Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Sezon różany rozpoczęty czy mi się wydaje .Daysy masz już mnóstwo różanych kwiatów ale mnie szczególnie podoba się Grace .Kiedyś o niej marzyłam ,żeby mieć ją u siebie lecz dalej jej nie mam .Teraz to już całkowicie miejsca brak .Słabe wiosenne cięcie do bani po kwitnieniu muszę je mocniej ściąć, bo mam buszowato i jedna pnąca łączy się z drugą i powstał kocioł :;230 .Fresja to cudna róża o zapachu frezji i zdrowiuteńka ;:63 dla różyczek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
x-al-ia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Myślę, że można wybaczyć orlikom przemijanie, jeśli zastąpią je piwonie i róże.
Wśród bratków moim faworytem są te liliowe, które najobficiej prezentują się w ostatniej doniczkowej kompozycji. :wink:
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy, pięknie kwitną u Ciebie wiosenne kwiaty. Tak mi się spodobał floks kanadyjski, którym czarujecie w wielu wątkach, że kupiłam przy pierwszej okazji. Patrząc na Twoje kwiaty na różach, trochę żałuję, że wystawiłam moje z tunelu tak szybko. Dopiero pierwszy pączek pęka (Gospel, albo Ascot), a jako, że zimne noce, to jeszcze trochę przyjdzie mi poczekać. Tymczasem podziwiam u Ciebie, szczególnie cudną angielkę i dorodne orliki.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

To różowe serce to piwonia? Śliczne ;:167 A moje orliki rosną, kwitną, ale się nie rozsiewają. Mam tyle kępek ile sadziłam. Myślę, że to może dlatego, że rosną w półcieniu/cieniu a jednak trochę słońca potrzebują. Twoje rosną na słoneczku? Ciekawa ta Variegata, poczytałam sobie o niej i wygląda na to, że będziesz miała niezły spektakl jak urośnie i zakwitnie tym najsilniejszym rzutem :shock:
Kocury piękne, srebrne maskoty, pięknie się komponują... ze wszystkim ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

JAKUCH pisze:Sezon różany rozpoczęty czy mi się wydaje .Daysy masz już mnóstwo różanych kwiatów ale mnie szczególnie podoba się Grace .Kiedyś o niej marzyłam ,żeby mieć ją u siebie lecz dalej jej nie mam .Teraz to już całkowicie miejsca brak .Słabe wiosenne cięcie do bani po kwitnieniu muszę je mocniej ściąć, bo mam buszowato i jedna pnąca łączy się z drugą i powstał kocioł :;230 .Fresja to cudna róża o zapachu frezji i zdrowiuteńka ;:63 dla różyczek


Jadziu nie ma co przesadzać, kwitną tylko te, które stały w doniczkach pod folią. Cieszę się, że chwalisz Fresię. Miałam nn-kę żółtą wielkokwiatową, stara róża i po przesadzeniu niestety skończyła swój żywot. Nie wiem dlaczego, ale ubzdurałam sobie, że tam pasuję właśnie żółta róża i jak nadarzyła się okazja, to kupiłam Fresię. Na razie wszystkie nadal stoją w doniczkach, bo bałam się, że będą przymrozki. Teraz mam nadzieję już wsadzić je na rabaty.
Czekam jeszcze na kwiaty 2-ch angielek, aby móc je zidentyfikować. Ciemna ma już pąki, teraz tylko zobaczymy, czy trzecia też będzie zgodna z etykietą.
Bardzo ucieszyłam się, kiedy moje podejrzenia się potwierdziły co do Grace, bo była na mojej liście chciejstw, zresztą jak większość angielek. Na razie mogę tylko powiedzieć, że ładnie się rozkrzewiła ale jak to bywa u angielek, gałązki ma wiotkie i musiałam je podwiązać, żeby nie wyglądała jak rozjechana żaba.
Jadziu ja też stwierdziłam, że nie ma co oszczędzać, róże trzeba wiosną ciąć mocno, wypuszczają wtedy silne pędy i jest na czym oko zawiesić.
Nie wiem jak sprawdzi się takie cięcie na Jubilee Celebration i W.Catchedral, ale nie kogłam patrzeć na te cieniutkie gałązki, i chociaż nie ucierpiały za mocno, to ciachnęłam bardzo niziutko. Mam nadzieję, że się opłacało, ale to okaże się w sezonie.
Powiedz mi kochana jak tniesz dr Jamaina, u mnie wyrósł ładnie, pędy ma sztywne, nie pokłada się w przeciwieństwie do Variegaty, która postanowiła się zupełnie położyć :wink:

Alegoria
masz racje one bardzo ładnie wyglądają, niestety jak kupuje się kwiaty w pąkach, to jest zupełna loteria na co trafisz. W tym przypadku część była rozwinięta, pozostałe niby miały te same etykiety, ale później okazało się, że chyba rozmieszczono je przypadkowo, na chybił trafił ;:224

Aniu w ubiegłym roku kupiłam dwie małe sadzoneczki, a wiosną tego roku to już prawdziwe kępy. . Swoje róże długo trzymałam pod folią, bo bałam się przymrozków, które u nas dość długo wiosną się utrzymywały. Później jak już zrobiło się ciepło, wystawiłam do ogrodu, ale zaraz na drugi dzień znowu zrobiło się zimno i przyhamowało kwitnienie pozostałych róż, bo te które kwitły mają nadal pąki.Na szczęście noce już bez przymrozków, więc nie muszę biegać z doniczkami pod tunel i z powrotem do ogrodu.
Już niedługo będziemy podziwiać róże u Ciebie, jeszcze tylko chwilka ;:108

Jagna, tak, to piwonia drzewiasta z jednym pączuszkiem. Przyznam się, że liczyłam na więcej. Kupiłam ją w zeszłym roku i też zakwitła tylko jednym kwiatem, liczyłam, że jak pójdzie do ziemi, zakwitnie chociaż kilkoma kwiatami, ale mówi się trudno i czeka się dalej ;:108
Orliki rozsiewają się same, rosną w półcieniu, bliziutko drzewa. Nie przycinam orlików po kwitnieniu, więc same się rozsiewają. Swoje mam też z siewu, moja synowa kupiła orliki dubeltowe i jej też się nie rozsiewają, a moich jest pełno wszędzie i w różnych kolorkach.
Tak naprawdę co roku z siewek pokazują się nowe kolory, w tym, dojrzałam nawet białego ;:173
Też jestem bardzo jej ciekawa, różne opinie czytałam o Variegate, ale jak zwykle mam nadzieję, że moja będzie ponad wszystkie złe ;:333 . Zapączkowana jest nieźle, więc czekam z niecierpliwością.
Koty najlepiej prezentują się ze mną ;:306 , wówczas najlepiej widać ich urodę :;230
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Orliki masz piękne, w moim ulubionym lawendowym kolorze ;:167 Ja mam ciemny fiolet i majtkowe :;230 Dostałam od Neny niebieskie ale nie widzę czy się przyjęły. Może chociaż się rozsiały. No i wysiewałam niebieskie...ale to na razie wypierdki ;:306 ciekawe czy zakwitną do jesieni ;:224

Futra masz piękne zazdroszczę, nie to żeby moje były brzydkie ale....jak z kwiatami....powiększyłabym kolekcję ;:215 jeden ma nosek brązowy, drugi biały. Który - który?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

April w tym roku też dokupiłam sobie ciemnych orlików Blue i Black Barlow, ale chyba nic z nich nie będzie, bo nie powschodziły. Już drugi raz je kupuję, ale jak do tej pory ani jednego nie mam. Te, które rosną są z siewu, kupiłam kilka lat temu nasiona i wysiałam, teraz rozsiewają się wszędzie i coraz to nowe kolory się pokazują. Mogę się z Tobą podzielić siewkami, jeśli chcesz, ale nie gwarantuję koloru.
Na pierwszym zdjęciu jest Gaspar a na drugim Daysy/rudy nosek/ :D to śpiąca królewna, trudno ją złapać z otwartymi oczami, szkoda bo ma takie piękne chabrowe ;:224 . Czasem zastanawiam się, czy przypadkiem nie ma jakiejś wady wzroku.
Twoje futrzaki też śliczniutkie i też parka, moje są wysterylizowane, więc małych nie będzie. Ja też tak mam, wszystkie mi się podobają, no może najmniej sfinksy ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy ja mojego Doktorka w ogóle nie tnę chyba ,że korygująco .Jak wiesz puściłam go na pergolę i sukcesywnie młode pędy przyginam,owijam wtedy jest to łatwiej .Im niżej cięłam na 1 oczko ,żeby i na kratkach od dołu były kwiaty.W tym roku ma ich mnóstwo, a druga różą którą puściłam na pergolę od strony Doktorka jest kwitnąca raz Parnik Liptov Elżbietka też powoli sie wspina tylko ,że z drugiej strony
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Jadziu z tego co napisałaś, wnioskuję, że można go ciąć, bez obawy o kwitnienie. Mój to młodziak, ale już wyższy ode mnie ;:224
Teraz muszę pomyśleć o podporze dla nich ;:131

A teraz kilka fotek

Tegoroczna Louis Odier na razie w doniczce, czeka na miejscówkę

Obrazek

Variegata i Bologne

Obrazek

Souvenir du dr Jamain

Obrazek

Bobby James ma dziwnie jasne liście

Obrazek

Między innymi Winchester Cathedral, po mocnym przycięciu, zbudował bardzo ładne krzaczki

Obrazek

Comte de Chambord

Obrazek

Grace ;:167

Obrazek

Obrazek

Fresia

Obrazek

I takie tam inne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Miłych snów :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Po takich zdjęciach sny na pewno będą równie piękne. ;:196
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy patrząc dzisiaj na fotkę Twojej Fresji to nie wiem czy to ona .Moja w pąku jest żółta, a taki kolor pąku i tak cudnie błyszczące liście ma Arthur Bell i Lichtkonigin Lucia obejrzyj obie róże.Brawo dla LO zakwitł wcześniej od mojej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Czyli znowu mam zagwozdkę :D

Jadziu chyba masz rację, Fresia ma troszkę inny kolor, przynajmniej na zdjęciach w necie

W takim razie wstawię kilka fotek w różnym stadium rozwoju i poproszę Was o rozpoznanie. Przejrzałam zdjęcia Artura i Lucii, przychylałabym się jednak do Artura, ale poproszę o pomoc fachowców :)

Pierwsze zdjęcie robione było 8.05.2016 a ostatnie 18.05.2016

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzew rośnie raczej szeroko, ma formę jakby wachlarza u dołu jest wąski, ale tworzy szeroką koronę, aktualnie ma może z 80-90 cm wysokości.

Dorotko mam nadzieję, że nie miałaś koszmarów ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy dla mnie to rasowy Arthur Bell :D
Swój przesadziłam wiosną ,więc późno zakwitnie.
U mnie na niektórych różach dopiero malutkie pączusie :? .Nie mam co pokazywać jeszcze.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”