Storczyki Anusski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu, cieszę się, że do nas zaglądasz :) Phal. floresensis jest przepiękny! Wspaniały ma kolor!

Przyłączam się do pytania Halinki- co u pozostałych??
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Anusski

Post »

Przepiękne sa te Twoje storczyki! ;:oj powiedz mi proszę, czy uprawiając je na korkowych podkładkach używasz sphagnum? jak często trzeba je wówczas spryskiwać? Czasami nie ma mnie w domu około tygodnia lub dłużej i zastanawiam się czy dałyby radę.. spryskuje się je co kilka dni czy dopiero gdy mech przeschnie?
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Anusski

Post »

Dufin....

A... to dlaczego o takie sprawy pytasz w wątku, który od pół roku nie jest odwiedzany przez autora ?
Nie ma potrzeby reaktywować na siłę żadnych wątków - wątpliwa to przyjemność również dla nas ...gdy tylko z przymusu
autorowi wypada odpowiadać.
Archeologia jest piękną dziedziną, ale nie na forum :wit wykopalisk nie czynimy.

A, poza tym:
-*Po pierwsze.... pytanie o uprawę na podkładkach jest problemowe i powinno być w sekcji Orchidarium.
-*Po drugie..... w wątku tematycznym http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=38410 jest dyskusja z opisami -
Jest nadal aktualny/zielony ,merytoryczny/ z której prawie wszystko wynika,
Jeżeli coś nie jest jasne po przeanalizowaniu treści ,można w tym wątku zapytać
-*Po trzecie !.... w prezentacjach unikamy pytań problemowych od tego jest sekcja Orchidarium.Informacje są z pożytkiem dla wszystkich.
-*Po czwarte ;gross z porzuconych wątków ginie na dalszych stronach ...podejrzewam, że za miesiąc sama nie znajdziesz swojego pytania.

Tak więc.... proszę, nie reaktywować starych wątków; a... problemy zgłaszać jak w procedurze -*
czyli.... odmiennie jak bywa w zwyczaju :roll: - co rusz w prezentacjach natrafiam to pytanie i prośbę o pomoc.Dziwna to metoda :wit
Proszę przestrzegać zdrowych zasad; inaczej.....coraz bardziej będziemy zaginieni w gąszczu informacji, nie mogąc ich wykorzystać właściwie i odnaleźć.

-pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki Anusski

Post »

Przepraszam Jovanko nie zwracałam dużej uwagi na to, kiedy wątek był odwiedzany ostatnio, ale to, że nikt się tu nie udziela nie jest jednoznaczne z tym, ze autorka tu nie zagląda :) Nie mam potrzeby zakładania nowego tematu w wątku problemowym, póki nie jestem tym na poważnie zainteresowana (prowadzeniem uprawy na podkładkach) dlatego zapytałam przy okazji. Chciałam poznać zdanie osoby, które ma w tym doświadczenie a przecież w sekcji "moje storczyki" nie chodzi tylko o to aby chwalić się kwiatami ale także aby poznawać metody uprawy, spostrzeżenia jakie odnośnie danej metody ma sam autor itd. w połączeniu z pięknymi zdjęciami taki wątek staje się bardzo cennym źródłem wiedzy i to nie teoretycznej ale praktycznej :) Poza tym wiadomo, ze uprawa uprawie nie równa, chciałam poznać sposób takiej uprawy od konkretnej osoby, bowiem widzę na własne oczy, że daje ona bardzo obiecujące efekty.

Szczerze mówiąc do głowy mi nie przyszło aby ktoś "z przymusu" musiał mi odpowiadać. Wielka szkoda, ze niektórzy tak to odbierają. Jeśli uraziłam kogokolwiek to przepraszam, mi się wydawało, ze to miłe być dla kogoś wzorem..

W każdym razie podporządkuję się :) Przepraszam za bałagan zarówno autorkę wątku jak i Ciebie Jovanko
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”