Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Aniu piękne pomidorki ;:333 Ja zerwałam trzy ogórki - mam nadzieję że będzie więcej ;:306
Ja podlewam wszystko roślinki z węża - niech sonie radzą jak chcą :wink:
Deszczyku spokojnego Ci życzę :wit :wit
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Ja wężem nie mogę, nie mam jak. To ogródki działkowe, co kawałek na scieżkach sa takie pompy "moja-twoja" - machasz reka i leci woda. Musiałabym kupic z 150 metrów węża i to takiego grubeko o przekroju 5 cm. Zwijać, rozwijac i modlic sie, żeby nie ukradli. Nie ma szans.

Pomidory jakos zyją, bo podlewane co drugi dzień. Sąsiadki powyrwały juz ogórki i fasolkę. Wstawie aktualne zdjecia to zobaczycie. rolnicy pokosili zboza, wyschło, choc nie jest dojrzałe. Mówia, że nie ma żadnej wartosci. Śliwki opadaja twarde.

Liliowce nie chorują, jest im dobrze, jezówki też jakos sięw trzymają. Galilardie i rudbekie żyja, słoneczniki ozdobne tez nie cierpią. Budleja zawkwitła. Zobaczycie, za rok posadzę te banany ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zrobimy powidła...jak dojrzeją

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Tylko co z tymi bananami zrobisz w zimę . Moja nowo zakupiona biała budleja też zaczyna kwitnąć a fioletowa padła ,szkoda bo była piękna .. Pomidory na razie ładnie rosną a ogórki mają już małe zawiązki to pewnie się ich doczekam .. Warzywa nie ą tak piękne jak w tamtym roku ale już można ich wrzucić do garnka a nie kupować . Jedynie Antoś nie narzeka bo marchewka ładnie podrosła i lubi ją chrupać prosto z grządki ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

;:306 Jeszcze nie wiem - poznoze do domu :;230 . Marchewki mam w sumie jakiś jeden rzędek ok. 2 - 2,5 metra. Reszta nie wyszła, ale wyrosły tam dziwaczki - samosiejki z ub, roku, wiec zostawiłam. Troche ich wyrwałam, ale kiedy okazało sie, że marchewki nie będzie, to zostawiłam. Pietruszka u mnie nie rośnie. Działke mam 3 rok i nic. Kiedys na kwałku 3m2 wysiałam 5 paczek pietruszki, urosło kilka sztuk - sąsiadka się smiała, że więcej wydałam na nasiona niż wydam zima na pietruszkę. W tym roku posiałam tylko naciowa, ale też nędnie wyszła. Za to reszte nasion wrzuciłam do doniczki na kuchennym oknie i wzeszła po tygodniu - juz jest. Wiec nie wina nasion.

Tak samo mam z rzodkiewką i sałatą. Na mojej ziemi nie rośnie. Buraki mam ogromne, pomidory super, reszta nie. Rosnie u mnie masa skrzypu - to ponoc oznacza kwaśną ziemie, może nie pasuje niektórym warzywom. Chcemy jesienią, albo na wiosne posadzic borówki, one lubia kwasna glebę. musze kupic jakąś dobrą odmianę, żeby miała owocki. Bo kiedys miałam dwa krzaki, które miały tylko liscie i liście ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Borówki kupuj które owocują w różnym czasie , ja mam pięć odmian . Jedne już jemy a ostatnie są jeszcze zieloniutkie .
Ja marchew i pietruszkę sieję nawet w marcu bo ona wchodzi po 6 tygodniach a później jest bardzo sucho i potrafi wyschnąć ..
U mnie nadal sucho a deszczu nie widać ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Ale apetycznie się zrobiła, ślinka mi poleciała na te śliweczki ;:oj
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

W tym roku przez sudia nie miałam czasu w marcu. Siałam pod koniec kwietnia, trochę późno.

A sliweczki - zrywam te, które sa miększe, bo drzewko się wygina i łamia się mu gałązki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

;:7 ja w tym roku też zamówiłem pierwsze jeżówki hoć bedzie problem ze znalezieniem ich miejsca, ale jak zawsze najpierw się kupuje potem myśli :;230 pięke liliowce u mnie też w tym roku zakwitły niektóre po raz pierwszy i już myślę kupić nowe inne :P
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Ładnie, kolorowo :D
Fajnie że pomidorki Ci wychodzą, u mnie panuje zaraza. Nawet bym nie sadziła w tym roku ale mam jakieś samosiejki...
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Marcinie, ja chciałam wzdłuz siatki nasadzić byliny, bo nie chce mi się juz bawić w jednoroczne. Musze sobie ułatwić życie. Mam jeszcze puste miejsca, które zapelnie, ale trzeba to zrobić z głową i po deszczu - jeśli spadnie.


Obrazek

Obrazek

O Aga wpadła, ja a właściwie eM pryskał pomidorki woda z mlekiem. Na forum wyczytałam dawno temu, że pomaga na grzyba i musze ci powiedzieć, że działa. Tak 1-2 razy w tygodniu regolarnie pryskał całe roslinki i na zewnątrz i w foliaku. Mieszał 1 mleka : 3 wody.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Dzięki, spróbuję :D
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

Zobacz tutaj jest watek o niekonwencjonalnych środkach ochrony roślin - fajny. Ja kupuje mleko w butelkach 3% tłuszczu i rozcienczam 1:3.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3672
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ania Zuzia i Chłopaki cz.5

Post »

:wit Aniu piękne liliowce masz,i szałwię.U mnie pada,nie mogę ostatnio narzekać,ale ja mam tylko kwiaty.Śliweczki apetycznie wyglądają.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”