Zaczynam od początku - Elka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Zaczynam od początku - Elka

Post »

Tu jest link do mojego dawnego ogrodu MPOII

A ja spróbuję zacząć od nowa, bo kwiaty to taka miłość na zawsze i chcę czy nie, zawsze do nich wracam.
Nie mam jeszcze ogrodu takiego jakbym chciała, nie mam miejsca tyle ile bym chciała.Nie mam również wystaw wschodnio- zachodnio-południowo -północnych jak bym sobie wymarzyła.Ale chyba każdy z nas nie ma wszystkiego o czym marzy.
Muszę nauczyć się od początku wielu rzeczy obowiązujących tu na forum, bo wiele się zmieniło.Dlatego proszę o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości.Tak więc zaczynam....
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: ZACZYNAM OD POCZĄTKU Elka

Post »

Bardzo nam miło znowu Cię wiedzieć Elu! ;:196 :wit
Czekamy zatem na pierwsze relacje...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kajko278
500p
500p
Posty: 526
Od: 20 sty 2013, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: POMORSKIE-KASZUBY

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Witam Elu :wit wpisuję się i lecę obejrzeć Twoją wcześniejszą część. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: ZACZYNAM OD POCZĄTKU Elka

Post »

Załączę kilka zdjęć ogrodu, tak na dobry początek.Są to fotki z zeszłego i obecnego roku.Nie robiłam ich z myślą o forum i dlatego niektóre są niekoniecznie ok.Tu jest część prawie ukończona Obrazek,a tu rozpoczęta, to widok z zeszłego roku Obrazek Jest też stara część ogrodu, która oczywiście na bieżąco ulega przemianom Obrazek
nie mam innego zdjęcia, ale cóż sezon dopiero się zaczyna.
W starej części ogrodu wycięłam starą jabłoń i katalpę, gdyż mocno rozgościły się na tej niewielkiej powierzchni zabierając całe światło.Dzięki temu zyskałam sporo miejsca, które zamierzam w tym roku wykorzystać.

W tym roku na dobry początek wiosny przywitam się z Wami moimi kwiatami, których mam kilka na fotkach
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na początek chyba wystarczy, pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów :)

-- Śr 19 mar 2014 09:58 --

Witaj Krysiu, jak miło - jesteś niezmordowana, śledziłam troszkę Twoje poczynania ogrodowe i na różnych forach.Podziwiam :)
Cześć kajko, do przeszłości lepiej nie wracać ;:65 , ale witam i zapraszam bardzo serdecznie
Awatar użytkownika
kajko278
500p
500p
Posty: 526
Od: 20 sty 2013, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: POMORSKIE-KASZUBY

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Eluniu kochana przejrzałam i jestem pod wrażaniem ilości i różnorodności wiosennych kwitów ;:oj a do tego masz dobermana a ja kocham te psy ;:215 i pytanko na drugim zdjęciu są dwa iglaczki które inaczej rosną, czy to takie specjalne ułożenie?
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Na drugim zdjęciu jest cis, który był zanim ja tu przybyłam.Tnę go od jakiegoś czasu i tak się "wyszedł".Gdy zaczęłam nasypywać ziemi na skalniak, nie mogłam go ani usunąć, ani nic innego z nim zrobić.Został częściowo przysypany i teraz sterczy jak widać.Lepsze jego ujęcie
Obrazek

Doberman, to zły pies mojego męża, ale kochany od czasu do czasu.Moje kochane psiątko widać tu:
Obrazek

Skromność nie pozwala jej na pozowanie na pierwszym planie :)
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

No proszę jak wszystko wypiękniało.
Więc może to "rozjechanie" nie było takie złe i pozwoliło zacząć wszystko od początku.
Eluś teraz jest tyle roślin i można się powymieniać czy kupić na naszym forum w dziale sprzedażowym.
Tam ceny są różne, ale raczej zawsze przyzwoite. :uszy
No to teraz będę z niecierpliwie zaglądać jak rozwija się twój nowy ogródek.
Pomyślności zatem i zdrówka. ;:168 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
kajko278
500p
500p
Posty: 526
Od: 20 sty 2013, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: POMORSKIE-KASZUBY

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Ale super ten cis ,jeszcze takiego nigdzie nie widziałam ;:138. Ja w ogóle kocham wszystkie psy ale do dobermanów mam jakiś większy sentyment. Kiedyś miałam właśnie dobermana i był taki kochany,dzieciaki mogły z nim zrobić wszystko ;:108
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Grażynko, nie wiem czy wypiękniało, ale dziękuję, że tak mówisz :). Zima z 2012 roku poczyniła ogromne szkody i czytam, że w większości ogrodów również.Więc może i tak musiało by powstać nowe.W Twoim kogrobuszu byłam wczoraj wieczorkiem.Myślę, że po cichu farelką dogrzewałaś.Koty cudne, roślinki oszalały.Szpaler podziwiałam, jestem za.Mam podobny z dzwonka poszarskiego, bo go uwielbiam i gdy wylewają się kwiaty na ścieżkę - łał, mówię sama do się :).Odnajdę wątek handlowy, bo na razie trafiałam na pojedyncze stronki z podpisów pod postami.Nadal niezgrabnie jeszcze się tu poruszam i nie bardzo wiem co jest i gdzie.
Karinko, nasz doberman nie jest typowym morderczym psem, jedynie ogród bardzo przez niego cierpi i dlatego czasem go bardzo nie lubię.
Nessa
Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Eluś tu masz wszystkie oferty forumowe - http://www.forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=11
Podrap psiaka za uchem, mimo wszystko jest słodki.
Szpalery z kwitnących kwiatów są cudne.
Zwłaszcza w takiej masie, więc wyobrażam sobie twój dzwonek latem, to musi być bajka. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Kochana jesteś, właśnie znalazłam i tak sobie przeglądam.
Grażynko, Neska podrapana i kochana jest, ten zły pies to doberman ;:215 Nie mam nawet jego zdjęcia, chyba.
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Kilka fotek roślin z zeszłego roku.Ciekawe czy wszystko dotrwa do obecnego sezonu
1.Obrazek 2.Obrazek 3.Obrazek 4.Obrazek 5.Obrazek 6.Obrazek 7.Obrazek 8.Obrazek 9.Obrazek 10.Obrazek 11.Obrazek
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaczynam od początku - Elka

Post »

Przez chwilkę nie padało, a nawet wyszło słonko.Postanowiłam skorzystać i poszłam cyknąć kilka aktualnych fotek.
Znane wszystkim przebiśniegi skąpane w deszczu Obrazek
przylaszczka Obrazek
całkiem spore czosnki Obrazek
biedronkowe różaneczniki Obrazek
Obrazek prymulki z wysiewu, jeszcze nie kwitły i jestem ich bardzo ciekawa Obrazek rożeniec górski Obrazek goryczki Obrazek
Obrazek i kilka innych Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I na koniec coś co w końcu kwitnie Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”