Różyczki u Ewki cz. II

Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4978
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuniu ślicznie u ciebie ;:215 Widzę, że nie tylko mnie w tym roku wzięło na lilie :lol: Ja postanowiłam pupychać je gdzie tylko się da :;230 Polecane roże piękne, zapisałam już sobie, jak tylko zdołam je spotkać to pewnie zagoszczą i u mnie ;:224 Kroenenbourg mam u siebie i też bardzo ją lubię, niemal tak jak Papa Meilland, która u mnie jest zdecydowanie królową ogrodu :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewa u mnie Lady of Schalott to nowe odkrycie ;:333 Dostaje mega pozytywa...kolor ma niesamowity ;:333
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuniu Lady of Shalott to jednak przepiękna róża! Tak się cieszę, że wiosną zaprosiłam ją do siebie. I mam nadzieję, że w przyszłym roku pokaże już trochę więcej niż w tym. ;:215
x-ja-a

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

I ja się dopisuję do fan-clubu Lady of Shalott. po zobaczeniu pierwszych kwiatów pierwszego, wiosennego krzewu dokupiłam niedawno drugą. Krzewy się krzewią, kwiaty się kwiecą, wszystko jak należy. No i ten nieokreślony, pastelowy kolor ;:167 Twoja zgrabniutka i pięknie kwitnie ;:167 ;:167
Lilie są absolutnym niezbędnikiem w ogrodzie. Mam coraz więcej, bo się same rozmnażają a ja dokupuję kolejne. Dokup więcej, widać, że wspaniale się u Ciebie czuja :D
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Dziewczyny - Lady od Shalott zagościła widać w wielu ogrodach, będziemy mogły porównywać ;:4
W tym roku na Polagrze wybór lilii był bardzo duży, cebule rosłe a kolejka chętnych nie kończyła się, co mogło dowodzić, że sprzedawca znany. Na pewno za rok dokupię kilkanaście odmian.
Póki co zdjęcia z wczoraj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4978
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

zawsze zachwycam się Double Delight, ale do tej pory ich właściciele raczej na nią narzekali :( A taka piękna jest ;:173 Stockholm Castle też mi wpadł w oko ;:108 ŁAdna ta czerwona dalia, ma takie kształtne kwiatki.
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Witaj Ewuniu-
chociaż czytam Twój wątek prawie regularnie,
to nie wpisywałam się- przyczyna jest prosta, jeśli nie mam nic ciekawego do powiedzenia
to się nie odzywam.
Dzisiaj postanowiłam się odezwać z powodu róży Burgundy Iceberg.
Kupiłam ją tej wiosny z Floribundy.Zachwycam się nią od pierwszego kwiatka czyli od ósmego czerwca.
Kwitnie bardzo obficie nie przerwanie do teraz i ma naprawdę piękny taki aksamitny kolor.Zbudowała dosyć duży krzaczek.
Jedyny jej mankament to czarna plamistość- złapała ją jako pierwsza.Rośnie u mnie w nasłonecznionym miejscu- bo tylko takie posiadam w moim mini ogródku :)
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Pewnie i u mnie zagości Lady of Shalott, bo jest piękną różą... a ja taka sroczka jestem i jak coś ślicznego widzę u kogoś, to nagle zachciewa mi się :lol:
Piękna róża!!! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
x-ja-a

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Z zachwytem patrzę na pąki na Twoim Wedding Piano. Moje młodziutkie miało dwa kwiaty, a potem przyszła wichura i połamała biedaczka. Teraz się rozkrzewił i ma sporo pąków, ale gdzie mu do Twojego. Mam nadzieję też oglądać takie widoki za jakiś czas.
Twoja Mary Rose jaka grzeczna i jaka zapączkowana! Moja wystrzeliła w górę tak, że górnych kwiatów nie zobaczę, bo pąki chowają się w gałęziach sosny żółtej, przy której ta wariatka rośnie. Mocno ją tniesz wiosną, że taka zgrabna?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Małgosiu - Dauble Delight każdego roku łapie mączniaka, ale dopiero pod koniec sezonu, więc można jej to wybaczyć :wink: Ja ją uwielbiam, zachwyca każdego , kto widzi te cudne kwiaty. Na 4 krzaczki dwa pięknie się rozrosły się, pozostałe dwa - trochę mniej, te były kiedyś przesadzane. Teraz, jak większość innych róż zaczęła powtarzać kwitnienie. Stockholm ma również ładny kwiat, niestety u mnie nietrwały. Nie udaje mi się formować krzewu, muszę sprawdzić opinie innych na jej temat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marzenko - Miło mi Cię gościć i zapraszam częściej do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Pobiegłam zobaczyć czy Burgund złapał już plamistość, na szczęście jest czysty, choć większość róż już jest skażona :( Burgund dostał w tym tygodniu podporę, może zacznie piąć się i nieco lepiej kwitnąć. Ta ubogość może wynikać z wszechogarniającego ją cienia. Dla odmiany wszystkie Goldenki rosną w pełnym słońcu. Ono zapewne przyspieszyło kolejne kwitnienie, ale tak szybko jak zakwitają, tak szybko przekwitają. Musiałabym cały czas je podlewać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Basiu - gdyby nie podpatrywanie na forum i ja nie miałabym żadnej róży. Dopiero tu zobaczyłam mnogość odmian i zakochałam się w nich. Lady of Shalott jest warta tego, by mieć ją u siebie. Poleciłabym Ci też inną, równie śliczną - To Rosmery Harknes, to już jej drugie kwitnienie w tym roku, mimo że sama jest młodziutka ( mam ją drugi rok, w ubiegłym kwitła słabo i krótko, w tym wprost przeciwnie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jagno - chyba mam dobrą ziemię do Piano, bo i czerwona jest potężnym krzaczyskiem doskonale kwitnącym i białe Piano zanosi się na fajny kwiat. Zważywszy, że jest młodzikiem, kwitnienie jak widzisz zapowiada się świetnie. Z kolei Mary Rose to mój terminator. Mimo że troszkę choruje, to jej kwitnienie jest najobfitsze ( podobnie jak u Abrahama) ze wszystkich. Tnę ją wiosną na ok 50 - 60 cm. Chciałam uciąć mniej, ale przymrozki wiosenne zrobiły swoje. Po pierwszym kwitnieniu szukałam w jej gąszczach piątego liścia i ciachałam do upadłego. Pamiętaj jednak, że pokazuję zazwyczaj 3 lub 4 krzewy swojej Mary.
Teraz zachwycam się Open Arms, nareszcie zrobiła się duża, też zaczyna drugie kwitnienie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz prośba o rozpoznanie róży, którą już wcześniej przedstawiałam jako Capitoll Hill. Ale skoro nigdzie nie ma opisanej tej róży, to znaczy, że ma inne imię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x-ja-a

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

ewka36jj pisze:
(...) Po pierwszym kwitnieniu szukałam w jej gąszczach piątego liścia i ciachałam do upadłego. (...)
Ach, ten "piąty liść", skąd ja to znam! :;230 Moja Mary ma już kilka lat i właśnie zaraz będzie kwitła, chociaż w jej przypadku nie szukałam piątego liścia, więc ona robi co chce i może tu jest pies pogrzebany. Twoje Maryśki ślicznie zgrabniutkie takie, chciałabym, żeby i moja tak wyglądała a nie strzelała pędami w kosmos.
Twoja NN - Capitol Hill - przepiękna! Mnie kojarzy się z Lacre, tyle, że Twoja ma chyba więcej różu. Mam nadzieję, że uda się ją zidentyfikować, bo sama bym ją chętnie capnęła... ;:167
Open Arms robi wrażenie, szczególnie jak widzi się cały krzew - faktycznie jak rozpostarte ramiona, pełne motyli... Pięknie wygląda.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ładna ta napakowana różyczka trochę podobna do Myriam tylko ,ze ona ma cudowny zapach. Cudnie kwitną Twoje różyczki moje tak obficie nie szaleją ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Mnie natomiast przypomina Aphrodite :)
Pozdrawiam Marzena
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”