Roślinne schronisko u Schatten :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Fajne wygląda ta paprotka ;:215 Co do draceny, to na razie zostaw, zobaczymy :D a "roślinkowanie" (fajny neologizm :lol: ) to od gimnazjum jedno z moich hobby :D czas znajdę, mam nadzieję, jak już uporam się z moją uczelnią (jeszcze jakieś 2 lata :wink: )
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Super ci idzie ratowanie roślinek, naprawdę, oby tak dalej!
A co do jakiegoś bluszczu - z tego co widzę, to cisus rombolistny bodajże, a palemka owszem, jest palmą, to chamedora ;:108 też taką mam i też z początku strasznie marudna była, w sumie już kilka lat ją mam i nie urosła zbyt oszałamiająco, bo co jakiś czas któreś listki schły...
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Reeety skąd znasz takie szalone nazwy, Malachitek? :)
Aż z ciekawości poszperam w necie co tam o nich piszą.

Dziękuję za wsparcie emocjonalne odnośnie palmy ;) Poczekamy, zobaczymy.. Może coś się poprawi.. :) No i musze wkońcu ją przesadzić - zapominam ciągle! A jak pamiętam, to albo w pracy, albo w nocy ;:131
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Cisusa znam, bo ma go też moja mama, dlatego tą nazwę kojarzę, a chamedorę mam zapisaną na doniczce, żeby nie zapomnieć co to ;:306
przesadzenie też powinno jej trochę pomóc, u mnie się po tym trochę ustatkowała - teraz też od czasu do czasu podlewam ją z biohumusem, bo tak z rozpędu podlewam wszystkie - ale na niej się nie znam, więc lepiej się mną nie sugerować :roll:
I za twoją paprotkę trzymam kciuki, ja wszystkie po kolei wykończyłam...
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Widać, Twój "szpital" rośnie w siłę. Coraz kwiatów w coraz lepszym stanie. Wystarczy czasami dać trochę swojego czasu i opieki.
A wtedy potrafią nas zadziwić...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Witaj :wit
Widać, że roślinki cię uwielbiają i są wdzięczne za twoją opiekę ;)
Będę zaglądać i podziwiać efekty twojej pracy nad tymi pięknościami ;:196
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Dawno nie aktualizowałam stanu roślinek :) Wczoraj w nocy napstrykałam więc trochę zdjęć. Żaden okaz nie przybył - obserwujemy, póki co, stan bieżących podopiecznych.

STRATY: Strzałkę (zroślichę?) oddałam mamie - odżyła, rozrosła się, dałam odszczepkę babci, a całą donicę - mamie.
To ta pozytywna strata. Ta mniej pozytywna: anturium, pomimo dających nadzieję zielonych zalążków które podesłałam wcześniej, nie przeżyło.. nawet nie wiem, kiedy opadły/zaschły/zniknęły.. :( Jeszcze czekam, jeszcze podlewam.. ale chyba nie ma już nadziei :(

Obrazek


Dalej: palma.. nadal jej się nie poprawia.. straci liścia - wypuści nowy w zastępstwie, ale ten już rosnąć wykazuje cechy zniszczenia.. Nie wiem, co jej dolega.. ani suchsze, ani wilgodniejsze środowisko nie daje poprawy.. :( Biorę ją na poczekanie. Przesadzałam ją jak tylko się do mnie wprowadziła więc ziemia nie jest 'wyjałowiona'.

Obrazek Obrazek


A to już kroton - dzielnie się wybija :) Oczywiście dokładnie widać, którą stroną stoi do okna.. ;) Rośnie rośnie, są postępy :)

Obrazek Obrazek Obrazek


A to sąsiad krotona. Też wybujały. Puszcza jakieś wąsy po ścianie, grubieje na potęgę, i w ogóle chyba planuje opanować kuchnię ;)

Obrazek
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

A to już paprotka.
Co jakiś czas obcinam suche badylki z liści. Niestety nie jest bujna, ale ciągle wychodzą nowe delikatne listki - czyli nie jest najgorzej :)

Obrazek Obrazek


Asparagus ma się nieźle, co prawda nie wypuszcza od jakiegoś czasu nowych gałązek, ale zakłądam że to dlatego ze osiągnął jakieś swoje tymczasowe optimum ;) Nie rozrasta się już tak, ale liście są nieustannie żywozielone, choć stoi w kącie okna. Gałązki drewnieją - nie wiem czy to jakaś złą oznaka czy normalny proces, bo nie są jakieś grube.. Tak czy tak, wygląda bardzo żywo i zdrowo :)

Obrazek Obrazek



A ot i geranium.. wybujało bo stało przez pewien czas na regale dalej od okna. Teraz nie jest już tak mięsiste jak wcześniej i liście często żółkną o obsychają. Nie widać jednak by roślina słabła - stare uzupełnia nowymi i zasadzie jest niemal bez zmian.

Obrazek Obrazek


Nad łóżkiem wisi bluszcz. Ten też wymienia stare liście na nowe, po przeprowadzce do tego mieszkania. Nowe są zieloniutkie i ładne, za to stare pomału opadają. Rozrósł się, muszę dowiercić haki by pociągnąć więcej sznurków, bo już prawie ze mną śpi! (zwisająca coraz niżej gałązka). Nie bardzo chciał się ładnie zmieścić w kadrze - lubi być fotografowany :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

I ostatnia porcja zdjęć :

Trawka - rośnie grzecznie :)
Obrazek
Obrazek


"dzietna" dracena - tej niestety zaczęły obsychać liście.. nie szczególnie też rośnie. Może te rośliny mają po porstu taki powolny wzrost, nie wiem.. Z pewnościa jest teraz trudny okres kiedy i ja i roślinki musimy przyzwyczaić się dop sezonu grzewczego, innej wilgotności powietrza i ziemi, innego podlewania. Klimatyzujemy się obustronnie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Następna dracena niewykazująca niemal żadnego wrotu, a jedynie utrzymywanie się w niemal niezmiennym stanie. Na szczęście wygląda zdrowo :)

Obrazek


I trzecia dracena - jako jedyna wykazująca postępy wzrostowe :) czubek kieruje się oczywiśie w stronę słońca (okna) :)

Obrazek
Obrazek


No i na deser dwie dumne piękności:
skrzydłokwiat (na razie nie kwitnie, ale mam wrażenie, że niedługo będę mogła spodziewać się pąków) i juka, która przy takim tempie wzrostu za rok sięgnie sugitu wnęki okiennej :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Uff. No tyle jeśli chodzi o odnotowane zmiany, mniejsze czy większe :)
Mam nadzieję że szybko się z roślinkami zaklimatyzujemy w okresie grzewczym i obejdzie się bez strat.
Niektórym z nich lekkie przesuszenie sprawia ewidentnie przyjemność ;]

Jeśli wzrost nadal będzie (w niektóych przypadkach) tak imponujący, będę musiałą odwiedzić dział 'oddam w dobre ręce'.. smutno się będzie rozstawać ! ;:145
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Witaj ponownie ;:168 nie martw się anturium, czasem tak bywa, ze coś nie wychodzi ;:196 reszta roślinek bardzo piękna :D
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Rosną roślinki - a ten fakt cieszy ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Minęło parę miesięcy, niestety bez sukcesów, za to z porażkami. Przegrałam walkę ze zmianą sezonu grzewczego.
I tak:
anturium - nie odżyło.. Obrazek

'trawka' - padła całkiem.. nie wiem - przelana ? Nic nie zostało.. :(

palma - dogorywa.. Obrazek

W międzyczasie dostałam bromelię - myślałam że usycha, a ona zgniła..

Paprotka też bardzo marnie się trzyma.. zdjęłam ją z podwieszenia i wstawiłam na parapet - mam nadzieję że może dodatkowe światło jej pomoże się rozruszać - tam wysoko mogła mieć za ciemno. Mam jednak złe przeczucia.. Jeszcze liczę na przesadzenie, ale.. Obrazek
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinne schronisko u Schatten :)

Post »

Niewielkie, ale jednak, postępy zrobiły draceny:

Obrazek Obrazek
Obrazek

i bluszcz:
Obrazek

Asparagus po brutalnym zimowym cięciu zaskoczył mnie ostatniu wypuszczeniem mocnej nowej łodygi - to ten samotny żagiel z lewej :)
Obrazek

Geranium niestety wybujało - chyba wzrostem chciało dorównać juce, i się udało! ;)
Obrazek
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”