Zielone eriopusa

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Znając podejście ludzi w hotelach i restauracjach do roślin to też jej tego nie zrobię bo sam ją uratowałem przed wyrzuceniem z jednego gabinetu. Ciężki orzech do zgryzienia. Najważniejsze , że jakoś sobie radzi i to nawet całkiem dobrze :)
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zielone eriopusa

Post »

Fajne filodendrony :D.
Ale ogromny pączek ma stapelia :shock:. Czy te kwiaty jakoś pachną?
Pachira ma 3 metry??? Gdzie Ty ją trzymasz? Szkoda, że zdjęcia całej roślinki nie wrzuciłeś...
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zielone eriopusa

Post »

Paweł, a ja mam pytanie takie całkiem "z innej beczki" - powiedz mi, jakie podłoże stosujesz do stapeliaków? Wszystkie traktujesz tak samo, czy masz zmienne? Pytam, bo ja eksperymentuję trochę w tym roku - na razie jestem szalenie zadowolona, ale raczej kwiatów nie doczekam - ale poszukuję wszelkich informacji :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Ja mam tylko tą jedną stapelię ale kto wie czynie postaram się o nowe skoro jej się spodobało. Jak ją kupiłem to nie przesadzałem. Podłoże ma piaszczyste. Niestety nic więcej nie jestem wstanie powiedzieć. Kiedyś ją przesadzę zapewne ale to sie będe wtedy martwił.
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielone eriopusa

Post »

eriopus pisze: Niestety do palmiarni w Wałbrzychu nie oddam bo nie przeżyje zimy :(
W 2009 roku byłam w tej palmiarni, całkiem sympatycznie, ale byłam latem, był wtedy dużo roślin, palmy, bananowce, kaktusy itp.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Ależ oczywiście w lecie jest fajnie. W zimie często nie ma na opał i temperatury w środku nawet do 5 czy do 10 stopni spadają. generalnie palmy, które są tam od zawsze to by przeżyły bez szklanej obudowy :;230 Wiele roślin nie przeżywa zimy ale produkują nowe w bocznych małych szklarniach i one w sezonie zapychają luki po innych.
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Zielone eriopusa

Post »

Stapelia kwitnaca w biurze?? Kolezenstwo bedzie Ci wdzieczne jak rozkwitnie. ;:224
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Zielone eriopusa

Post »

Szkoda! Byłam kiedyś w wałbrzyskiej palmiarni. Może rośliny w kółko jedne i te same, ale ok, podobało mi się.
Sponsor by się przydał.
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

crazydaisy zapach jest naprawdę niewyczuwalny :)
raflezja Bardzo lubię tam jeździć,tylko brakuje mi profesjonalizmu tego miejsca. Ja rozumiem, że ma służyć rekreacji ale rośliny są błędnie ponazywane, palmy ponasadzane jedna przy drugiej itd. Kto tam pracuje? ;:223
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Zielone eriopusa

Post »

Tez to zauważyłam, jak byłam. :)
Pracują tam ludzie. Robotnicy, najemnicy, na pewno nie pasjonaci. :)
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Wydaje mi się , że ludzie nie mający pojęcia o roślinach. Wiesz wystarczy odrobina chęci i wiedzy i jest ok. Jak tkoś nie ma ani jednego ani drugiego to jest tragedia.
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielone eriopusa

Post »

Byłam całkiem niedawno na jednym zamku, co prawda na wiosnę, tam też oaza spokoju, mała co prawda, ale Pani przewodnik nas zaprowadziła do zwiedzania " Palmiarni". Jak weszliśmy chyba było więcej żółwi,Obrazekświerszczy, Pań od sprzątania i ławek do siedzenia, roślin nie zapamiętałam :) I zapach, nie kwiatów, a tych zwierząt i ryb...:( może dopiero mieli zamiar posadzić rośliny, jeśli się to tak odbywa.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone eriopusa

Post »

Może w górę nie patrzyłaś :;230 W centralnej części palmy są już pod kopułą. Są żółwie czerwonolice, które ludzie podrzucają, jesiotry i ptactwo, Rzeczywiście kurnikowy zapach ciągnie od pawii kurek. Poza tym czasem podlewają jakimś nawozem i też niezbyt pachnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”