Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Fiu fiu ale hosty. Ja mam aż 3 ;:306 może uda mi się powiększyć kolekcję a jeśli chodzi o tego wirusa to muszę doczytać bo nawet nie wiem jak rozpoznać ewentualne objawy. A szczawiki jakie cudne, ja nigdy nie miałam.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

W donicach miałam i w donicach zginęły, chyba się zasuszyły ;:108 , Miłko co to za krzew z żółtymi, pojedynczymi kwiatami i listkami biało zielonymi?
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko, ta szałwia to Evelina.
Widziałam taką u Margo.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, ja nic nie rozumiem. O czym tu dziewczyny piszą? Piękne hosty i piękne hosty, a ja widzę tylko jedno zdjęcie jednej hosty na początku :?:
W wiaderku zauważyłam hortensję ogrodową. Ja też próbuję z ogrodówkami od tego roku. Co ze swoją zrobisz na zimę?
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka a to co tak pięknie na żółto kwitnie, co to jest? ;:131 .
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dorotko! To złotlin picta. Fakt - jest malowniczy! ;:173

Wandziu! Kilka host jeszcze wrzuciłam w poprzednim, ledwie co zamkniętym wątku. A że dziewczyny obejrzały i chciały napisać - napisały już tu! :wink:
Hortensję zaraz zasadzę do gruntu. Bywają delikatne, ale ja mam hortensje ogrodowe w gruncie od wielu lat i nic im nie jest. Gorsza od mrozu jest susza i ona mi jedną w zeszłym roku podczas moich wakacji wykończyła. ;:223

Aniu! Całkiem możliwe! Musze jeszcze zapytać Gosi, ona na pewno będzie wiedzieć! dziękuję! ;:196

Iwonko! Ale jak Ci się zasuszyły? Ja na zimę z donic wyciągam i luzem kładę do kartonika. Przechowuje z mieczykami i daliami. Wiosną wyciągam i sadzę. To złotlin picta :D

Kasiu! Hosty są fajne i bezproblemowe i takie do kolekcjonowania, ale trzeba mieć nieco miejsca w cieniu, ja mam nadmiar więc sadzę :) Dziękuję w imieniu szczawików! ;:196

Dziś parno, niczego nie robię! jutro święto i tradycyjnie będzie padało ;:306 Przynajmniej podleje! Jak podleje, to musze posadzić wszystko z donic prezentowych i nie tylko. Mam z dwie setki cynii i aksamitek. W zeszłym roku było mizernie, ale w tym się postarałam. Jestem ciekawa, gdzie to powsadzam ;:306
Nie mam świeżych zdjęć, muszę dziś porobić ;:131
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

No właśnie nie wiem, niestety ;:185 łady ten złotolin, on jest pojedyncze płatki?
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

I ja jestem w nowym wątku.Lubię oglądać zdjęcia i czekam z niecierpliwością na dalie.Skusiłam się na 20 ma być Akita zobaczymy.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Iwonko! Tak on ma pojedyncze płatki, w tym jego uroda! ;:173

Marzenko! Witaj w tym wątku! :wit Ja też czekam na dalie swoje i cudze też, zawsze jestem ciekawa, co komu kwitnie! :tan

Dziś świętuję, ale w pewnym momencie nie wytrzymałam i ...puściłam węża i trochę popieliłam. No i pochodziłam wśród dalii, host i róż. Wiecie jak jest: pańskie oko konia tuczy! ;:306 Coraz więcej róż w nabrzmiałych pąkach, coraz więcej dalii na wierzchu (lwia większość, pozostało kilka maruderów). Jedną dalię kilka dni temu odkopałam, bo się niepokoiłam, zcy wyrośnie. Potem stwierdziłam, ze wszystko ok i zakopałam z powrotem. Wzruszoną ziemią zainteresował się kocurek z sąsiedztwa. Wykasztanił się tam i wykopał dalię na zewnątrz. Trochę się zdziwiłam jak to zobaczyłam. :evil:
Rododendrony przekwitają, bo jst sucho i ciepło. Gdyby było chłodniej i "mokrzej", to by jeszcze wytrwały. Sierota zabiedzona puściła mnóstwo liści i ma jeszcze wiele pąków liściowych. Chodze do niego codziennie i wspieram słowem. Rodek od Sylwii też wypuścił mnóstwo liści i ma się dobrze. Mam nadzieję, że się ładnie zagęści i zakwitnie w przyszłym roku.
Jutro planuję dużo krzataniny, bo wzięłam sobie wolne :tan

Na dziś:

Mary Rose
Obrazek

Louise Odier
Obrazek

Therese Bugnet
Obrazek

Variegara di Bologna
Obrazek

Hosta Stiletto (od Krysi ;:196 )
Obrazek

Kwitnie Irys od Jacka
Obrazek

Othello
Obrazek

Margarytki
Obrazek

Hosta Thunder Bold
Obrazek

Hosta Sweet and Sour
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłeczko droga otóż ja dzisiaj milion aksamitek, cynii,astrów i kosmosów wetknęłam w grunt. Wiem co czujesz przed..... Ale da się. Powiadam da się :D
U mnie sucho, więc latam z wężem i konewką. No przynajmniej zgubię kalorie po pysznej pizzy :lol:
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Moje dalie też już na wierzchu ;:138
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka przybiegłam szybciutko na nowości ;:65 Moc różanych pąkosów i pierwsze kwiaty ;:303
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka a ja przybiegłam po obiecany wczorajszy deszcz...mówiłaś, że będzie padać bo to Boże Ciało i nic u mnie nadal posucha i też tak jak Ty ;:65 ;:65 z wężem i konewkami.
Ale Ty precyzyjna kobieto, że dalie wszystkie znasz to wiezdiałam ale, że hosty podobnie to się dowiaduję, ja pogubiłam znaczniki może u Ciebie będę identyfikacji dokonywać ;:306

pozdrawiam z suchej Wielkopolski
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”