Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015/2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
elutek63
100p
100p
Posty: 125
Od: 27 lis 2011, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Witaj Iza. Napisałam do Ciebie długi post i mi wcięło :twisted: Więc napiszę krótko; w sobotę jadę do Gdańska. Jak będziesz miała wolne, zabierz się z nami. Jeśli nie, przylaszczkę Ci odbiorę. Do mnie wiosna też dotarła :D . Tydzień mnie nie było a różnica ogromna. Czosnek niedźwiedzi przywiozłam sobie teraz z Wałbrzycha.
Pozdrawiam.Elżbieta.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Dobrze, że do Ciebie zajrzałam, liczę na to, że do Gdańska i ja się z Elżbietą zabiorę :wink: Może coś Ci wykopać?
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Bzy w trakcie kwitnienia to cudowny okres dla ogrodu.
Zapach jaki się roznosi po całym ogrodzie sprawia, że nie chce się wracać do domu.
Fajnie ze twoje róże już pączkują, dogonią niedługo moje. :uszy
Gratuluję pierwszego liliowca. ;:63
Grażyna.
kogro-linki
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Izuniu dzisiaj doszła do mnie Twoja przesyłka z siewkami sasanek , bardzo Ci dziękuję , ;:196 ;:196 , chętnie wyślę Ci :?: :?: może jakiegoś liliowca lub coś z hortensji bukietowych :?: jeszcze raz dziękuję za pamięć ;:167
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Kosaćce ładnie się rozrosły. Poznaję je 8-)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Wczoraj byłam po raz pierwszy na targach ogrodniczych w gdańskim RENKU. Pogoda była do kitu, ale wrażeń sporo i zakupy udane. Żałuję bardzo, że zapomniałam zabrać aparat i nie mam żadnych zdjęć. A było co uwieczniać. Było stoisko z fantastycznymi rzeźbami w kamieniu, różnego rodzaju kamienne poidełka czy donice. Ceny niestety zapierały dech ;:224 Wystawców było wielu. Niektórzy dobrze znani z targów w Starym Polu. Ogromne wrażenie robiły setki kwitnących rododendronów i azalii. Ciekawe stoisko miała szkoła z Pruszcza Gdańskiego. Były też domki dla owadów. Okazało się, że intuicja mnie nie zawiodła i mój stoi w odpowiednim miejscu i w dobrą stronę świata :tan I tak na marginesie zauważyłam kilka zaklejonych rurek :tan
Zakupy zrobiłam znacznie większe niż ostatnio, ale z umiarem. Kupiłam piwonię botaniczną, liliowca mini, 2 niskie marcinki, bożykwiat w dwóch kolorach, kolejny dzwonek do kolekcji i wilczomlecz Fire Glow.

Janku co Ty mówisz...Masz piękne iryski. Tylko może młode i dlatego słabo kwitną. Moje w zeszłym roku też miały niewiele kwiatów. Faktem jest, że stanowisko też ma spore znaczenie. U mnie też pewnie nie jest najlepsze. Nie masz takiego przetacznika? Możemy to zmienić.

Elu wielkie dzięki za super wycieczkę ;:196 Posadziłaś już wszystko?

Ewuś mam nadzieję, że nie rozchorowałaś się po tej wyprawie. Podziwiam Twój upór. Dzięki za miłe towarzystwo.

Grażynko też się cieszę z różanych pąków. Jednak moje raczej nie mają szans dogonić Twoich już kwitnących :wink: Liliowce jakby przystopowały. Chyba zbyt zimno jest. Uwielbiam zapach bzu i mimo ciasnoty chyba u mnie zostaną oba na zawsze. Chodzi mi jeszcze po głowie Lilak meyera Palibin. Jest stosunkowo niewielki.

Elu cieszę się, że doszły i jesteś zadowolona. O rewanżu nie mówmy. Może kiedyś...

Jacku muszę przyznać, że mnie samą zaskoczyły Twoje-moje iryski. Nie będę ukrywała, że zakup wilczomlecza Tobie zawdzięczam. Podziwiałam go ostatnio u Ciebie i gdy zobaczyłam na targach to nie mogłam sobie odmówić ;:224

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
elutek63
100p
100p
Posty: 125
Od: 27 lis 2011, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Witaj. Niestety jeszcze nie posadziłam. W niedzielę wróciliśmy późno, ja oczywiście z całą reklamówką łupów od Ewy. Dzisiaj będę walczyć w ogrodzie i sadzić, sadzić...Cieszę się, że Ty się cieszysz z wycieczki. Za rok powtórzymy :D Zrobiłam dla Ciebie zdjęcia roślinek tylko nie wiem jak Ci przesłać ;:224
Pozdrawiam.Elżbieta.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Zazdroszczę takich wypadów i zakupów. Ja jeszcze nie miałam okazji uczestniczyć w takich imprezach ;:145 , pewnie też nie będę miała( chyba że z dzieciakami na karku ). Niestety moi domownicy tolerują pasję ale nie podzielają.
Piękne kosaćce ja jeszcze czekam. :wit
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Kupiłaś wilczomlecza 'Fire Glow'? Gratuluję! To dobry zakup ;:333
Awatar użytkownika
gohape
100p
100p
Posty: 111
Od: 22 lip 2014, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Dziękuję za odwiedziny. Pięknie jest u Ciebie, a ostatnich zakupów to Ci zazdroszczę (ale tak pozytywnie) :D
U mnie w okolicy najbliższa namiastka targów dopiero na początku lipca. Nic to, chwilowo na pocieszenie kupię sobie jakieś pelargonie itp aby donice znów zapełnić
Pozdrawiam, Gośka
W moim ogródku
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Nareszcie odnalazłam Twój wątek Izo :) Badylek który ma kwitnąc na czerwiono, o którym pisałaś na początku to może odmiana Nicoline? On nie rozłazi się, ale długo każe czekać na swoje kwiaty, tak przynajmniej było z krzewem który rośnie u mnie. Zakwitły u mnie w tym roku dwa pigwowce, Nicoline ma znacznie większe kwiaty od pomarańczowo kwitnącej odmiany, ale owoców spodziewam się po tym drugim. Nicoline to już spory krzak a kwitnie dopiero od 3 lat, najpierw miał dwa kwiaty przy podstawie krzewu na głównym pędzie, w tym roku dużo więcej i nie tylko na dole, szkoda że dość szybko przekwita.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Wyobrażam sobie jak mocno zabiło twoje serce na takie widoki.
Piszesz, że domek dla owadów ma być w odpowiednią stronę - jaką i w jakim miejscu ?
Ja wyczytałam że ma być nisko nad ziemią w zacisznym zakątku.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

A co tu taka błoga cisza ? Masz zakaz publikacji i wypowiadania się ? To chociaż podaj termin do kiedy obowiązuje.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”