Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

moje fuksje 2013 część pierwsza

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Amara
1000p
1000p
Posty: 1924
Od: 13 maja 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: blisko morza :))))) zachodniopomorskie

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

"zbieram się " z podłogi ;:oj ;:oj ;:oj piękny widok
prosze o kolejne części ;:224
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Fuksje - wszystko o nich, cz. 2

Post »

moje fuksje 2013 część druga

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Fuksje amster

Post »

Co za kolekcja! ;:180
Czy zimujesz je u siebie amster?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Fuksje amster

Post »

Będę próbował.
To tak naprawdę pierwszy rok z taką ilością fuksji i pelargonii u mnie. Mam już miejsce gdzie powinny dobrze znieść zimowanie, jasne i dość zimne. Będzie trzeba je jednak sukcesywnie przetransportować, bo nie będzie to w domu. Takiej ilości jaka jest w chwili obecnej nie dam rady przetrzymać. No chyba, że w ciemnej jak grób piwnicy.
Wszystkie przedstawione powyżej egzemplarze zakupione zostały jako sadzonki u znanego tutaj powszechnie Adriana.
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

Cudne ;:138
Aż się boje zobaczyć pelargonie ;:65
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

Łał, jaka kolekcja - "Jim Dodge" i "Alfred Lang" - no jak nie jestem fanką fuksji tak chyba chcę takie mieć! ;:oj
Zdjęcia i okazy piękne!
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

część trzecia fuksjowych zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ancyk33
200p
200p
Posty: 448
Od: 7 sty 2013, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

Szczeka opadla ogladajac te cudenka ,strach sie bac co bedzie dalej ;:180
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Philip Otto Runge ----Pozdrawiam -Nula
Moje parapetowce
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

Witaj Tomku.
Zebrało się u Ciebie sporo pięknych odmian fuksji a zdjęcia które zrobiłeś są extra.
Skromnie mogę doradzić w sprawie zimowania fuksji,u mnie to grubo ponad sto donic a w każdej po dwie lub trzy duże rośliny.Ale ja zbieram fuksje i inne balkonowo-tarasowe ponad 20 lat.A teraz o zimowaniu-moja piwnica jest spora,temperatura różnie ale przeważnie 6-8 st.C.Podlewam raz w miesiącu,czasem rzadziej.Są tam dwa nieduże okna ale można zimować i w ciemnej piwnicy tylko wtedy bardzo mało podlewać i chłodno.Tyle moich rad.
I ja również mam sporo odmian od Adriana ale początek to czeskie Buchlovice gdzie dobrych kilka lat temu była kolekcja ponad 1800 odmian,coś pięknego.Teraz już to chyba trochę zaniedbane.
Życzę sukcesów i sporo radości z tych pięknych roślin.Pozdrawiam.Teresa
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

Dzięki za rady. Wciąż się zastanawiam jaka metodę wybrać. Mam do dyspozycji piwnicę kompletnie ciemną, niską i wilgotną z ryzykiem podtopienia jeżeli będzie wysoki stan wód gruntowych (chociaż przez ostatnie 5 lat aż tak źle nie było). Jednocześnie istnieje ryzyko, że zaatakują je gryzonie jakieś. No i nie jest to duża piwnica, ledwie kilka metrów kwadratowych.
Drugi wariant to mogę zdeponować je wszystkie w dość jasnym, dużym, przestronnym, stosunkowo suchym i nie ogrzewanym pomieszczeniu w miejscu pracy. Ten drugi wariant wydaje mi się dogodniejszy, ale to jest 25km od domu.
Myślę, że moja kolekcja, o ile wszystko dobrze przezimuje doczeka się jeszcze kilku innych egzemplarzy. Kilka innych nie zadowala mnie, ale może w złym miejscu stoją. Jedyna, która do tej pory nie pokazała kwiatu to Aristocrat. Pozostałe z różnym skutkiem kwitną. Ja trzymam jak na razie każdą z nich osobno, czyli jedna roślina w jednej doniczce. No i zapełnia się przedszkole, wczoraj pobrałem ładne sadzonki z SOPHIE MICHIELS. To kolejny problem, bo gdzie te wszystkie sadzonki trzymać :):) A żal nie zrobić.
Awatar użytkownika
UlaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 27 cze 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

Witaj Tomku :wit
mnie również podobają się fuksje i piękne Twoje zdjęcia. Moja kolekcja powstała z sadzonek którem mam od Tereni (Teniak), ale nie mam tak dużo odmian co Ona, nie mam miejsca na zimowanie. Posiadam jeszcze sporo innych doniczkowych i też muszę je gdzieś ulokować na zimę.
Ja moje fuksje przechowuję w piwnicy, ale nie ciemnej, jest ok. 9 - 10 st., faktem jest, że nadmiar podlewania zimą bardziej szkodzi niż jej niedobór. Lubię też pelargonie (mam ich kilka odmian) i z niecierpliwością czekam na Twoją kolekcję i kolejne piękne zdjęcia.
Pozdrawiam, Ula
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Fuksje, Pelargonie i inne doniczkowe - amster

Post »

Zdjęć pelargonii niestety nie będzie zbyt wiele. Codziennie coś robię, ale w większości nie nadają się do niczego. Głównie przez to, że niektóre kolory nie dają się chwycić moim aparatem. A drugi problem, głównie dotyczący grupy stellar to fakt, iż donice z nimi stały w zasięgu psich zębów, więc w tym roku niewiele z nich było pożytku. Pokażę więc swoje angielki, które powoli już przestają kwitnąc, chociaż obecnie miały chwilowy nawrót i znowu są w kwieciu. No i kilka z grupy Zonale, Rosebud, Dwarf. podobnie jak z fuksjami z niektórych chyba w przyszłości zrezygnuję, inne zaś za wszelką cenę będę się starał zachować. Niektóre są wprost obłędne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”