U Gabi na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

U Gabi na działce

Post »

Witam.Na imię mam Gabriela ale wszyscy mówią mi Gabi.Zdecydowałam się wrócić na forum i otworzyć w końcu swój wątek. Od 2000r razem z mężem uprawiam działkę która wg kosmicznych pomiarów podobno ma 375m2.Jesteśmy trzecim pokoleniem uprawiającym tą działeczkę.Działka wcześniej należała do rodziców mojego męża a wcześniej do dziadków mojego męża.Na działce były różne etapy była działka warzywno -owocowa później warzywno -owocowo-kwiatowa.Niestety należę do osób które na tym skrawku chciałoby mieć wszystko.Na co popatrzałam to bardzo często kupowałam.Błędów popełniłam masę ,czego efektem były spore straty wśród roślin.Ostatnio działka jest zaniedbana bo raz że zajmuję się moją mamusią która ma 92 lata(cieszę się bardzo że jest z nami) , niestety ale sama często też nie czuję się najlepiej zwłaszcza jak temperatura podnosi się powyżej 24 stopni.Trudno ważne że mam kawałek ziemi na której mogę od czasu do czasu coś pogrzebać w ziemi czy spokojnie posiedzieć na werandzie z kawą wśród zieleni.Przecież chwasty to też zieleń. :D Na działce stoją dwie altanki nowa i stara .Mam nadzieję że kiedyś tą starą albo zburzę albo przerobię na schowek na narzędzia i niektóre przydaśki.
Ja moja mamcia i mężuś

Obrazek

Mamcia
Obrazek
Mamcia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dawno temu tak było

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Gabi na działce

Post »

:wit Gabi


Ale masz mnóstwo tulipanów :D I jakie piękne, szczególnie te fioletowe mi wpadły w oko.

Opowiedź coś o swojej działce, co na niej skrywasz ciekawego? :)
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Jak pisałam działka mała.Najgorsze że przegrywam walkę z podagrycznikiem.Moje ulubione roślinki to hosty,lilie i liliowce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Powojnik NN
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Tak było przed atakiem podagrycznika

Obrazek
Lilie NN
Obrazek

Obrazek

Tak rosły tawułki przed przesadzeniem
Obrazek

Ogólne spojrzenie na część działki
Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

:wit Witaj, Gabi na Forum!
Widzę, że mamy podobnej wielkości działeczki, choć moja nieco mniejsza, bo zaledwie trzyarowa.
Twoja jest pięknie zagospodarowana, ;:333 z mnóstwem ślicznych kwiatów. ;:215
Czy warzywka też uprawiacie?
Podagrycznik i u mnie się panoszy i mimo kilkuletniej walki nie mogę się go pozbyć. ;:223 Wszystko dlatego, że sąsiadka zupełnie ignoruje to zielsko i nieustannie od niej do mnie przełazi. ;:145
Życzę Ci wspaniałej przygody wśród roślinek i sukcesów w ich uprawie oraz powodzenia w walce z podagrycznikiem. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Dziękuję Lucynko za odwiedziny.Ja też byłam u ciebie w odwiedzinach tylko nie zostawiłam wiadomości.Bardzo mi się podoba twoja działeczka.Uprawiam warzywka i owoce tyle że warzywek teraz dużo mniej.Przede wszystkim pomidorki bo nie ma nic smaczniejszego jak swój naturalnie wyhodowany pomidor .Do tego trochę ogóreczków ,fasolki szparagowej,parę cebulek,szczypiorek i pietruszki naciowej.Mam też jabłonki,porzeczki na pniu ,agrest,jedną śliweczkę i borówki amerykańskie.Trochę za dużo no ale co zrobić jak mi się wszystko podoba .


Moje najbardziej ukochane roślinki-hosty


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Spojrzenie na działkę

Obrazek
Na działce mam też trochę róż
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi mam przerwę w spaniu i trafiłam twojego ogródka , widzę podobieństwo w uprawie,ja też chcę mieć wszystko i wychodzi mi totalny chaos. ;:145
Kocham ten mój skrawek ziemi i to jest moja radość na emeryturze, mam nadzieje będę tu zaglądać , jeżeli pozwolisz ;:180
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Dziękuję Irenko za odwiedziny :D Widzę że nie jestem jedynym nocnym markiem.Irenko u mnie też jest chaos ale ja ten chaos lubię.Zapraszam Irenko, zaglądaj do mnie ile tylko chcesz :D :D
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: U Gabi na działce

Post »

Znowu mam przerwę , czekam na sen więc zaglądam do znajomych ogródków.Miło mi że odwiedziłaś mój skromny ogródek, może nie jest pięknie urządzony ale to jest to co bardzo kocham. :heja . Piękne masz hosty a tak w ogóle widzę podobieństwo naszych ogródków , szkoda mi tylko że ja nie mam Mamy.
Pozdrawiam Twoją Mamę I życzę dużo zdrowia ;:180 ;:167
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi. Piękna działeczka, widać ją kochasz...jest na niej wszystko. ;:215 Pięknie kwitnące tawułki, żurawki, hosty, liliowce..dużo by wymieniać. Pewnie latem większość czasu przebywasz na działce. ;:128 . Daleko masz tą działeczkę :?: . Ja sporo, dlatego od wiosny do jesieni mieszkamy tam na stałe. Pozdrawiam serdecznie. ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, masz przepiękne hosty! ;:138
Również bardzo ładne żurawki zauważyłam. ;:63
Także śliczniutkie różyczki! ;:215
Uprawiasz takie same warzywka jak ja. Tylko cebuli nie sadzę ani nie sieję. Szczypiorek uprawiam poza działką, a cebula nie chce mi rosnąć, więc ją sobie odpuściłam. Najwięcej miejsca poświęcam pomidorom, fasolkom i buraczkom.

Dobrego jutra, Gabi. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Dziękuję Irenko za wizytę .Przekazałam życzenia mamie ,również cię pozdrawia.Hosty to moje ulubienice jeśli będę mieć czas i siłę to w tym roku je wszystkie przesadzę w jedno miejsce bo na razie to są takie ,,porozsypywane,,.

Dziękuję Zuziu za odwiedziny.Działkę mam tak gdzieś ok 10km.Ostatnio nie jestem za często na działce nie zawsze mam czas na nią.Unikam też działki jak jest bardzo gorąco bo niestety ale mój organizm nie toleruje wysokich temperatur.



Dziękuję Lucynko za wizytę z tą cebulą to ostatnio u mnie coraz gorzej .Możliwe że ziemi może jest już zmęczona.Lucynko nie wyobrażam sobie działki bez warzywek czy owoców .Żałuję że działka nie jest z gumy. :D
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, widać, że hosty, to Twoje ulubione, bo piękne są i takie wieeelkie :D Ja mam kilka, ale nie nie takie duże.
Może będziesz wiedziała jaka to odmiana? Bo kupiłam w szkółce, ale zgubiłam etykietę z nazwą ;:131
Tu pokazałam zdjęcie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4#p5728414

Ja tez nie wyobrażam sobie działki bez warzyw i owoców ;:185 W lato siedzimy tam od rana do wieczora, więc przyjemnie sobie cos poskubać. A jak urodziły sie nam dzieci, to już w ogóle - truskawki, maliny, borówki - posadziłam obowiązkowo ;:108
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Piwonie podobno ma się nazywać,, Ewa,,
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pełne pierwiosnki są trzy kupione były dwie jasno kremowe jedna bordowa widać że ta jedna chyba zmieni kolor :-)
Obrazek

Dominiko zobacz czy to nie Great Expectations lub Supernova




Mężuś odpoczywa na werandzie
Obrazek

Obrazek
Jeszcze raz piwonia krzewiasta niestety teraz jest mniejsza bo ktoś poodcinał gałęzie
Obrazek
Wiem że szkodnik ale taki milutki no jak taką zabić.A u mnie na działkach niestety większym szkodnikiem jest człowiek .
Obrazek
Hortensja
Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”