Moje kaktusy- Bartii9512

Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

bartii9512 napisał(a):
(...) Echinopsis i Rebutia. Pewnie jakieś drobnonasienne Parodie (...)
TO mi się podoba! ;:333
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Mnie też się to podoba ;:333
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

bartii9512 pisze:Planuje iść głównie w rodzaje takie jak Lobivia, Acanthocalycium, Echinopsis i Rebutia. Pewnie jakieś drobnonasienne Parodie.
Większość będę starał sie głównie uzyskać z własnych wysiewów, czyli znowu będzie wojna w domu o parapety
Cztery pierwsze rodzaje to rozumiem, że z siewu ale...ciekawią mnie szczególnie te ;:oj drobnonasienne parodie bo plan pioruńsko ambitny ;:215 ale superowy ;:138

Wszelkim siewom kibicuję ;:138 (to już maniakalne u mnie :lol: ) i od razu proszę o zdawanie relacji ze szczególnym uwzględnieniem parodii... niecałkiem bezinteresownie ale nie chodzi o wyłudzenie tylko o odgapienie...to tak na uspokojenie.
Ja z kurzowych wysiałam mieszańce co mi się same uprodukowały... i nawet coś już zaczyna wyłazić ale czy coś się uchowa to czas pokaże. To był próbny siew bo po pierwsze muszę przetestować lampki na noworodkach(boszeee jak to brzmi :lol: ) a po drugie chciałam mieć jakiekolwiek własne doświadczenie w sianiu takiego pyłu.
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Bartosz ,pokaż co Ci zostało po ataku wełnowców,ja też straciłem dwie piękne Rebucje przez te robactwo,ale w zamian,
kupiłem 10 szt i zaraz po zakupie lepiej mi się na sercu zrobiło jak na nich patrzę ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Było tego tyle a tu trzeba od nowa... to bywa faktycznie dołujące. Widziałem na wcześniejszych stronach ze już malutka Lobivia arachnacantha daje kwiata. Sam mam taka (i jak większość Lobivi dopiero od roku) i chyba ona jedyna mnie pozytywnie zaskoczyła taka mała a chętnie kwitnie. Jak idzie odbudowywanie? Echinopsis multiplex też się zmarnował?
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
x-Cz-a

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Myślisz pozytywnie a to daję siłę ;:180
Odbudowuj kolczaste a my będziemy wsparciem i razem z Tobą,trzymaj się ;:215
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Rzeczywiście dawno cię tu nie było, ale wróciłeś, dobrze, że jesteś, bo nie miałem z kim o szczepieniu gadać :wink:.

A skoro zostajesz przy rodzaju lobiwia, to jakbyś był zainteresowany, prawdopodobnie będę miał w tym roku na wydaniu parę siewek, bo rosną dość solidnie. (a jakbyś chciał, mam też nasiona E. subdenudata x E. eyriesii, co na podkładki chcę przeznaczyć - ale z taką ilością nasion, jaka mi została, obsiałbym chyba z 15m^2 :lol:; no chyba, że już nie szczepisz).
Trzymaj się, rozwijaj kolekcję ;:333
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

No więc ten tydzień minął mi w całości na szpitalu, dopiero dzisiaj wróciłem, można powiedzieć że jest ze mną wszystko w porządku, o ile jutro słonko na parapet zawita i aparat zrobi ładne fotki to pokaże "resztki" mojej kolekcji :D
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Witaj Barti,
zaintrygowało mnie przycinanie kaktusów ;)
Ostatni wpis był o powrocie ze szpitala i wątek umilkł- mam nadzieję że wszystko dobrze i to tylko nadmiar pracy jest przyczyną braku obiecanych zdjęć, które chętnie obejrzę ;:172


Pozdrawiam! :wit Ola
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Bartek,słoneczko już wysoko,więc czekamy za tymi fotkami ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
bartii9512_
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 kwie 2022, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Cześć wszystkim :wit
Niektórzy może mnie pamiętają, kiedyś zapalony dzieciak, dzisiaj juz 27 na karku.
Po 8 latach postanowiłem powrócić do hobby jakim były kaktusy, wcześniejszą kolekcje zniszczył mróz, choroba dodatkowo namieszała mi w życiu i odpuściłem sobie wszystko. Pochłonęła mnie praca i aktualnie zaczęło mi brakować kaktusów i w zasadzie potrzebuje waszej pomocy bo całkowicie zapomniałem gdzie można kupić nasiona, cokolwiek. Po takiej przerwie niewiadomo od czego zacząć.
Może ktoś jest chętny w jakiś sposób pomóc?
Jedyne kogo pamiętam do zdecydowanie Tomka i jego Lobivie :D

Wątek jest mój lecz nie jestem w stanie odzyskać hasła do poprzedniego konta.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Witaj - jakże dawno Cię tutaj nie było!
Naliczyłem... 8 lat??

Szkoda, że rośliny które wtedy hodowałeś przepadły - było tam kilka naprawdę dobrych. Cóż, pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Natomiast dobrą wiadomością jest to, że zamierzasz wrócić do kaktusów. :)

Nie będę Ci tutaj wypisywał gdzie można rośliny czy nasiona zakupić - jeśli będziesz tego potrzebował to pisz na priv.
Natomiast co mogę napisać to jedynie to, iż obecnie jest znacznie łatwiej o często bardzo rarytaśne rośliny. Nie ma problemu z ich zdobyciem - wystarczy często wpisać nazwę rośliny w znaną przeglądarkę... :wink:

Życzę wiele zdrowia oraz powodzenia w odbudowaniu kolekcji. ;:333
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Mnie w tamtych dawnych czasach na forum jeszcze nie było, więc tym bardziej z chęcią będę śledził Twój wątek. No i czekam na pierwsze zdjęcia :D
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”