Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6741
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

1 gram nasion takich jak sałata, endywia czy cykoria to prawie 600 sztuk. Powinno wystarczyć na więcej niż 1 doniczka. :D Rury i kształtki tunelowe można zakupić w firmie LEMAR z Rzeszowa (www. tunelefoliowe.pl). Mają bardzo ciekawą ofertę. Tylko trzeba to sobie wszystko dobrze zaplanować by się nie okazało, że zabrakło nam jakiegoś elementu.
ida74
---
Posty: 4356
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku polecam Ci Carycę f1 z papryk :!: :!: :!:
U mnie ma dożywocie .
Bardzo plenna odmiana ,soczysta ,grube ścianki .W gruncie i w folii na 6 Z PLUSEM 8-)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6741
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Nie kuś!!! ;:223 Z papryk zaplanowałem sobie uprawę Roberty F1, zostało mi troszeczkę nasion Robertiny a specjalnie zakupiłem jeszcze odmianę czereśniową Topgirl (chyba raczej Top Girl). Mam miejsce na najwyżej 20 papryk chyba, że czereśniowe będę uprawiał w donicach. Jak na razie w Lubartowie nie widziałem w żadnym z ogrodniczych by mieli nasiona PlantiCo a Caryca F1 jest chyba ich odmianą. Ale dzięki za rekomendację jeszcze to sobie przeanalizuję. Na razie kombinuję z buraczkami ćwikłowymi na botwinkę i z konstrukcją na tyczną fasolkę szparagową.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6741
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak na razie zimujące pory wyglądają przyzwoicie. Szczypiorek czosnkowy myśli już o wiośnie, podobnie mają się rozchodniki. Maluteńkie pigwowce skazane na zagładę może doczekają się rozsadzenia w tym roku.
ida74
---
Posty: 4356
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Miałam i Robertę i Robertinę ,ale Caryca wygrała .Jeżeli chcesz to Ci ją wyślę.
Czereśniową mam i warto ją posadzić w donicy(choć te podlewanie w upały :? ),by w razie mrozów przenieść krzaczki do foliaka ,coby jak najdłużej cieszyć się owocami .Można też ją przezimować .
U mnie ziemia w kuwetkach zażywa ciepłych kąpieli pod kaloryferami .Od jutra popełnię kolejne wysiewy czegoś ...
Papryki ostre namoczę ,bo słodkie wysieje w ostatnim tygodniu lutego .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6741
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

To ja poproszę o kilka nasionek Carycy F1. :D A jaką masz czereśniową? Ostra czy słodka i jak ją przygotować bo marzy mi się nadziewana serkiem. Jeżeli będę uprawiał w donicach to raczej pomyślę o jakimś nawadnianiu (kroplowe?, taśma?, mata podsiąkowa?). U mnie zamarznięta "Aura" czeka w samochodzie, chyba przeniosę ją do mieszkania.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6741
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Pomimo, że cebule moczyły się ponad dobę w ciepłej wodzie bardzo długo kiełkują. Uwzględniając, że dymka "szczypiorowa" jest w Lubartowie po 3zł/kg i sadzę je w zwykły piasek to i tak może być.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6741
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

U mnie rzeżucha jest wysiewana systematycznie co 5-7 dni. Rośnie w specjalnych pojemniczkach dla podkiełkowywania nasion (Vilmorin) ale dodatkowo na wierzch pojemniczka kładę warstwę waty i dopiero wysiewam nasionka, gdyż bez warstwy waty zdarzało mi się przesuszyć roślinki. Odwiedziłem dzisiaj piekarnię i okazuje się, że skorupek od jaj kurzych codziennie mogę mieć całe wiaderko. Trochę będę ich potrzebował pod funkie, sasanki i ciemierniki, część trafi pewnie pod pomidory a resztę pewnie spryzmuję. Przetestuję na ślimakach jak reagują na ściółkę ze skorupek.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Faktycznie, dużo nasion mam w tym 1 gr. Zasugerowałam sie nasionami na kiełki ;:306

Nawiązując do carycy. Mam podobną kształtem paprykę ale bardziej spłaszczoną. Owoce zbieram już pod koniec lipca. Macie pomysł co to może być za odmiana? U mnie się nazywa "od pani Marysi" ;:306

ps. Przemku strony sklepu Franchi Sementi system mi blokuje. Ponoć zawierają trojany. Mam dość mocno obwarowanego kompa i może stąd to ostrzeżenie się bierze. Tak dla przestrogi o tym wspominam.
Pozdrawiam Jola
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6741
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Wchodzę na stronę Franchi Sementi i mój system antywirusowy mówi mi, że sobie radzi. Na razie i tak nie mają nowej oferty. Co do Twojej papryki to nie wiem jaka to może być odmiana. Być może Iga (Polan) a może jakaś pomidorowa? Z pomidorowych miałem w ubiegłym roku Oleńkę. Właśnie przyniosłem z piwnicy zapomniany system nawadniania kroplowego Gardena. Jakoś nigdy nie miałem chęci by go zmontować ale w tym roku już mu nie dam leniuchować. Wystarczy na 20 doniczek z paprykami.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Z igą to strzał w 10. Trochę skłaniałam sie do Aleksander ( ze względu na gruby miąższ) ale kształtem bardziej igę przypomina. Dzięki :)

Całą działkę mam wyposażoną w system nawadniający. Tyle tylko, że nie my go kładliśmy i kompletnie nie wiemy jak lecą węże pod ziemią. Tzn trochę wiemy, szpadlem często w owe węże trafiamy. Ryć trawnik i wkopywać węże nam się nie chce.
Także brawo za znalezienie chęci do odkurzenia systemu nawadniajacego :D
Pozdrawiam Jola
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6741
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na działce coraz ciekawiej. Zaczynają pojawiać się drobnocebulowe. Tunel już przygotowany do dezynfekcji. Wczoraj wykopałem konwalie i oczyściłem z rozłogów podagrycznika. Chyba niedługo czeka mnie rozsadzanie bergeni.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Cebule już siejesz?
Pozdrawiam Jola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”