Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Problem w tym, ze tych modeli jest sporo, są podzielone na typ, na długość rączki.
Chciałbym model z tym bajerem PowerGear.
Oczywiście problem polega również na doborze.
Według opisu wygląda to tak:

nożycowy, kowadełkowy i hook.
Sekatory nożycowe odpowiednie są do cięcia świeżych gałęzi,
kowadełkowe przeznaczone są do cięcia suchych i twardych gałęzi,
a hook są idealne do precyzyjnego cięcia

problem w tym, że w naszej rzeczywistości nikt nie kupi 2 sekatorów po 150-200zł sztuka. Więc pasuje jakiś wariant w mirę uniwersalny.
Sekator będzie wykorzystywany do przycięcia odrostów drzew, zbędnych konarów, do wycinania odrostów leszczyny.
Tak więc mam dylemat jaki wariant wybrać, żeby też nie zniszczyć sekatora.
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Zakupiłem sekator nożycowy Fiskars L94 rozmiar M. L jest dla mnie za duży. Przetestowałem go tnąc dość grube gałęzie 3-3,5cm, maksymalnie można ciąć 5cm ale wydaje mi się to już przesadą. Obłęd, naprawdę wart zakupu. Tnie niesamowicie, nie szarpie, można dokupić wymienne ostrze za około 40zł, jest lekki. Za sekator zapłaciłem 182zł(darmowe koszty dostawy), piszę o tym gdyż widziałem taki sam w centrum handlowym za około 230zł. Chciałem model z mechanizmem przekładniowym co powoduje, ze wymaga mniej siły przy cięciu i faktycznie to działa.
Piszę to dla osób, które szukają sekatora i mają, tak jak ja miałem, dylematy co kupić.
Do tej pory używałem sekatorów stosunkowo tanich i była to męczarnia zarówno dla mnie jak i dla drzew gdyż cięcia nie były równe.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Jak dojdziesz do wprawy to będziesz ciął dużo, dużo grubsze aż będzie trzeszczeć ;:215 :D
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja kupiłam Felko13. I to jest sekator ;:333
Kasia
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Cześć

Poszukuję solidnego sekatora i zaciekawiła mnie ta konstrukcja, ale że niekoniecznie to co super wygląda na filmiku jest wygodne w użytkowaniu, szukam kogoś kto ma/miał i może podzielić się opinią.
Chodzi o Sekator kowadełkowy Fiskars PowerStep

Link do sklepu zamieniłam na nazwę.
Można sobie wpisać nazwę w Google nie czyniąc z forum przeterminowującej się linkowni /Adm.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7511
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

"Fiskars 15 Inch PowerGear Super Pruner/Lopper (7972)
by Fiskars "
W ub. roku jesienią do wycinania malin kupiłam właśnie taki, dwuręczny, ale z rączkami o połowę krótszymi od tradycyjnego dwuręcznego, niesamowicie lekki, świetnie się nim pracuje. Gdyby ktoś go spotkał- naprawdę polecam,
Pozdrawiam! Gienia.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Szkoda moderatorze że nie zostawiłeś nr produktu bo powerstep widzę i jedno i dwuręczne.
No to uściślę że interesuje mnie model jednoręczny, automatycznie ustawiający liczbę kroków cięcia w zależności od grubości gałęzi.
dolores10
50p
50p
Posty: 52
Od: 11 wrz 2014, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Doradźcie, który sekator będzie lepszy- wygodniejszy?

Fiskars Sekator nożycowy dźwigniowy 9634
FISKARS NOŻYCOWY SMARTFIT (111610)
FISKARS P90 111960

czy może coś z obrotową rączką?
Dłoń mam raczej mniejszą roz. M

Jak się spisują sekatory z obrotowymi rączkami?
Nigdy takowego ustrojstwa nie miałam w dłoni więc nie wiem czego się spodziewać? Czy przez to nie są mniej stabilne w dłoni?


pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Jak dla mnie zwykłą ogrodniczkę pierwszy jest nie zawodny, mam go prawie 20 lat bez jakich kolwiek napraw i zawsze w torebce jeśli w ogrodzie mi nie potrzebny. Dobry nawet do ,,rozpracowania" drobiu :D
Drugi jest podobny do tego którego pokazałam na poprzedniej stronie. Ja nie mogę nim długo podcinać bo ,,kanciki" na brzegach powodują u mnie pęcherze. Trochę się zacina suwak jak coś pod niego wejdzie. Praktycznie po roku korzystania muszę go już wyregulować bo robi się szczelina pomiędzy nożami.
Trzeci - tego typu wybitnie nie lubię z powodu sprężynki. Jak się nie zacina to wyrobiona wypada. Trzeba dbać aby nie zardzewiała.
Takie moje odczucia :D
czekinson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2016, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Czy orientuje sie ktos jaka jest roznice miedzy recznymi sekatorami fiskars P26 111260 oraz P90 111960 ? Chodzi mi glownie o ostrze czyli czy roznia sie jeśli chodzi o wytrzymalosc i ostrosc? Sektor bylby wykorzystywany w kwiaciarni wiec najczesciej bylby wykorzystywany do ciecia róż, a z tych twardszych galazek to np. czasami pistacja albo jodła.
Jest sens doplacac ponad 100% do tego drozszego P90?
Zmoderowano. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem naszego forum.Jest tutaj
Krytyka naszego forum przy jednoczesnym łamaniu wielu zasad tu panujących jest co najmniej nie na miejscu. /Adm.
czekinson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2016, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dobra nabylem ten tanszy P26 za 37zl i nie polecam. Straszne badziewie. Do kwiaciarni nie nadaje sie, poniewaz sa problemy z cieciem delikatnych lodyg jak np. roz czy margarytek (sekator nie tnie "skory" i efekt jest taki, ze lodyga po przycieciu wisi na "wloskach"). Z twardszymi rzeczami typu np. pistacja nie ma problemu, ale do tego rowniez bardzo dobrze nadaja sie stare kilkuletnie sekatory...
Jednym slowem zenada. A i zapomnialbym, sruba byla niedokrecona przez co ostrza lataly na boki. Bez komentarza...
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Co prawda wątek dawno nie odświeżany, ale zapytam. Jaki sekator dwuręczny wybrać? Mam na oku fiskars L72 i singlestep L39.
Potrzebuję czegoś do przycinania drzewek i krzewów owocowych w ogrodzie.
ogrodowo
Zapraszam :-)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7511
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja mam taki, kupiłam w ub. roku i bardzo sobie go chwale , jest bardzo lekki, ma krótsze raczki od innych dwuręcznych , dla mnie idealny :
Sekator dźwigniowy kowadełkowy (S)

Nie wiem ile kosztuje w Polsce, ale tutaj nie jest drogi.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”