Skarpa z widokiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Skarpa z widokiem

Post »

To jest moja druga działeczka,położona na wzgórzu, z którego jest piękny widok na Jezioro Dąbskie i okolice.Biorąc tą działkę miałam zrezygnować z tej starszej ale nie potrafię,i tak chodzę i tu,i tu,i coraz bardziej podobają mi się obie,dobrze,że dzieli je niecały kilometr.Zawsze podobały mi się takie wzniesione rabaty,połowa działki jest trochę zacieniona,coś tam wsadzę,aby była jeszcze bardziej zacieniona,bo tam będą hosteczki :wink: część już wsadziłam poprzedniego lata i bardzo mi się tam widziały,w tym roku będą już większe :) Bardzo dużo pracy mnie tu jeszcze czeka,robię murki oporowe z podkładów kolejowych,na razie dobrze to wygląda.Za główną alejką mam jeszcze jakby dalszy ciąg działki,obsadzony drzewami,ale już trochę tam wykarczowałam i tam też będą hostki.No i zobaczymy jak to będzie szło

Trochę zdjęć z tamtego roku

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tu już udało się zrobić 2 tarasy dzięki murkom
Obrazek

Po drugiej stronie na razie robię półki z desek starych,w tym roku jakoś lepiej to ogarnę,chciałam po prostu wsadzić hosty,aby już w tym roku były trochę większe

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tak wygląda dzisiaj,zdjęcia robione od strony przyczepy,z góry
Obrazek Obrazek
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Skarpa z widokiem

Post »

:wit Witaj, ale masz widok.. aż w dech zapiera.. Pięknie. Taka działka to dopiero marzenie! Nie dziwie się że nie sprzedałaś. Fajna altanka. Masz gdzie odpocząć, takie przyjemne zaciszne miejsce :)
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Witaj Mieciu, oczywiście wiesz że od pół godziny mamy wiosnę, nie patrz przez okno ;:108
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Witaj Mieciu ,działka marzenie :D
Czy Tobie już udało się popracowac w tym sezonie na działce???? :shock: :wink:
U mnie głęboka zima ze sniegiem po kolana prawie i mrozem a podobno od jutra już wiosna ;:oj
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Karo kochana, o 12, 02 przyszła już wiosna, ale co z tego jak za oknem biało ;:145
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skarpa z widokiem

Post »

A ja myślałam,że ona,ta wiosna będzie dopiero jutro :wink: czy tak,czy siak trzeba chyba uzbroić się w cierpliwość do końca marca
KaRo -na skarpie już trochę działałam,głównie usuwałam stare krzewy, jedną jabłonkę obcięłam całkiem bo była posadzona na środku trawnika,który jest najwyższym punktem widokowym.Poniżej tej skarpy mam jeszcze fajny kawałek jakby 1/3 działeczki prawie za darmo,tam też karczuję stare agresty,siewki drzew i krzewów,itp.Tam wyjdą mi też podłużne tarasiki,porobię schodki różniste i myślę,że będzie dobrze :) Jak tam jestem to czuję się bardzo dobrze,nawet nie przeszkadza mi to dreptanie do góry i w dół :heja

Ten widok w rzeczywistości jest lepszy,bo ogarnia się pół horyzontu
Obrazek
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Dziś byłam na działeczce z ciekawości,normalnie zima,boję się,czy róże wytrzymały,jakoś tak nieszczególnie wyglądają,mimo że okrywa je śnieg

Jedno co jest niezmienne to piękny widok na Jezioro Dąbskie

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Pomimo zimy widoki i tak cudne. Moje lilie też zmarzły. Mam nadzieję że odbiją. Liczę że już niedługo dane nam będzie całkowicie rozkręcić się w pracach ogrodowych. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Magdo-witam jeszcze zimowo :wit po świętach to już chyba będzie leciało z górki,tak zapowiadają :wink:
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Piękne widoki masz ze swoich tarasów :wit
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Iwonko,dlatego już nie mogę doczekać się tej wiosny,bo mam do zrobienia jeszcze dwa tarasy
Widok jest jeszcze ładniejszy,jak te drzewa poniżej się zazielenią różnymi odcieniami,a ta woda ponad tą zielenią :) W nocy też jest pięknie,gwiazdy świecą jak lampy a księżyc pięknie odbija się w tej wodzie
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Skarpa z widokiem

Post »

ah rozmarzyłam się czytając twój ostatni post..do dopiero musi być widok. Każda z nas ma tyle pracy a ta zima na tak długo nas wstrzymała. Wiosna może wreszcie zatrzyma się u nas ale i tak szybko zleci. Lato jeszcze szybciej i kiedy my zdążymy z tym wszystkim??
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skarpa z widokiem

Post »

Ja z racji tego, że taki widok mam tu w domu za oknem, przenoszę się na tarasy z widokiem na las :D
Ale tak, piękny widok, lubię patrzeć jak kanałem wpływają statki, nie raz są to na prawdę olbrzymy, szczególnie wieczorem takie lubią wpływać, jakie one wtedy oświetlone, jak one wtedy wyglądają ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”