Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu piękne irysy i piwonie, a ja mam też świetną nowinę, moje piwonie mają pąki teraz już tylko trzeba je utrzymać. W zeszłym roku też były a nie zakwitły, czy jakiś oprysk w razie co masz sprawdzony?. Podobno jest jakaś choroba zamieranie pąków kwiatowych piwoni. Tak na wszelki się pytam mam wielką nadzieję że zakwitną :wink: .
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu wszystko piękne , ale irys IRISH SHARP - super ;:oj .
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Droga Aniu oglądam,oglądam z szacunkiem patrzę i w ogrodzie też na niskie urocze iryski które nazywam 'IRYSKI Z piaskowej" są cudne. Zawsze cichaczem jestem na wątkach nie ujawniając się.Nie mówiąc o pięknym kwiecie u ANI. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Podziwiam Twój skalniak - nie tylko za bogactwo zgromadzonych roślin, ale także za brak chwastów.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Dorotko - jeśli Twoje piwonie mają chore pąki, to już za późno żeby w tym roku skłonić je do zakwitnięcia. Wiem z doświadczenia, że choroby grzybowe piwonii zwalcza się kilka sezonów i dlatego lepiej im zapobiegać. Najgorzej, gdy się już kupi zarażoną karpę. Ja, wczesną wiosną, podlewam moje piwonie, gdy tylko zaczynają wyrastać, roztworem dithane. Jeśli jednak później pojawią się objawy chorobowe, używam fungicydu systemicznego - previcuru. Niestety , są odmiany wybitnie podatne na choroby grzybowe.

Danusiu - to bardzo ciekawy irysek :D Sama zobaczysz.

Marysiu - chyba ściągnęłam Cię myślami, bo właśnie wczoraj oglądałam eremurusy od Ciebie; chyba będę musiała je rozsadzić. Cieszę się, że jesteś zadowolona z irysków ode mnie. Zapraszam serdecznie do odwiedzania mojego wątku ;:108

Madziu - witaj. Staram się na bieżąco walczyć z chwastami ale nie zawsze mi się to udaje. Po sąsiedzku mam niezagospodarowany ugór z masą rozsiewających się chwastów. Najbardziej uciążliwe są mniszki , przymiotno kanadyjskie i nawłoć szczególnie, gdy wsieją się np w środek krzewu.

Teraz będzie monotematycznie bo rozwijają się kwiaty irysów SDB i IB a potem w kolejce czekają wysokie. Ale mam nadzieję, że odwiedzający mój wątek jakoś to zniosą ;:173

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zakwitły ostatnie trójlisty

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
misia53
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1446
Od: 3 paź 2011, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu iryski pumila miodzio,co jeden to ładładniejszy.Trójlisty ;:138
Mój ogród - moje marzenie
Moje nadwyżki
https://plus.google.com/photos/11666739 ... 490/albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2314
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

SDB Pele ;:oj niesamowite połączenie kolorów :D Poproszę o więcej takich zanudzaczy :D
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Piękne odmiany irysów :D
Wspaniale prezentują się kolorowe poduchy kwiatów, no i ta piwonia delikatna ;:3
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Droga Aniu ja zawsze oglądam jeżeli nie zaraz to z zębem czasu. Ja jestem zadowolona jak zauważyłaś. Wypadł mi jeden irysek ale nie znalazłam jaki to był kolor .Jak będziesz jeszcze odmładzać to jestem chętna.Czy biały też masz rozrośnięty?? Natomiast moje eremusy mają dolegliwości grzybiczne może za długo są w jednym miejscu .Muszę je trochę poleczyć.Po Twojej instrukcji co do leczenia piwonii pomogłaś za co jestem wdzięczna.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Wiesiu - obie lubimy iryski SDB :D Przecież niektóre mam od Ciebie ;:196
Beatko - Pele jest naprawdę odmianą, której nie można nie zauważyć na rabacie. Niestety nie należy do odmian silnie rozrastających się. A irysów będzie w moich wątkach bardzo dużo więc zanudzę Cię z pewnością :D
Ago - ja z niecierpliwością czekam na wykwitnięcie pełnokwiatowej odmiany P. tenuifolia. Ona jest moją ulubienicą ;:173
Marysiu - napisałam na priva.

Znowu sucho i w dodatku zimno. Bardzo bałam się tych tradycyjnych dni majowych , kiedy zwykle występują przymrozki ale na szczęście nie dotknęły one mojego ogrodu. Ciągle jednak nie wynoszę skrzynek z pelargoniami i petuniami a dalie, wysadzone do donic, tłoczą się w szklarence. Pomidory tak bardzo się dusiły w doniczkach, że w końcu wysadziłam je tydzień temu w szklarence.
Oto całe towarzystwo.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na rabatach oprócz irysów SDB coraz więcej IB, które jednak z powodu suszy, nie osiągają właściwej wysokości.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obficie zakwitł kasztanek jarzębolistny. Staje się z każdym dniem piękniejszy , bo kwiaty wybarwiają się kontrastowo.

Obrazek Obrazek

Na skalniaku zakwitła raczej ciekawa niż piękna sasanka introdukcji pana E.R., pierwszy penstemon i białe maczki, które bardzo lubię.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Napisałam się i wszystko poszło . Więc w skrócie. Nie strasz mnie z tą chorobą ;:145 zaryczę się jak nie zakwitą( chyba to już jakaś choroba u mnie) :;230 . Tak czy siak spisałam środki na przyszłość, bo teraz już za późno jeśli mają to choróbsko?. Co do irysów pokazuj jak najwięcej, masz przecież piękną kolekcję i jest co podziwiać ( a nazwy oczywiście spisuję ;:209 ). U mnie jednak chłodniej i jeszcze słabe warunki mają bo dopiero jeden mikruśny zakwitł i jeden IB ma pąka. ;:131 . Za to chyba zaskoczenie dla mnie i dla Ciebie, w miejscu ( lub obok?) gdzie w zeszłym roku wsadziłam sadzonkę irysa lactea jest jakiś mały czubek ;:oj czy to możliwe że to on????. Aż mi się oczy zaświeciły jak to zobaczyłam ale aż mi się wierzyć nie chce, a może to zielsko jakieś - zobaczymy. ;:196 Za to rozkwitł taki irys mleczny od Danusi- nie wiem czy to nie ten sam kolor co Twojego ;:306 ale chyba nie. Wstawię zdjęcia wieczorem

A miało być krótko :;230 .

Zapomniałam pochwaliś szklarni, ;:215 w takie pogody bym nie wychodziła z niej.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2314
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu nie możesz mnie zanudzić iryskami ,bo zachorowałam na nie od pierwszego kwiatu ,który zakwitł w moim ogródku :D W ogóle w twoim ogrodzie nie można się nudzić ,co chwila widzę coś czego wcześniej nie znałam :D
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5362
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Mnie podoba się wszystko co obficie kwitnie ale sasankę Anna Zachar wyróżniłbym.Nie przypomina trochę botanicznych ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”