U Gabi na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam w niedzielny poranek, poznaje coraz więcej Twoich roślin i ogólny widok działki.Fajnie odpoczywacie w tak przyjaznym otoczeniu ;:333 ;:180 ;:167
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi w niedzielny mrożny poranek. ;:128 Mężuś jak widzę zadowolony na swoich włościach. Piwonia prawdziwy okaz. ;:180 . Hortensja bardzo ładna i ten kolor którego w większości ogrodów mało. ;:173 .Co do pierwiosnków, także je kupiłam. Raczej nie mam nadziei na ich przetrwanie a już przy takich mrozach.. ;:185 . Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
Baschka
50p
50p
Posty: 58
Od: 18 lis 2016, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam!
Piękna, zagospodarowana działeczka. Gratuluję i nieco zazdraszczam :wink: Masz piękne kwiaty i cudne hosty. Tak popatruję po "forumowych" ogródkach i wzdycham " kiedy u mnie tak pięknie będzie?"
Ooo... i jeszcze.... pierwiosneczki śliczniutkie. Oby im mróz nie zaszkodził.
Pozdrawiam, słoneczka i odrobiny ciepełka życzę ;:109
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, widzę pięknie zagospodarowaną działeczkę, a na niej dorodne rośliny. ;:63
Szczególnie piękne piwonie. ;:215 Zapewne podczas kwitnienia rozsiewają fantastyczną woń! ;:303 ;:303
Bardzo lubię te kwiaty ;:333 i tylko żałuję, że krótko kwitną.
Dobrego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Irenko,Zuziu,Basiu i Lucynko witam i dziękuję za wizytę w moim małym ogródku :D
Lucynko masz rację piwonie są piękne ale krótko kwitną a ta drzewiasta jest piękna o ile nie spadnie deszcz wtedy bardzo szybko przekwita.Basiu i Zuziu te pierwiosnki mają już ze trzy lata ciekawa jestem jak wpłynie na nie ten mróz .Podobno było ponad -20 stopni.Może ta mizerna pierzynka śniegu coś pomoże.Jeżeli chodzi o działkę to dobrze że jest dużo host bo było by marnie .Tak to liście chociaż częściowo przykrywają chwasty :D :D
Irenko rzeczywiście lubimy swoją działkę i odpoczywać na niej ,zwłaszcza późnym popołudniem kiedy możemy z kubkiem kawy w ciszy posłuchać śpiewu ptaszków,pooglądać polujące piękne ważki, czasem jak spokojnie siedzimy to przyjdzie zaprzyjaźniona nornica zobaczyć czy nie ma czego na ząb :D przytupta jeż uratowany z rąk sąsiada nie wiem dlaczego chciał się pozbyć tego jeża (to ten jeż na zdjęciu na białej podstawce) A wieczorem pięknie cykają świerszcze i gdzieś niedaleko gniazduje słowik ten to dopiero pięknie śpiewa.Na działce nie śpimy ale za to czasem długo siedzimy mimo ze u nas nie ma prądu. Czujemy się na działce w miarę bezpiecznie bo mamy blisko blok mieszkalny .Ma to swoje plusy.Światło z okien i parę znajomych :D no i nadzieję że jak będziemy krzyczeć to ktoś zareaguje :D

_________________


Obrazek
Przed posadzeniem tych roślin prawie ponad miesiąc wykopywaliśmy rośliny czyściliśmy z podagrycznika a ziemię przetrzepywaliśmy widłami.na dodatek obsypaliśmy grubo korą .Nic to nie dało podagrycznik jest z powrotem część od sąsiada reszta to co pewnie przeoczyliśmy.
Obrazek
Samosiewki czosnku
Obrazek
Tu będzie zmiana oczywiście o ile będziemy mieć czas,ochotę i siły bo tu jest sporo do przesadzenia to co jest to co przekwitło(wiosenne) i to co wyrośnie i zakwitnie oraz oczywiście czeka nas tez odchwaszczenie.
Obrazek


Trochę starych zdjęć.Niektórych roślin już nie mam .Zmieniły właściciela niestety bez mojej zgody.Tak to niestety na działkach jest a najgorsze że często złodziejem ,bo tak to trzeba nazwać są działkowicze.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pęcherznica ,,Diabolo,,kończy kwitnienie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi...hosta z pierwszego zdjęcia pokazowa. ;:215 Czy znasz może odmianę :?: . Pozostałe jak rododendrony, piwonie pięknie u ciebie kwitną. Pewnie masz bardzo dobrą ziemię i do tego rączkę do kwiatów. :D U mnie także część roślin zmieniło właściciela :evil: , dlatego boję się sadzić drogich roślin. Jednak chęć posiadania czegoś ładnego zwycięża i potem drżę czy jak zajadę na działeczkę wszystko będzie na swoim miejscu. ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Śliczne piwonie, Gabi! ;:63 ;:63
Najbardziej przypadła mi do gustu ta z ostatniego zdjęcia. ;:167
Uwielbiam te rośliny nie tylko za piękne kwiaty, ale też za niepowtarzalny zapach. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Zuziu ta hosta to najprawdopodobniej Hollywood Campbell.Ziemia u mnie jest paskudna cienka warstwa kiepskiej jakości ziemi pod tym jest ił a pod tym resztki węgla.Zresztą cały teren włącznie z blokami które widać na moich zdjęciach to teren pod którymi są byłe szyby kopalniane(kopalnia zamknięta w 1999r ) a przed II wojną światową oprócz kopalnianych korytarzy również biedaszyby które właściciel kopalni zalewał wodą.Efekt tego to jakieś może 5 lat temu między blokiem a działkami wypadła głęboka dziura na kilka metrów.Zresztą to nie jedyna taka dziura na tym terenie.Na razie nic się nikomu nie stało.Mam nadzieję że jestem bezpieczna no bo oczywiście jakiś mądry biurokrata wyrzucił stare mapy na których były zaznaczone szyby kopalniane te sprzed wojny.Żeby coś rosło dokupuję ziemi ,obornika i korę.Tyle ze ostatnio ziemia którą zakupiłam była pełna chwastów więc oprócz podagrycznika mam teraz całą tablicę chwastów.
Lucynko uwielbiam piwonie zwłaszcza te drzewiaste ale już nie kupię ani jednej bo albo ktoś wytnie mi wszystkie kwiaty albo tak jak ostatnio zrobił obciął część korony piwonii drzewiastej.Zresztą jak obejrzałam swój zeszycik w którym mam zapisane roślinki to niestety ale wiele roślin brakuje najwięcej lilii ,jeżówek i żurawek.Z host kradną czasem liście.Niestety złodzieja nie przypilnuję mimo że długo siedzimy na działce bo za to późno na nią przyjeżdżamy.Za daleko jednak ta działka .
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi...dzięki za nazwę hosty, niestety w kompie żadnych informacji na jej temat. ;:185 Co do ziemi jak piszesz zła, pozostaje to drugie..masz złotą rączkę do kwiatów. ;:180 . Przykre to co piszesz o kradzieżach i ludzkiej pazerności czego także doświadczyłam. :cry: . Najbardziej boli jak czekamy niecierpliwie na małą roślinkę kiedy urośnie i cieszymy się że już podrosła wtedy bęc..ktoś sobie bierze. Mnie najbardziej boli ten stracony czas... ;:223 . Niemniej odkąd mieszkamy z mężem na działce od wiosny do jesieni odpukać, kradzieży jest mniej czego i tobie życzę. ;:168
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Przepraszam cię Zuziu za wprowadzenie w błąd .To tak jest jak się pisze bez porządnego sprawdzenia co się pisze .Chodziło mi o Hollywood Lights :oops: Mam też w zeszyciku wpisane że kupowałam Elizabeth Campbell ale to na 100% nie ona.Wypadało by siąść wziąć kajecik zrobić zdjęcia wszystkich moich host i dopasować nazwy do zdjęć.Nigdy jakoś nie przywiązywałam do tego uwagi .Hosty kupuję te które wpadną mi w oko .Kupuję najczęściej w trzech miejscach .Ale nie podam ci linku bo to chyba nie wolno (może być to podciągnięte jako reklama)
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi . Piękna ta alejka z żurawkami ;:oj .
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Danusiu :D Dziękuje za odwiedziny.


Moje liliowce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi..ja także nie przywiązuję uwagi do nazw, tak ot spytałam o hostę bo mi się spodobała. :uszy Znając nazwę wiedziała bym za czym patrzeć. Liliowce ładniusie ze szczególnym naciskiem na biały bo takiego nie mam. ;:128 . Czy on w realu jest biały. :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”