Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu pędzę za tobą.Fajne takie prawie roczne podsumowanie ogrodu ;:215
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Ja też się melduję, by podziwiać ogród i kurczaczki :D

Pozdrawiam Irena
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Narcyzowe pole cudne, irysy kocham!! Żal że tak długo trzeba będzie czekać na ich widok w ogrodzie:(
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Kasiu roczek w telegraficznym skrócie, bo niedługo będzie wielkie wspominanie aż do lutego czy marca. Zapraszam ;:196

Iruś miło! bo wiesz o czym piszę i co pokazuję ;:196

Asiu bo tak szybko przeleci nam sezon a czekanie takie up.... uciążliwe ;:306 ale razem będzie łatwiej ;:196
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Ooo, Marysiu, ciekawe powiedzenie Twojej babci, nie znałam go wcześniej, wobec tego fajnie, że Michałek zameldował się pierwszy, oby nam się wszystkim darzyło w nowy sezonie! ;:215 ;:304

A z jakich wysiewów będziesz rezygnować? A teraz zamierzasz przesunąć termin siewów na później? Bo ja tak planuję: trochę później, bo siewki strasznie biedują z powodu braku słońca. A np. po moich pędzonych daliach zobaczyłam, że nie ma się co spieszyć, bo te sadzone do gruntu w maju przerosły te pędzone i były zdrowsze, gęstsze i bujniej kwitły.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7820
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu ;:196 ja mam naloty chciejstw i nie chciejstw ,a tych ostatnio jest za dużo i ja mam nadzieje ,ze to minie muszę chyba odpocząć ,a zima jest na to najlepsza :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

:wit
Marysiu i mnie bakłażany wkurzyły w tym roku na maksa, kwitły na akord a owoców ani jednego, mogły robić za kwiaty ozdobne, w przyszłym roku ani jednego nie posadzę, szkoda miejsca i pracy ;:222
Koleżanka widzę zaszalała z pierzakami, mała ferma drobiu się zapowiada :wink: , u mnie wszystkiego 15 sztuk w tym pięć raczej ozdobnych, choć jajeczka też znoszą.
Będę z poranną kawą zaglądać na taras z widokiem na szaliczek (a właściwie szal) :D
Dobrej nocy.
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Ale trafiłam :) Wspominki piękne! Z ciekawości zapytałam małża, ile mamy kurowatych - usłyszałam "między 30 a 40, nie liczę" ;:306 Pewne jest to, że połowa jeszcze młoda, ale za to z tego, co nam się z porcelanek wykluło, są same kurki. I całe szczęście, bo chętnych na jajka mamy tłumy, kto wie, czy nie będziemy kur dokupywać. Jak zwykle, poletko żonkili przyprawia mnie o uśmiech, a ogólniejsze widoki budzą wspomnienia... Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie uda mi się zaliczyć takie spotkanie :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Dobry wieczór Marysiu
Zdajesz sobie sprawę, że deklaracja o ograniczeniu parapetowych zasiewów i późniejszych terminach pozostanie w przestrzeni wirtualnej? Nie będziesz już w styczniu, tak troszeczkę, na próbę wrzucać nasionka do doniczek ;:oj
Nie wierzę ;:185 To silniejsze od zdrowego rozsądku ;:196
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu, witam się w kolejnej części. Miło wspominać tak, tym bardziej jak są zdjęcia ;) Kureczek masz sporo ;:oj
My robiliśmy cudaczka do przedszkola, zabawa była przednia. Jutro dam zdjęcie na wyspę ;) Miłej nocki.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Dario nie wiem może to miejscowy przesąd, a może babcia sprawdziła na sobie ;:306
Na pewno wszystkie wysiewy przesunę. Koniec ze styczniowym szaleństwem, w lutym ewentualniejakieś kwiatki, ale zastanowię się. Karczochy siałam zawsze w marcu teraz w lutym i dwa razy siałam, a pomidory też dopiero w marcu. Papryki pewnie trzeba będzie w lutym, a będą ;:333 bo już się do nich przyzwyczaiłam ;:215 Mniej eksperymentów więcej korzystania ze starych doświadczeń. Jedynie przeraża mnie, że już mam strasznie dużo nasion ;:oj a jak się znam drugie tyle dojdzie ;:oj
Dalie sieję w kwietniu w tunelu i świetnie sobie radzą więc jedynie te odmianowe wsadzę do doniczek, ale w kwietniu w altanie albo w tunelu ;:333 Dario będziemy się pilnować Obrazek

Alu widać już czas na zimę, bo dużo zdziałaliście w ogrodzie i przyszło zmęczenie ;:168

Iwonko to samo mam z tymi ... bakłażanami i wybacz ale cieszę się że potwierdzasz ;:224 Pewnie brakowało im jakiegoś pierwiastka, ale nie będę biegać z glebą do analizy dla każdego warzywa, bo moja uprawa jest czysto amatorska ;:215 1/4 tunelu zmarnowana na łodygi z kwiatkami i liśćmi ;:306 Widzisz z pierzastymi to tak jest jak się zachciewa mieszać zasady. Ludzie dopuszczali do rozmnażania, ale i zjadali a tu wszystko poszło w złym kierunku. Iwonko 15 sztuk to chyba też więcej niż planowałaś czy zaczynałaś ;:306 Wypijemy razem tą kawkę tylko jak przestanie siąpić Obrazek Dobrej nocy ;:168

Aniu Wy jesteście młodzi a ja mam jedynie mieć swoje jajeczko i doping do wstawiania porannego, więc jest tego za dużo :wink: Liczę na nasze spotkanie, bo ten rok macie szalony ale może przyszły będzie spokojniejszy i uda się na spokojnie posiedzieć, wypić naleweczkę a może do Krakowa skoczyć ;:333 PlanujObrazek

Ewuniu nie poniesie mnie zobaczysz! styczeń i do połowy lutego na pewno parapety będą w oczekiwaniu jedynie. W połowie lutego chyba petunie trzeba siać i nie wiem czy nie wrócę do lobelii, no i papryka... reszta druga dekada marca :D Poza tym wszystko zależy jak pozwoli zdrowie i jednego nie wzięłam jeszcze pod uwagę skierowania do sanatorium, a morza nie odpuszczę ;:306 Pozdrawiam Obrazek

Justynko może i Ty kiedyś do Będkowic dojedziesz i będziesz wiedziała o czym piszę i co pokazuję. Co prawda pewnie za dwa lata ale nie wykluczam spotkania ;:4 Cudaczka koniecznie sfotografuj :uszy
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu! :wit

Powiadasz, że ... po sezonie?
To brzmi trochę schyłkowo, a przecież gasnąca przyroda, powoli zbierająca się do snu, to tylko kolejny etap nieustającego sezonu. A ponadto Twój ogród jeszcze zapłonie, zanim zgaśnie...
Łany wiosennych narcyzów wyglądają zjawiskowo. Marzę o takich u siebie.

Ładnie przebiegłaś się po tym upadającym sezonie. To, co mnie zdumiewa, to liczba różnych aktywności, jakie podejmujesz: od pierzarstwa po nasiennictwo, przetwórstwo owocowo-warzywne, rozmnażanie, sadzonkowanie, obrót wymienny, poradnictwo i zapewne jeszcze 100 innych zajęć;: ;:oj
Dosłownie CZŁOWIEK ORKIESTRA!!
Podziwiam i gratuluję!
A w tym wszystkim na pewno odnotowałaś też Nobla dla Boba Dylana. Czyż to nie prawdziwa rewolucja? ;:195
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Rany jak Wy pędzicie :shock: ja normalnie nie nadążam. A myślałam, ze wszyscy pogrążeni w jesiennym maraźmie i na forum bardziej leniwie teraz będzie...
Marysiu z przyjemnością przypomniałam sobie Twoje narcyzowe pole :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”