Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Tolinka i róże cz.II

Post »

Jeszcze za oknem zima,sypie śnieg ,jest lekki mróz...w kominku pali się ogień a ja popijam gorącą herbatkę ;:304
ale już coraz częściej spoglądam z tęsknotą za okno na mój ukochany ogród i śpiące w nim moje królewny...róże... moja miłość ;:167 ;:167 ;:167 To dobry czas...po świątecznej gonitwie i sylwestrowej zabawie można spokojnie usiąść i planować...uwielbiam to!! :D Ogród z roku na rok staje się coraz piękniejszy rośliny coraz bujniej kwitną i tworzą okazałe kępy,część z nich trzeba już odmładzać, część wymienić ,a na ich miejsce zaprosić nowe odmiany.Wraz z dojrzewaniem ogrodu ,dojrzewa ogrodniczka :lol: sporo mnie nauczył ten mój mały kawałek ziemi cierpliwości,pokory bardziej go słucham i mu ufam i można powiedzieć że chyba się wreszcie dogadujemy 8-) Róże....one dominują u mnie zdecydowanie i dlatego one są tematem mojego wątku.
Witam serdecznie wszystkich w moim nowym wątku i zapraszam na chwilkę relaksu do mojego ogrodu,ja ze swojej strony będę się starała jak najbardziej go Wam umilać ;:113

Na początek ławeczka moje ulubione miejsce na upalne dni to tutaj siedzę i piję kawkę,tu szybko jest cień i przyjemny chłód ,a wszystko dopełnia zapach róż ;:170

Obrazek

Kilka ogólnych widoków





Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję że części z Was przypomniałam troszkę mój ogród, a nowym gościom nakreśliłam mniej więcej jego wygląd i charakter...zapraszam wszystkich serdecznie ;:4
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, wspaniale spędziłam czas przed snem w Twoim ogrodzie. Oj, te różyczki. Zakochałam się w niektórych. Ja je nie rozróżniam. Jak typowa bab mogę wspomnieć tylko o kolorze ;:306 ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, zauważyłam Twój wpis u Majki i zaraz przybiegłam ;:65 Udało mi się wskoczyć na pudło :D Super, że otworzyłaś furtkę do swojego ogrodu ;:196
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko ;:196 zachwycam się ogrodem, który wydaje się być wielki :D
Masz super ścieżki, którymi wytyczyłaś rabaty.
Róże bajeczka.... ;:168
pokazjuj.... jeszcze ..... ;:65
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

I ja zwabiona zapachem róż przybiegłam,by się przywitać i przycupnąć na ławce jeśli można ;:224
Róże kocham równie mocno jak Ty,moim marzeniem jest dom otoczony pachnącymi odmianami ;:170

Pozdrawiam i czekam na więcej :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ja też z przyjemnością załapałam się na 1-szą stronę długo wyczekiwanego wątku. Powrót na forum oszołamiający ;:oj . Prawda, Twój ogród już dojrzały, róże w nim przecudne a na ławeczce można dostać zwrotu głowy od zapachu róż. Witaj kochana ;:196 ;:4 ;:1
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko, myślę, że wszyscy już spoglądamy z nadzieją za okno. Może i zima to ładna pora roku, tylko po kiego grzyba jest taka długa?
U Ciebie jak zwykle czyściutko i pięknie, miło popatrzeć i podpatrzeć. :D
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witam Was bardzo serdecznie ;:4
Otworzyłam furtkę do mojego ogrodu ,zapraszam na ławeczkę dzisiaj serwuję kawkę i herbatkę z syropem różanym ,a na dobry początek....
Alchymist ....róża pnąca lub wysoka parkowa ,posadziłam ją w 2012 roku jesienią w miejscu w którym ma niewiele słońca, chciałam tam dodać koloru bo bardzo ponury kącik,przerosła bardzo szybko rosnący przed nią modrzew pienny i rozłożyła swoje ramiona na świerku :lol: Zdjęcia z ubiegłego roku ,więc róża zalicza u mnie trzeci sezon i jest na co popatrzeć,gdyby wszystkie chciały tak rosnąć już miałabym niezły busz :lol:
To róża zupełnie bezproblemowa,nie kopczykuję ją i nie okrywam ,rośnie w miejscu zacisznym więc myślę że nie ma potrzeby,zdrowa ani jednej plamki ,mszycy czy innych robali,żal tylko że kwitnie raz w roku,ale za to swoją urodą powala na kolana...dosłownie ;:108 dla mnie jest jedną z najpiękniejszych róż w moim ogrodzie ;:167 kwiaty trzyma długo, zakwitając jest blado żółta kremowa ,a później to już cała gama nasyconej żółci,pomarańczu,łososiu,różu,a kończy w pastelach....jest cudna co tu dużo gadać zobaczcie...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, ten Alchymist to istne cudo ;:215 , a kwiaty ma ;:167
Czekamy na dalsze zdjęcia i opisy Twoich panienek ;:65
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Alchymist różany potwór w pięknej odsłonie ;:167
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

No, no - gdybyśmy były na FB, to patrząc na Alchmysta kliknęłabym : Lubię to ;:oj
Chyba właśnie Tolinko przekonałaś mnie do zakupu tej różyczki, zważywszy że szukam pnących, które obrosłyby moje iglaki, i te większe i te mniejsze. Masz jeszcze jakiś pomysł na takie zagospodarowanie?
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Piękny ogród, zdrowe i wspaniale kwitnące róże, Alchymist zachwyca kolorami i bujnym kwitnieniem.
Dobrze, że mogłam chociaż na chwilę wpaść do Twojego edenu.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko długo zastanawiałam się nad różą, która oparła by się na moich sosnach przy wejściu na posesję i chyba właśnie znalazłam ją u Ciebie, co prawda wolałabym aby kwitła cały sezon, ale jak dotąd żadna mnie nie przekonała, no chyba, że masz jeszcze jedną taką śliczną, ale powtarzającą kwitnienie ;:224 to przemyślę ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”