Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Pisz, pisz Agnieszko ;:333 W końcu to Twój wątek i Ty tu rządzisz :;230
Jeśli chodzi o skalniak przy schodach spróbowałabym troszkę naruszyć jego równe "zbocze", może parę naprawdę dużych kamieni dałoby wrażenie ruchu ;:131
No ale problem z M który nie lubi kamieni ;:306
Fajnie, że masz mamę obok, będziecie się dopingować w upiększaniu ogrodów ;:215
pozdrowienia Małgoś
Małgoś
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Małgosiu... zdecydowanie nie dam już rady wciągnąc tam większych kamieni ;) Jeden wielki mi się stoczył... mnie na szczęście zbyt wiele się nie stało, za to jeden gazon był do wymiany i kostka na krawędzi chodnika jest lekko uszkodzona - od tej pory mam zakaz kombinowania. Ale dla zróżnicowania wsadziłam tam ognika, tawułę i krzewuszkę - coś czuję, że tą ostatnią będę musiała mocno ciąc....
Z przodu wygląda to mniej więcej tak:
jesienią
Obrazek

i kilka dni temu
Obrazek


A... no i jeszcze z takich istotnych... może w tym roku małż w końcu zamontuje końcówki rynien, bo już na te żółte rury patrzec nie mogę. Ale póki co ma argument, że najpierw musi byc wszystko ukształtowane do końca. Czyli to chyba już?
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

:wit
Dobrze się mądrzyć jak się stoi z boku :;230
Jak Ci się wszystko rozrośnie to będziesz miała zielony dywanik ;:7
Jak pogoda na pólnocy? Bo u nas zimno, chlapa, ciapa ;:145 Nawet, nie ma jak na spacer iść ;:223
;:167 dla Ciebie!
Małgoś
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

U nas nareszcie trochę obsycha - da się wyjśc na działkę bez kaloszy ;) Ale wieje, chłopno, nieprzyjemnie. Pogoda iście walentynkowa;)

Walentynka dla wszystkich. U nas dziś ostatni dzień ferii, od poniedziałku do pracy.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Witaj, bardzo fajnie wam jednak ten skalniak koło schodów wyszedł. Będę podziwiać kolejne kroki w pracach. Póki co wiosna idzie choć u mnie słońce dzisiaj nie może przebić się przez chmury.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

witaj MID2006, też mam nadzieję, że mi kamienie ładnie zarosną, mam nadzieję, że po zimie te bardziej zmarnowane rosliny szybko dojdą do formy.

A wiosna...? Właśnie znalazłam - szłam do mamy po moje nasiona i znalazłam przebiśniegi, o których zupełnie zapomniałam:
Obrazek
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Jak oko cieszą takie znalezione niespodzianki :)
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Witam krajankę :wit
Przez kilkanaście lat mieszkałam w Grudziądzu, stąd takie moje przywitanie :tan
Fajnie jest oglądać początki tworzenia ogrodu,
Już się rozsiadam ;:304
Oczywiście będę kibicować ;:138
:wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Witam :wit
Jesteśmy w tej samej sytuacji, ja również zaczynam zakładać ogród z niczego, biorę wszystko co się da, tak jak Ty :D nawet wielkość działki mamy porównywalną. Te skarpy masz bardzo ciekawe, można je ciekawie zagospodarować. Ta skarpa obok schodów bardzo ciekawa. Pod kamieniami masz jakąś włókninę? Jeśli nie to wydzieranie chwastów miedzy tymi kamieniami to będzie udręka. Ja osobiście pościągałbym trochę tych kamieni a zasadził jakieś płożące jałowce, które wzmocnią skarpę.

Chętnie będę będę tu zaglądał i zapraszam do siebie ;)
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Gratuluję "znaleziska" życzę żeby Ci szybko zakwitły ;:3 Będziemy maiły co podziwiać jeśli się z nami podzielisz ;:196
Małgoś
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Agnieszko, witam, już weekendowo :wit

Urocze są przebiśniegi - na pewno ucieszył Cię ich widok, to taki pierwszy zwiastun wiosny :)
U mnie bardzo powoli przez ostatnie dni topił się śnieg, a zatem dopiero szukam wszelkich oznak przedwiośnia... póki co, znalazłam floksy i rozchodniki.

Miłego wieczoru!
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Przesiedziałam 2 tygodnie ferii i myślałam o tym moim ogrodzie, planowałam, oglądałam i ... powiem wam, że chyba zaczynam dojrzewac ;) Czas najwyższy. Całe życie byłam jak ta zapałka - zapalałam się do różnych rzeczy, szybko, gwałtownie, angażowałam się całą sobą, by szybko się wypalic. Od jakiegoś czasu to mija, wiele rzeczy robię spokojniej, planuję spokojniej. To chyba właśnie budowa i działka nauczyły mnie tej pokory.
Stąd też po 2 tygodniach i konsultacjach z M: w tym roku "góry" nie ruszamy w ogóle - tyle co konieczne - koszenie, pielenie truskawek, wiele więcej do pracy tam nie ma.
Na dole też bez szaleństw - po pierwsze trawniki - niech z nich wyrosną trawniki, a nie takie byle co, co ledwie zipie.
Po drugie - lewy bok podjazdu - 4m szerokości, 8m długości i jakieś 1,5 w górę - podzielone na 1,5 płaskiego, 2m skosu i znów jakieś 0,5m płaskiego na górze - to jedyna częśc na dole, której nie obsialiśmy trawą, bo nie dało by się tego kosic i stąd pomysł na iglaki płożące - ale iglaki na razie są maleńkie... dosłownie - od małych 10cm tujek po takie 20cm jałowce płożące. Więc trzeba tam będzie podosadzac roślin jednorocznych, żeby jakoś wyglądało.
No i moja wymarzona biała rabata... ale to temat na dłuższe posiedzenie, muszę obfotografowac ten kawałek działki, pomyślec dokładnie czego bym chciała i wtedy będę wołac pomocy.

Dobranoc wszystkim - znikam na dzisiaj.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Aguś, moje stwierdzenie o podgrzaniu atmosfery dotyczyło...tworzeniu nowego ogrodu, coś się będzie działo i to na naszych oczach :D Wiele ogrodów, po których mam przyjemność spacerować jest już zagospodarowana, z pięknymi i rozrośniętymi okazami roślin. Ich właściciele mają bogatą wiedzę ogrodniczą, podpartą doświadczeniem. Dlatego tworzenie nowego dzieła ogrodniczego przez Ciebie, które będzie się działo na naszych oczach będzie mega przyjemnością. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”