważyłem , że odbija od korzenia !
Czasami warto poczekać
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Hortensja (Hydrangea) - przemarzanie

Post »

Ja wczoraj okryłem agrowłókniną swoje ogrodowe hortensje, tej wiosny już się nauczyłem, mam przygotowany zestaw - sznurki i agrowłókninę.
Chłop z Mazur
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Hortensja (Hydrangea) - przemarzanie

Post »

Myślałam, że zima wymroziła mi pąki hortensji ogrodowej, a co nie załatwił mróz, to utrąciłam przy okrywaniu, w czasie mrozu były kruche jak szklane patyczki ;:185
Ale coś musiało sie uchować, bo wypatrzyłam na krzakach takie małe pąki ;:167


Obrazek

Obrazek

Nie będzie to obfite kwitnienie, ale lepsze mało kwiatów niż wcale ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Hortensja (Hydrangea) - przemarzanie

Post »

Moja zaczyna powoli odbijać :)
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Hortensja (Hydrangea) - przemarzanie

Post »

Kochane duszki forumowe, rozjaśnijcie mi w temacie kwitnienia hortensji ogrodowej, bo już nie wiem czy będą kwiaty w tym roku czy nie. Moja hortnesja ogrodowa co prawda wypuszcza listki z ubiegłorocznych pędów ale nie na całej długości. Jakieś 20 cm od góry pędy są zmęczone zimą, martwe chyba, bo tam pączki są brązowe i suche. Jeszcze czekam ale wygląda na to, że te szczytowe części pędów będą do wycięcia. Czy w takim przypadku mogę liczyć na kwitnienie tej hortensji?
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”