Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Witam wszystkich miłych Gości, którzy nadal chcą śledzić moje zmagania działkowe! :wit Poprzednia część jest tu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=50248
Przyszła pora na nowy wątek...W końcu dotarła długo oczekiwana wiosna. A w zasadzie eksplodowała :tan
Sezon 2013 uważam za rozpoczęty! Dzisiaj przez kilka godzin sprzątałam działkę po zimie. Wycinałam suche pędy bylin, zbierałam jedlinę i dębowe liście. Końca jeszcze nie widać chociaż 3 wielkie, niebieskie torby IKEA śmieci z rabat zebrałam. Widać za to wiosenkę. Wszystko rośnie jak na drożdżach. Jakby rośliny chciały nadrobić zaległości. Zima nie było zbyt sroga, ale długa. Jakoś w tym roku ominęło mnie zimowe szaleństwo zakupów i dobrze. Czekam na dwie przesyłki ( tylko :wink: ). Ze względu na "drewniane ręce" prawie nie sieję w domu. Moje przygotowania do sezonu polegały na zakupie rękawiczek. Wyglądają solidnie i mam nadzieję, że nie będę zmuszona dokupić kolejnych par.
Obrazek

Za tydzień dotrą do mnie zamówione powojniki, a za 2 tygodnie - pierwsze targi w tym roku. Nie wiem czy będzie co oglądać i kupować, bo zima była strasznie długa...
Pierwsze rozczarowanie zakupami mam już za sobą. Nie wiem czy pamiętać szczawik kupiony w NOMI...Niby chilijski. Za niezłą kasę. Okazał się być zwykłym szczawikiem Deppego ;:223
Teraz czas na dobre wiadomości. Mam wiosną na działce. Prawdziwą! Z kwiatami. :tan

Obrazek - scilla nn
Obrazek - ranniki
Obrazek - podbiał
Obrazek - puszkinia
Obrazek - przylaszczki

I plejada krokusów:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A na koniec dnia uwieczniłam dzisiejszą tęczę:
Obrazek
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Iza , czyżby tęcza po burzy? Pięknie rozkwitły Twoje roślinki. Niby Elbląg od Reszla niedaleko, a różnica w ogrodach znaczna. Przespacerowałam się dziś między działeczkami, nie wyłączając swojej i stwierdziłam, że marniutko u nas z kwitnącymi roślinkami. Na mojej działce jeszcze w kilku miejscach leży śnieg, pokrywając lilie, liliowce, tulipany, żonkile. Jestem niepocieszona.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izuniu nowy wątek i taka piękna wiosna na powitanie ;:oj Kolorowe, cudne kwiatuszki, długo na nie czekaliśmy w tym roku, ale przez to wyjątkowo cieszą :D Tęcza wspaniała......cz była u Ciebie burza??? bo u mnie zapowiadali w prognozach, ale był piękny cieplutki dzień, dopiero teraz wieczorem pada deszcz...
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Podwójna Ci się trafiła ;:oj Nieczęsto się zdarza.
U mnie też powoli zaczyna się wiosna :D Ta cebulica to może Tubergena, mam podobną.
Wybrałam sobie rękawiczki, ale niedobre. Rozmiar doskonały, ale nie ma wzmocnienia i wszystko mi się ślizga w ręku. Pielić też nieprzyjemnie, bo materiał przemaka od razu. Przysięgłam sobie, że już nigdy nie kupię przydużych rękawic, ale muszę wyruszyć na poszukiwania :roll:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Widzę że u Ciebie też na krokusach pełno pszczółek.
Długo czekaliśmy na wiosnę ale jak w końcu przyszła to ze zdwojoną siłą. :)
Awatar użytkownika
ewka17
200p
200p
Posty: 481
Od: 1 gru 2009, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Witam cie Izuniu :wit w nowym wątku,wiosna już u ciebie.pozdrawiam
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izo - jakie krokusy :shock: Cudne!
Ja się wybiorę pewnie po niedzieli. Na razie trochę się boję, że na drodze może być straszne błoto. Zobaczę, czy ktoś ze znajomych zaryzykuje jazdę i jakie będą wrażenia :wink:
Za dwa tygodnie targi w Starym Polu? Muszę sprawdzić jak tam u nas....
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Witaj :wit
O widzę i Ty już masz piękną wiosenkę :wink:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

U siebie też pokazałam Twoje :D Kielisznik ma tylko doniczkę z kłączami, więc do zdjęcia nie wynosiłam.

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Iza, :wink: jakie śliczne ranniki i przylaszczki ;:oj ;:138 ;:138
Moja przylaszczka jeszcze pod śniegiem. Ciekawe, czy żyje ?
:wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

I ja się melduję w nowym wątku. :wit
Herbatka z podbiału mi się zamarzyła - muszę u siebie poszukać na łąkach, może już też kwitnie. :roll:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izuś melduję się i ja .Od dawna do Ciebie zaglądam ,a teraz dobra pora ,aby się przywitać ;:196
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Wiosennie witam wszystkich miłych Gości! Cieszę się, że nie zapomnieliście i chcecie znów do mnie zaglądać.
Właśnie zaczęłam urlop i mogę z czystym sumieniem zabrać się za porządki wiosenne na działce. W niedzielę nie byłam na działce, a dzisiaj oczy ze zdumienia przecierałam. Mam w końcu kwitnące irysy żyłkowane :tan W sobotę były wschodzącymi kiełkami. Mam nadzieję, że tym razem lepiej im wybrałam miejsce i nie okażą się być jednorocznymi :wink:

Witaj Gianno! Chyba po raz pierwszy jesteś u mnie...Serdecznie zapraszam do częstych wizyt. Z przyjemnością zajrzałabym do Ciebie. Czy założyłaś już swój wątek? Co do różnic to czasem je widać nawet w obrębie jednego miasta. Burzy jeszcze nie było ( mimo zapowiedzi ), ale w sobotę popadało.

Dziękuję Agness! Wiosna była długo wyczekiwana i jest cudowna. Uwielbiam ten czas, gdy każdy dzień przynosi kolejne niespodzianki. Na burzę wciąż czekam.

Ewuniu dzięki za zdjęcie i opiekę ;:196 Wiesz...rękawiczki rzecz ważna. W końcu przyzwyczaiłam się w nich pracować. Co do cebulicy to chyba masz rację. Wygląda, że to właśnie ta.

Mariolka wygląda na to, że pszczółki podobnie jak ja uwielbiają krokusy. Co roku dosadzam kolejne cebulki.

Witaj ewka17 w moich skromnych progach!

Marysiu czytałam, że jednak udało Ci się zrobić wypad na działkę ;:138 Krokusy to moi wiosenni faworyci. Mam ich z roku na rok coraz więcej. Pamiętasz? Moje zaproszenie zawsze aktualne :D

Miło Cię widzieć Aniu! W tym roku wiosna przyszła do wszystkich prawie jednocześnie o dziwo.

Krysiu myślę, że przylaszczce nie zaszkodzi śnieg. A może dzisiaj też zobaczyłaś swoje kwiatki ... Ranniki polecam chociaż nie są tak popularne. Małe słoneczka, które nie boją się zimna i jako jedne z pierwszych cieszą oczy. Tylko trzeba im wybrać odpowiednie miejsce. Ja swoje muszę w tym roku znów przesadzić.

Grażynko o herbatce z podbiału nie słyszałam. Poza tym niestety ja nie lubię żadnych "ziółek". A podbiał swój przyniosłam któregoś roku sobie z nieużytków. W dzieciństwie to właśnie on był dla mnie zwiastunem wiosny.

Kolejna Ewa ;:oj Witaj Ewo-rozalko! Cieszę się, że zaglądasz i się ujawniłaś, bo i ja Cię czasem odwiedzam cichaczem ;:224

Kolejny dzień wiosennych porządków za mną. Wciąż nie widać efektów. Dzisiaj przynajmniej nie miotałam się między rabatami tylko systematycznie zaczęłam od przodu działki. Leśna ogarnięta z grubsza, bo bez sensu zbierać liście w lesie :;230 Kwaśna w basenie też sprzątnięta. Nawet ciut "śmieci" udało mi się spalić.
Wygląda na to, że wiosna na skalniaku będzie należała do sasanek. Mam całe mnóstwo siewek z pąkami ;:108 Wyłażą z każdego zakamarka :shock: A jedna dziś nawet pokazała kolor:
Obrazek

Dzisiejsze niespodzianki:
Obrazek Obrazek

Obrazek - "wymarzeniec" od Danusi

Obrazek - już za chwileczkę, już za momencik tulipany Showwinner dadzą pokaz
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”