Dom w Lukrecji z ogrodem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witam serdecznie Wszystkich :)
Od pewnego czasu zaglądam tutaj i odwiedzam Wasze ogrody, wreszcie sama zdecydowałam się na otwarcie własnego wątku. Mam na imię Kasia. Moja przygoda z ogrodem zaczęła się w 2014 roku, gdy poszli sobie robotnicy a my, czyli ja z córkami przeprowadziłyśmy się do domu :)
Dom jest położony na górce, więc wokół mam usypaną niewielką skarpę. Tarasy od południa i zachodu, więc słonecznie.
Początki były trudne. Nie miałam zielonego pojęcia na temat roślin. Do ziemi wsadzałam wszystko, co dostałam. Dziś może jest trochę lepiej, ale nadal muszę się jeszcze dużo uczyć. Zapraszam do mojego ogrodu i proszę o pomoc w jego tworzeniu.

Maj 2014

Obrazek

Listopad 2016

Obrazek



Obrazek

Jestem ciekawa tego sezonu.
Zapraszam wszystkich :)
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Będę pierwszy :D
witaj Kasiu :wit Chętnie pospaceruję po Twoim ogrodzie, zobaczę jak powstaje.
W zasadzie ja swój ogród tworzyć zacząłem mniej więcej tak samo, tylko, że u mnie nie ma skarp, a szkoda, można by porobić ładne skalniaczki
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Dziwny ten dzień. Jeszcze rano było znośnie, a teraz pada śnieg i jest biało :( Oby mrozu nie było.
Przykryłam truskawki, rzodkiewkę, rukolę i groszek zielony, otuliłam klon palmowy. Ale nie wiem, czy to ma sens ;:185
Na pocieszenie zdjęcia z rana


Obrazek

Mateusz dziękuję za wizytę :) Mnie też podobają się skarpy, ale niekoniecznie chcę na nich skalniaki. Mam nadzieję, że uda się bez nich. :)

To mój warzywnik. Bardzo chciałabym dokończyć biały, niziutki płotek dookoła


Obrazek

i trochę wyższy biały płot wzdłuż naszej drogi. Ma być wiejsko i sielsko :)

Obrazek



Obrazek

Dobrej nocy :wit Jutro długi i ciężki dzień
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu :wit super że zdecydowałaś się założyć swój wątek. Będę ci towarzyszyć w wędrówkach po ogrodzie. Domek macie przepiękny to i ogród powstanie coraz ładniejszy. ;:108 Wpisuję się na szybciutko przed pracą. Śnieg nie zniknął przez noc a wręcz przeciwnie, dalej coś tam sypie ... ;:145
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu
Bardzo jestem ciekawa Twojego ogrodu, bo jesteśmy rówieśnikami w tworzeniu ogrodu, będę tu zaglądać i chętnie posłucham o Twoich
doświadczeniach. :wit
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Wiosna i u Ciebie :) To jak zagospodarujesz skarpy? Płotek bardzo mi się podoba :D Właściwie to ile liczy działka?
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Po południu zrobiłam obchód ogrodu i .... kwiaty coraz bardziej się otwierają, mimo pogody ;:oj oszalały!!
Zobaczymy, może nie będzie tak źle.

Olu jeszcze dużo pracy przed nami. Może uda się w tym roku dokończyć elewację, tarasy w przyszłym roku :)
No i ogród na bieżąco.

Basiu mój ogród powstaje powoli, na ile pozwala mi czas. Dzisiaj dostałam od kolegi z pracy roślinki wykopane przez jego mamę: trzmielinę i coś jeszcze, czego nazwy nie znam, zalałam je wodą i muszą poczekać na lepszą pogodę. Swoją drogą poprawił mi się humor w ten śnieżny, wiosenny poranek :D

Mateusz działka nie jest duża, ma 9 arów, ale wystarczająca do koszenia trawy :D tak twierdzi moja córka, bo to jej zajęcie. Skarpy chciałabym mieć kwieciste, tym bardziej, ze wchodzą do salonu z każdej strony. Nie są nachylone stromo, ale i tak muszę poeksperymentować z doborem roślin, żeby były atrakcyjne cały rok i trochę lubiły suszę.

I tak z utęsknieniem czekamy na piękną wiosnę :)
Miłej nocy ;:19
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Córka nie podziela pasji ogrodniczej? :D Moje siostry kosić akurat lubią, ale tylko wtedy co jest słońce, inaczej nie, bo się nie opalą :;230
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

A ja wam powiem , że kosić lubię bardzo. A jak widzę różnicę przed koszeniem i po, to już w ogóle jestem happy.Kasiuzazdroszczę ci tych tarasów.Co bym dała za taki nowoczesny domek... tymczasem mogę pomarzyć i chyba jedynie wybić sobie drzwi balkonowe z pokoju prosto na ogród.... ;:224 Widoki z pokoju będziesz mieć obłędne. W jakim wieku masz córki?
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Mateusz starsza córka lubi wszystko z ogrodu, co jest do jedzenia :) bierze koszyczek i idzie "na ryneczek", a potem gotuje.

Olu korzystanie z ogrodu bezpośrednio z salonu jest super! Ale najważniejsze, że masz ogród blisko. W każdej chwili możesz wyjść z domu i cieszyć się jego urokami :)
Córki mają 24 i 18 lat.

Dzisiaj zrobiłam obchód ogrodu i liście klonu palmowego przymarzły :( nie wygląda to ciekawie.
Tęsknię za ciepłem i odrobiną wolnego czasu....
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Korzystanie z ogrodu prosto z salonu jest super owszem. O ile nie kopiesz dołków w glinie :;230 Oj już nie raz oberwało mi się, bo w niezbyt czystych butach wchodziłem do domu przez salon a nie jak to zwykle robię po takich pracach przez kotłownię. ;:224
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu przyszłam z rewizytą. Skarpy zazdroszczę, podoba mi się nierówny teren, można super zagospodarować, zaszaleć.
Klon odbije nie martw się, zważone listeczki opadną, a na ich miejsce wyrosną nowe.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witam Gości :)
Dzisiaj przez godzinę pieliłam grządkę :tan i wreszcie poczułam ukojenie mojej duszy! Posadziłam ciemiernika, bo od Dnia Kobiet czekał w doniczce na tę chwilę, posadziłam (podobno) ułudkę i czeka jeszcze kokoryczka. Długo zastanawiałam się, gdzie ją posadzić, ale nie wiem, mam mało cienia.

Mateusz ja też muszę się pilnować w czasie prac w ogrodzie, żeby nie wchodzić do salonu, ale tak jest najszybciej ;:oj
Zawsze marzyłam o wyjściu do ogrodu po pietruszkę do rosołu, po drodze zjeść malinę i takie tam :D

Dorotko pocieszyłaś mnie z tym klonem :) To tegoroczny zakup i bałam się, że od razu takie niepowodzenie.

No cóż, chyba pora iść spać ;:41
Dobranoc
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”