Zaczynam od początku - Elka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Dziś dostałam paczkę ze skalnicami, jestem mega zadowolona - oto co:
Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

A kto by nie był.
I to już w kwiatach ;:224 no to skalniak zrobi się teraz bardzo kolorowy. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
kajko278
500p
500p
Posty: 526
Od: 20 sty 2013, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: POMORSKIE-KASZUBY

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Eluś ale żeś poszalała z zakupami ;:oj a jak pomysłowo zapakowane ;:63 żeby teraz dobrze rosły
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Dziewczyny, to zakupy na dwa skalniaki- mój i koleżanki.98% to skalnice.Są tak cudne, że mogłabym je mieć wszędzie.Ale kwitną tylko wiosną :(.Czy uda mi się im stworzyć warunki dla nich odpowiednie....postaram się bardzo, bardzo.Są to wysokogórskie perełki i potrzebują szczególnych względów.Brakuje mi dla nich wschodniej wystawy, ale może odpowiednie cieniowanie coś pomoże.
Przyszła też druga paczka, którą tylko otworzyłam i troszkę wypakowałam, bo moje oczy pasłam skalnicami.Zakupiłam kilka roślin do ogródka z tyłu.Kupiłam między innymi: ciemiernik cuchnący, floks wiechowaty czerwony i czerwoną ostróżkę,eremurus,orlik pełny czarny, trójsklepkę. Zobaczę kwitnące to dopiero uwierzę w napisy.Zbyt dużo razy miałam zmyły, więc podchodzę do niekwitnących roślinek z dystansem.Kupiłam bardzo tanio, bo są to wszystko kłącza i uważam, że wszystko może się zdarzyć.
Oby Twoje słowa Karinko się spełniły.
Grażynko, pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Elu!
Widzę,że kochasz skalniaki. Ale zaszalałaś z tymi zakupami.
Robisz postępy w fotografowaniu. Zdjęcia coraz lepsze. Oglądam sobie wieczorami 1 część.
Masz piękny i zadbany ogród.No i tak bliziutko do niego :D
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Witaj Aniu, proszę nie rozmawiajmy o dawnych zdjęciach ;:223 .Cieszę się, że zauważyłaś różnicę :)
Uwielbiam maluszki od zawsze, a teraz próbuję sił w ich uprawie na trochę większym skalniaku.Pożyjemy, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
Szaleństwo zakupowe u ogrodomaniaków najsilniej występuje chyba wiosną. Wlaczę z tym, jak każdy :)
Liliowce, które tak lubisz mam i ja w swoim ogrodzie, latem będę mogła je pokazać kwitnące.Mam kilka identycznych jak Twoje.
Awatar użytkownika
Nikus
200p
200p
Posty: 380
Od: 15 sty 2013, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Elu Piękne widoki. Zakupy oszałamiające. :) Widać, że ogródek planujesz bardzo starannie. Właśnie to w nim jest piękne, że możemy coś zmienić w nim. Coś dosadzić, przesadzić. A i psinka bardzo ładna. Pozdrawiam;)
Iść ciągle iść w stronę słońca...

viewtopic.php?f=2&t=106522
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Witaj Elu :wit

I ja przychodzę do twojego wątku ;:108 Piękne zdjęcia robisz ;:138
Zakupy masowe! Skalniak będzie cudny jak roślinki się rozrosną, i zakwitną :D
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Nikus, witaj u mnie :) Miło, że wpadłaś z wizytą.Zakupy fakt większe trochę, ale jak wspominałam dla dwóch nas.Mówisz,że starannie i w sposób przemyślany - no staram się jak mogę.Po tych nastu latach grzebania w ziemi wydaje mi się, że już wszystko mam przewidziane i nie będę miała niespodzianek. Nic bardziej mylnego - ciągle coś na coś wchodzi, coś się za szybko rozrasta, albo urośnie za wysokie, albo za szerokie, albo padnie i przemyślany projekt pada. No i wtedy - łopata i heja. Jak ja to lubię :). Co do psinki to nie zaprzeczę.
Aga, miło że wpadłaś i oby Twoje słowa stały się - kwiatem.
Dzięki dziewczyny za miłe odwiedziny :).
Awatar użytkownika
Nikus
200p
200p
Posty: 380
Od: 15 sty 2013, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Nie zawsze niespodzianki są nie miłe. Zdarza się czasem tak, że coś nas zaskoczy ale mile:) Każdy z nas - ogrodników nie mógłby się obejść bez tego grzebania w ziemi. Miłego dnia życzę i dużo słoneczka:)
Iść ciągle iść w stronę słońca...

viewtopic.php?f=2&t=106522
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Elu!
Na jednym ze zdjęć z poprzedniej jest części jest powojnik Błękitny Anioł. Powiedz mi czy to jest kilka sadzonek w dołku czy jedna? Jest tak cudnie gęsty i rozrośnięty. Ile ma lat? Tzn. Ile czasu trzeba czekać na taki efekt?
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

W poprzedniej części MPO? To był jego 3-4 rok.Wsadzam zawsze niżej powojniki, ale nie ma szału z ilością pędów.W tym roku jesienią poprzyciskałam gałązki ziemią i kilka z powojników podjęło wyzwanie i powychodziło po kilka nowych przyrostów obok .Mam nadzieję, że to spotęguje bujność kwitnących gałązek.Taki miałam pomysł, a co się okaże - to zobaczę.W zeszłym roku po tych ulewnych deszczach w maju, sporo miałam szkód, bo stała woda po kostki. Między innymi ucierpiały powojniki, chorowały, ponadgniwały pędy przy ziemi.
A wracając do Anioła, to nie wiem czy uda mi się go odratować.Po zeszłej zimie zobaczyłam straszny obraz.Wiedziałam, że buszował pod nim kret i Astonik też chyba na to wpadł.Bardzo chciał dopaść krecika i wywalił dziurę na 40-60 cm, a przy okazji wyleciał też Anioł.Część zimy przeleżał pod śniegiem, ale część to już niekoniecznie.Bardzo niewiele go zostało i przycisnęłam jakiś jego 1 pęd. Wszystkie moje powojniki spod ściany stały we wodzie długi czas, nie wyszło to im na zdrowie.Były dużo mniejsze, mniej kwitły ale za to więcej choróbsk się przyplątało.Zrobiłam wśród nich rotację i może coś z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Wczoraj i w piątek uczciwie popracowałam na ogródku.Powsadzałam wszystkie skalnice i zrobiłam troszkę innych prac działkowych, niekoniecznie ulubionych (np. pielenie). Wiosna pięknie rozgościła się w ogrodzie.
Sasanka
Obrazek

wilczomlecz
Obrazek

szachownica perska
Obrazek

zawciąg
Obrazek

przelot górski nieśmiało wychyla się ze swej skorupki
Obrazek

nowy przyrost piwonii pięknej (koperkowej)
Obrazek

rożeniec górski przybywa z każdym dniem
Obrazek

a i powojniki wkrótce się zaczną kwiecić (no może jeszcze nie tak szybko, ale już niebawem)
Obrazek

słoneczny posłaniec w pełnym słonku.
Obrazek
Wiosna...znów nam ubywa lat.....Pozdrawiam wiosennie, chociaż dziś było pochmurno,to deszczyk delikatnie współpracował ze mną i podlał mi wczorajsze nasadzenia ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”