Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

:wit Witam wszystkich w moim ogrodzie,gdzie każdy gość jest mile widziany a nawet najmniejsza roślinka obdarzona miłością i troską.
Na wstępie chcę podziękować forumowym dziewczynom,które zmobilizowały mnie do założenia wątku ;:196
Siedem lat temu przeprowadziliśmy się z mężem do jego rodzinnego domu żeby zaopiekować się jego schorowaną Mamą.Jako,że Teściowa nie miała już sił by opiekować się ogrodem to aż wołał,żeby ktoś się nim zajął.Z racji różnych innych problemów tak na poważnie zaczęliśmy ogrodowe prace trzy lata temu.Żałuję,że nie mam zdjęć z początku naszych prac bo kiedyś na większej części ogrodu sadzone były ziemniaki,do tego warzywnik i kilka starych drzew owocowych.W związku z tym,że rok temu zaczęliśmy rozbudowę domu to teren wokół niego nie jest jeszcze spełnieniem moich marzeń.Nie sadziłam zbyt wiele roślin bo zwyczajnie było by mi szkoda je zniszczyć za to dalsza część działki jest już częściowo zagospodarowana.
Mój mąż nigdy nie był jakimś specjalnym pasjonatem ogrodnictwa ale wspiera mnie dzielnie w naszych poczynaniach.Do pomocy mam także dwie córeczki które ogrodnictwo mają już we krwi.Teściowa fizycznie niestety już pomóc nie może ale zawsze służy dobrą radą.Jako,że mieszkamy na wsi to znalazło się i miejsce dla kilku kurek,Murzynka-naszego kochanego kundelka i Majki-kocicy,aktualnie z przychówkiem.
Jak tylko uda mi się ogarnąć mój zbuntowany komputer to wrzucę kilka zdjęć :oops:
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Po walce z komputerem jak na razie jest 1:0 dla mnie :tan
Zapraszam na wiosenny spacer po moim ogrodzie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Moim założeniem przy ogrodowych nasadzeniach było stworzyć miejsce takie jakie pamiętam z dzieciństwa czyli żeby moje córki miały miejsce do zabawy a my do odpoczynku.Powstał taki roślinny misz-masz czyli są kwiaty cieszące nasze oczy,warzywnik,trochę truskawek.Z krzewów owocujących rosną porzeczki:biała,czerwona i czarna,kilka odmian borówki amerykańskiej,agresty białe i czerwone w formach piennych i krzewiastych ,jeżyna bezkolcowa i maliny.Z drzew rosły już trzy stare śliwki węgierki,które po zabiegach odmładzających i pielęgnacyjnych (wcześniej nie widziały nawet sekatora) nadal obficie owocują,ogromny orzech włoski i dwie grusze.Niestety nie znam odmiany ale dają smaczne i słodkie owoce.Dwa lata temu dosadziliśmy : dwie wiśnie,dwie czereśnie,cztery jabłonki (z czego papierówka już owocowała),dwie renklody,brzoskwinię i gruszę.Jest też jasne winogrono więc niedawno dosadziliśmy ciemne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Cześć :wit zapowiada się ciekawie. I masz moje niespełnione od lat marzenie białego lilaka ;:167
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Witam pierwszego gościa ;:196
Do tego lilaka mam szczególny sentyment bo został przekopany z ogródka mojej ukochanej Cioci która odeszła od nas 3 lata temu w wieku 93 lat i do końca dbała o swój ogród.Zawsze była dla mnie niedoścignionym wzorem.
Wczoraj,całkiem niespodziewanie,stałam się posiadaczką kolejnego lilaka.Do męża zadzwonił kolega z pytaniem,czy nie chcemy krzaka bo musi wykopać go z działki.Mąż pojechał i nie było go ze trzy godziny.Kiedy wrócił okazało się,że ten krzak to biały lilak wielkości prawie trzech metrów.Podobno nieźle się nawalczyli żeby go wykopać :;230 Jako,że kolega wpadł na pomysł obsadzenia działki samymi tujami ( w ilości 100 sztuk) trafił mi się jeszcze cis i biały migdałek a do tego sporo lilii :heja Wieczór spędziliśmy na sadzeniu nowych nabytków.I jak tu nie kochać mojego chłopa ;:167
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Szkoda, że mi nikt takich prezentów nie robi :lol: . Lilaki nie są co prawda mistrzami w długości kwitnienia, ale jeżeli chodzi o widok i zapach często nie mają sobie równych. Lilie również, sam się skusiłem w tym roku na wiekszą ilość. Czekam aż będzie ( o ile będzie ) wyprzedaż w sklepie gdzie biorę, a mają jeszcze kilka kartonów a już późnawo na lilie ;:170
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Jeszcze coś domowego
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Ostatni nabytek:
Obrazek
I kilka pelargonii:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Taki to już urok niektórych ogrodów,że aby postała nowa rabata trzeba się porządnie napocić przy wykopywaniu starych fundamentów po dawno nieistniejącym pomieszczeniu gospodarczym.
Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek
Obrazek
Oczywiście rabata nadal jest w trakcie tworzenia ale już cieszy :tan
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

:wit Aniu
Ładan wiosna u Ciebie ;:108
Truskawka juz Ci kwtnie?? :shock:
I pelargonki ładne kolorki :D
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

anabuko1 :wit Witam w moich skromnych progach i dziękuję za miłe słowa ;:196
Truskawki kwitną już dość obficie.Chyba to zasługa słonecznego miejsca i agrowłókniny która nagrzewając się oddaje ciepło sadzonkom.
Trochę cebulkowych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

Z przyjemnością pospacerowałam :wit ale Twój biały lilak szybszy od mojego,u mnie jeszcze nie kwitnie,chyba to ta sama odmiana co mój-ma pełne kwiaty ?
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogrodowe rewolucje czyli jak powstaje nasz azyl

Post »

:wit dorcia7 Miło mi Ciebie gościć.Tak to jest pełna odmiana lilaka.Dopiero zaczyna rozwijać pąki ale już widzę,że ładnie w tym roku rozkwitnie.
Kilka z moich narcyzów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”