Florą malowane 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Florą malowane 2

Post »

Alicjo ;:196 nie mam Alchymista i jak widzę go kwitnącego, to mam ochotę mieć go w ogrodzie.
Ślicznie u Ciebie rośnie.
Nawet byłam zdziwiona, bo w pierwszej chwili pomyślałam, że to Abraham Darby i pomyślałam, że nam się
klimaty rozjechały. :;230
:wit
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Obrazek

Krysiu Jak się cieszę, że już jesteś. Obejrzałam już Twoje piwonie ;:215 i zamek z różanecznikami.
Alchymista kupiłam rok temu. Żegna mnie i wita, gdyż rośnie na najbardziej wyeksponowanym narożniku.

Obrazek

Abraham Darby też był na zdjęciu nad Alchymistem. U mnie już kwitnie, u Ciebie jeszcze nie? Mam go w bardzo słonecznym miejscu może dlatego Twojego wyprzedził.

Iza Też wypadło mi kilka roślin (najbardziej brak mi będzie trytom, z którym kojarzył mi się mój czerwcowo-lipcowy ogród), ale akurat maki przetrwały, wszak to wschodnie, pochodzące z Kaukazu, to nie powinny się naszej zimy nie bać. Sadzonek przy nich nie bywa, jak coś się pojawi to będę pamiętać.
Obecnie w centrum ogrodu kwitnie kolkwicja.
Obrazek

Obrazek

Justynko Dziękuję za wizytę. Podziwiałam Twoje różyczki, szczególnie Bonita Renaissance, gdyż moja sadzona w ubiegłym roku jeszcze nie kwitnie i bardzo jestem jej ciekawa. U Ciebie giną orliki, a u mnie powojniki. Widocznie mamy inny odczyn gleby.
W podobnym, do Twojego powojnika, kolorze mam na wale bodziszki wspaniałe.

Obrazek

No i powrócę do tematu ptasiego, gdyż tylko on powoduje nijakie ożywienie wśród cichych gości. W tym roku w naszym ogrodzie uwiły sobie gniazdka w kilku iglakach makolągwy.

Obrazek

W pobliżu w sosenkach za płotem 2 pary raniuszków, przez mojego M. zwane "lodami na patyku" i gile.


Obrazek

Obrazek

Nasz ogród, ku niezadowoleniu powyższych upodobała sobie także para drapieżnych gąsiorków (samca ochrzciłam Zorro).


Obrazek

Odnalazłszy ich "spiżarnie" na czubku mojego płotu, zrozumiałam zdenerwowanie makolągw i raniuszków, gdy gąsiorek jest w pobliżu.

Obrazek

Jak taki mały ptak upolował, uniósł i nabił na drut mysz. Prawdziwy ZORRO.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42133
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu mały horrorek u Ciebie w wątku ;:306 ale cóż natura! w końcu to jak nasz kotlet schabowy na talerzu ;:306
Piękne ptaszki ;:167 dziękuję fotografowi!
Widzę u Ciebie kolkwicje, a w niewielu ogrodach gości. To przepiękny krzew, a kwiatuszki jak małe storczyki :D
Miłego weekendu! :wit
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Jesteś Marysiu NIEZWYKŁA, mimo nawału emocji z powodu wczorajszego u Ciebie zjazdu ogrodniczek, zajrzałaś i do mnie ;:196
W pięknej okolicy mieszkasz, zdradziłaś miejscowość to zajrzałam do map.
? propos horroru, to tylko dzięki zamiłowaniom ornitologicznym męża wiedziałam o co chodzi. Opowiadał on kiedyś wyczytaną historię pani która po wycięciu w ogródku jakiegoś krzewu z kolcami, na swoim płocie zobaczyła rządek ponadziewanych myszy i...
Zadzwoniła do policji, że atakują ją sataniści. A to tylko gąsiorek, który stracił kolce z krzewu przeniósł swoją spiżarnie.
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Florą malowane 2

Post »

Piękne Twoje widoczki na ogród, no i przy okazji można się czegoś nauczyć o ptakach :)

-- 18 cze 2016, o 10:28 --

Piękne Twoje widoczki na ogród, no i przy okazji można się czegoś nauczyć o ptakach :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42133
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Florą malowane 2

Post »

Alicjo świetna opowieść :D Ja mam ogromne świerki posadzone przez poprzedników i ciągle się na nie zżymam, ale jak przechodząc przez ogród słyszę ten rejwach ptaków to macham na moje upodobania ręką. Gdybym je wycięła zrobiłabym wielką szkodę dla ptactwa, a tyle ich mam w ogrodzie :D
Jak nie zareagować na takie ciekawe zdjęcia, nie potrafiłam :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Florą malowane 2

Post »

Alicjo, ależ ciekawych rzeczy można się tu u Ciebie podowiadywać ;:oj
Do tego uraczyłaś pięknymi zdjęciami i fauny i flory ;:215
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Florą malowane 2

Post »

Ups, myszy kruszeją na słonecznym grilu ;:202

Bardzo podoba mi się twoje połączenie na rabacie bodziszka i bergenii. Już wiem czego brakuje obok moich bodziszków ;:333 Mocny akcent liści. Będzie uzupełnianie nasadzeń ;:65
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu, zajrzałam i wreszcie do Ciebie, choć wciąż brakuje mi czasu, staram się nadrobić wszelkie zaległości, bardzo miło spędziłam te chwile w Twoim cudownym ogrodzie, gdzie uderzyła mnie soczysta zieleń trawy (ja chyba nigdy się takiej nie doczekam) ;:223. Susan cudownie zakwitła, ma nadzieję, że i moja reanimowana, pokaże kiedyś swój urok, przesadzona, bo marniała, nabrała wreszcie wigoru, nie poddaje się, więc jest szansa. Pełny bodziszek cudowny, a różaneczniki ekstra, szczególnie wpadł mi w oko Cunningham's white, kolkwicja też pokazała na co ją stać, podziwiałam również Twoje orliki, powiedz mi czy to taka niska odmiana, czy też zdjęcia tak zrobione, bo moje to niestety wysokie giganty, no i zdjęcia ptaszków bezcenne ;:108
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Zacznę od zdjęcia na którym widać przejaw mojej pierwotnej myśli, która przyświecała mi, gdy zakładałam ogród: "jak najwięcej kolorowych plam stworzonych przez liście". Dlatego u mnie dużo krzewów o bordowych, żółtych i pstrokatych liściach.

Obrazek

Oglądając zdjęcia z poprzedniego mojego postu, zauważam znaczną zmianę kolorystyki. Na wale, niebieskie fioletowe kolory bodziszka wspaniałego zastąpiła żółć tojeści kropkowanej, która zdecydowanie się w tym roku rozrosła, zagarniając miejsca bordowej pysznogłówki, której po tegorocznej zimie zdecydowanie będzie mniej.

Obrazek

Żółcą się też liliowce stella de oro, które posadziłam z dwóch stron schodów na taras (podpatrzone w Żelazowej Woli)
.
Obrazek

Za nim rozkwitła najwcześniejsza u mnie lilia Spring Pink

Obrazek

Centralne, przykuwające uwagę, miejsce kolkwicji chińskiej przejęła róża Alexander MacKenzie
.
Takich róż mi trzeba! To jest format, który nie ginie przy wielkiej ścianie lasu. Róża pięknie przezimowała. Mimo młodego wieku jest już spora, rozglądam się dla niej za jakąś pergolą.

Obrazek

U jej stóp obsypana kwieciem róża Leonardo da Vinci

Obrazek

Lipcowy ogród zawsze kojarzył mi się z pomarańczowymi trytomami, które ładnie u mnie się rozrastały i kwitły. Aż do tej dziwnej zimy. Teraz cieszą przede wszystkim róże. Na pergoli romantyczna New Dawn

Obrazek

W ciepłym kolorze rozkwitła róża Leander, którą zadedykuję moim miłym gościom.

Obrazek

Obrazek

justyna_gl, sweetdaisy Dziękuję za miłe słowa.

Maska O to,to w moim buszu, też ptaki moją swobodę, od czasu do czasu wchodząc między krzaczki i wyrywając chwasty po kolona, natknę się na wyfruwającą z gniazda przestraszoną samicę.

Aprilku A mnie ta bergenia do końca nie przekonuje, jest olbrzymia, kwiaty ma pochowane pod liśćmi. No, ale na wale już bardzo mało interweniuję. Niech sobie rosną tam rośliny jak chcą.

ilona2715 Zieleni za sprawą ściany lasu i dość przestronnych trawników mi nie brakuję. Natomiast marzą mi się Twoje piękne kolorowe rabaty? Orliki na szczęście zaczynają mi się siać w różnych miejscach. Mam różne odmiany od prawie 2 metrowych gigantów do 10 cm miniaturowych kwitnących przy samej ziemi. Wielkość zależy też od roku, w poprzednim sezonie Nora barlow była mizerna, no ale w tym roku pokazała to, na co czekałam po obejrzeniu jej na stronie tytułowej Katalogu roślin.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu, przepiękny masz cały ogród ;:138 ale róże najbardziej przyciągają mój wzrok. Alexander u Ciebie jest o wiele ładniejszy niż na zdjęciach katalogowych, które oglądałam. Leander bardzo fotogeniczny.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Florą malowane 2

Post »

Dobry wieczór Alicjo :wit

Ileż to można się u Ciebie dowiedzieć o zwyczajach, rodzajach i gatunkach ptactwa!
To fascynująca wiedza. Ja niewiele o nich wiem, postrzegam ptaki głównie poprzez dźwięki, odgłosy i "ptasią muzykę".
Dobrze, że wreszcie masz czas, aby cieszyć się swoim pięknym ogrodem.
Jak się sprawuje u Ciebie moja wielka miłość ;:167 Astrid Graffin? Wyobraź sobie, że u mnie po zimie poszła na szrot ;:222 .
Myślę już o zakupie następnej.
Pozdrawiam, życzę wspaniałych wakacji!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42133
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Florą malowane 2

Post »

Alicjo bardzo mnie ucieszyły Twoje słowa o róży Alexander MacKenzie, bo to moja ulubiona róża. Nie trzeba jej okrywać, wspaniale kwitnie, nie gubi płatków, a jej kolor jest taki energetyczny :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”