Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

A masz pewność co do ich lepkości? Jeśli tak to kupuj :) Jak kupisz olej w internecie niewiadomego pochodzenia, niespełniającego odpowiednich norm lepkości to przecież sam poniesiesz konsekwencje. Nie bój się, nikomu od tego nic się nie stanie :)

Oleje do silników są niemal w każdym sklepie ogrodniczym. Dlaczego nie podjedziesz i nie kupisz czegoś stacjonarnie? Może przy okazji dowiesz się czegoś nowego? :)
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

AmaPoland pisze:A masz pewność co do ich lepkości? Jeśli tak to kupuj :) Jak kupisz olej w internecie niewiadomego pochodzenia, niespełniającego odpowiednich norm lepkości to przecież sam poniesiesz konsekwencje. Nie bój się, nikomu od tego nic się nie stanie :)

Oleje do silników są niemal w każdym sklepie ogrodniczym. Dlaczego nie podjedziesz i nie kupisz czegoś stacjonarnie? Może przy okazji dowiesz się czegoś nowego? :)

kupilem pompke z allegro ( nie polecam ) i tego B&S co polecales :)
midas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 sie 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Kupuję mieszkanie z ogródkiem powierzchni 28m2. W tym roku mi się nie przyda, ale zastanawiam się już jak utrzymać trawę pod kontrolą. Widziałem kosiarkę ręczną (chodząc wprawia się w ostrza w ruch) w OBI. Czy taka kosiarka się sprawdzi i ułatwi utrzymanie porządku, czy lepiej zainwestować w coś innego?
Nożyce raczej mi się nie uśmiechają...wolę coś bardziej automatycznego, ale kosiarka elektryczna to chyba przesada...
w posiadaniu własnego ogródka najbardziej przeraża mnie jego sprzątanie Wrocław pozdrawia!
kooba73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Na 28m2 ręczna powinna wystarczyć.
kooba73
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Nie wiem czy przy niej nie trzeba będzie szybko chodzić. Na takiej małej powierzchni może nie będzie Ci wygodnie się puszczać w szybki chód. To taka pierwsza myśl :) Dodam, że taką kosiarką kosiłem ale ona miała więcej lat niż ja... czyli całkiem stara ;) Pewnie się trochę pozmieniało więc trudno to jakoś odnieść do dzisiejszych kosiarek.
Generalnie moją wątpliwość wzbudzałaby jakość kosiarki. Jeśli dobrze rozumiem to tam jest nóż wrzecionowy i tnie gdy jest idealnie ostry. W maszynach za duże pieniądze te noże są wykonane ze stali, która bardzo wolno się tępi. To jest droga stal, kosi świetnie - efekt jest rewelacyjny. Czy w Obi będzie cokolwiek wykonanego z dobrej jakości stali? Raczej wątpię. Ostrza mogą się szybko stępić a ich regeneracja... w moich maszynach tym się zajmują specjalne urządzenia bo człowiek nie naostrzy wrzeciona na tyle równo aby dobrze kosiło. Taka usługa nie jest tania :)
Kosiarki wrzecionowe, które ja znam pracują na boiskach piłkarskich, polach golfowych, w ogrodach botanicznych lub reprezentacyjnych częściach parków i ogrodów (Łazienki Królewskie itp.) Koszą tam bardzo zadbane lub idealnie zadbane trawniki. Takich się nie utrzymuje na ogół w prywatnych ogródkach więc pytanie moje jest następujące - jaką jakość cięcia utrzymasz na zwykłym ogrodowym trawniku gdzie oprócz trawy będzie rosnąć też zielsko (co absolutnie naturalne i częste na standardowych trawnikach).
Porozmawiaj z kimś kto tym jeździ. Jeśli nie to kup małą elektryczną lub jeśli budżet Ci na to pozwoli to małą akumulatorową.
ZielonyJarek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 9 mar 2013, o 04:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Kosiłem trawę kosiarki wrzecionowymi marki Nac i Lider (najtańsze) i straciłem szybko cierpliwość do tego sprzętu. Wysokiej trawy nimi nie skosisz, trawnik musi być równy , potrzebujesz długiej prostej żeby się rozpędzić i potrzeba przejechać kilka razy bo nie kosiły wszystkiego naraz. Profesjonalne wrzecionowe koszą bardzo fajnie zwłaszcza taka z silnikiem spalinowym i co ciekawe ta której używałem jeżdziła na walcu nie na kółkach.
Myślę że do tak małego trawnika elektryczna będzie ok.
Pozdrawiam Jarek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Na taki trawnik to ja bym się pokusił o kosiarką akumulatorową. Osobiście mam dwie spalinowe kosiarki (rotacyjna i wrzecionowa), ale mam jakies 50 razy więcej trawy do koszenia, więc żaden akumulator by tego nie wytrzymał. Elektryczna jest ok, ale kabel zawsze przeszkadza, więc akumulatorowa może być dobrym rozwiązaniem w tym przypadku.
A tak poza tym to jeśli twój trawnik będzie się stykał z płotem to możesz potrzebować jeszcze nożyc do trawy lub podkaszarki elektrycznej by to skosić.
333mateusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 cze 2016, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam

Po przeczytaniu większości postów mój wybór padł na następujące 2 modele:
World GRL 460S HW
http://grass.com.pl/produkt/Kosiarki-pl ... n-159/7358
OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD4
http://www.victus.pl/kosiarka-oleo-mac- ... road4.html

Worlda widziałem na żywo i miałbym ja od ręki (cena po małej negocjacji 1150zł).
Którą z tych kosiarek polecicie?

Z góry dzięki za pomoc
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Mam tą drugą.
I to jeszcze chyba nieco drożej kosztowała - teraz już pewnie po sezonie albo trafiłeś na ciekawą ofertę.

Ja bym polecał gdyby nie to, że nie mam porównania - jest to moja pierwsza kosiarka i jestem zadowolony - ale z tego powodu, że to moja pierwsza - to moja opinia jest mało istotna.
ZielonyJarek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 9 mar 2013, o 04:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

World GRL 460S HW ma silnik Loncin, a tych silnikach słyszałem że są bardzo dobre. Ta druga wydaje mi się że silnik marki kosiarki czyli tani chińczyk.
Sprawdź czy masz blisko serwis, bo wysłać do serwisu to zajmuje dużo czasu, a na miejscu zawsze można porozmawiać podniesionym głosem z serwisantem.
Pozdrawiam Jarek
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

...że tak powiem "jeden pies". Kup to co żonie się bardziej podoba :wink: bo jedna i druga jest dobra. Za Worldem przemawia silnik Loncina, choć nie powiem aby Emaka był złym silnikiem. Olek ma kosz większy więc też to jest argument. Bądź spokojny, źle nie wybierasz :) Tylko kup w serwisie a nie w Internecie, nawet jeśli będzie trochę drożej. Uwierz mi, opłaci Ci się :)
ZielonyJarek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 9 mar 2013, o 04:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Racja zakupy w serwisie lub u autoryzowanego sprzedawcy. Co do kupowania kosiarek przez internet trzeba uważać, ponieważ sprzedawcy często mijają się z prawdą a jak zapłacisz to już po ptakach. Osobiście znam kilka przypadków gdzie klient nie otrzymał dokumentu zakupu lub nie posiadał autoryzacji do wystawienia gwarancji. Znam przypadek gdzie klient otrzymał paragon z niszą ceną niż zapłacił, porostu cwaniak kupił na promocji czy coś w tym stylu a potem wystawił w internecie.
Oczywiście można iść do odpowiedniego urzędu ale to zawsze długo trwa.
Pozdrawiam Jarek
midas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 sie 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie, znalazłem ją w sklepie internetowym Kosiarka bębnowa Soft Touch 38 HM Comfort
W sumie elektryczną kosiarkę można kupić taniej od tego...a jak dołożę 100zł do tej bębnowej to jest już całkiem spory wybór elektrycznych. Niestety na ich stronie nie ma informacji na temat materiału, z którego są wykonane ostrza :(
w posiadaniu własnego ogródka najbardziej przeraża mnie jego sprzątanie Wrocław pozdrawia!
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”